Skip to content

Jak szybko zamknąć przeglądarkę internetową za pomocą klawiatury (przykład)

28 de luty de 2021

Czasami nie wiemy, jak zamknąć okno lub kartę, która nie zamyka się w Google Chrome za pomocą przycisku „Zamknij”. W takich okolicznościach lub jeśli chcemy skorzystać z innej alternatywy dla myszy, wygodnie jest się uczyć Jak szybko zamknąć przeglądarkę internetową za pomocą klawiatury. Dlatego w tym artykule wyjaśniamy tę procedurę.

Co to jest przeglądarka internetowa?

Przeglądarka internetowa znana również jako „przeglądarka internetowa” to aplikacja, która umożliwia dostęp do wszystkich informacji dostępnych w Internecie. W ten sposób użytkownicy mogą wyszukiwać witryny internetowe, uzyskiwać do nich dostęp i nawigować między różnymi stronami.

Nawigacja polega na podążaniu za linkami z jednej witryny do drugiej. Dlatego przeglądarka internetowa umożliwia osobom z dostępem do Internetu interakcję z różnych części planety oraz szybki i skuteczny dostęp do wszelkich informacji.

Najpopularniejsze przeglądarki internetowe

Najpopularniejsze przeglądarki internetowe to Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Opera i Microsoft Edge. Każdy z nich ma określone cechy. W przypadku najpopularniejszego ze wszystkich „Google Chrome” różne opcje konfiguracji aby użytkownicy mogli ustalić działanie tej przeglądarki.

W rzeczywistości użytkownicy mogą wyszukiwać więcej funkcji podczas przełączania kart bez użycia myszy lub zamykania karty w przeglądarce Google Chrome. za pomocą skrótów klawiaturowych. Możliwe jest również skonfigurowanie paska wyszukiwania zgodnie z potrzebami i preferencjami każdego użytkownika z poziomu menu przeglądarki.

Jak szybko zamknąć przeglądarkę internetową za pomocą klawiatury

Jeśli chcesz szybko zamknąć przeglądarkę internetową za pomocą klawiatury, możesz wykonaj każdy z kroków które wyjaśnimy poniżej.

Sprawdź, ile kart otworzyłeś w przeglądarce internetowej

Przede wszystkim jest to konieczne sprawdź liczbę aktywnych zakładek w Twojej przeglądarce internetowej. Ta procedura pozwoli ci ustalić typ skrótu, którego będziesz używać. Jeśli jest otwarta więcej niż jedna karta, musisz nacisnąć klawisze „Ctrl + Shift” / „Shift + W”.

Niektórzy użytkownicy zastanawiają się, czy nie możesz użyć myszy do sprawdzenia liczby otwartych kart, naciśnij skrót „Ctrl + Tab” lub „Ctrl + Page Down”. W ten sposób będziesz mógł zamknąć wszystkie karty w tym samym czasie.

Z drugiej strony, jeśli masz problem z brakiem możliwości zmiany zakładki w Chrome za pomocą klawiatury podczas wykonywania tego procesu, zalecamy przeczytanie przewodnika w poprzednim linku, dzięki któremu możesz łatwo rozwiązać ten irytujący problem i kontynuować proces.

Szybko zamknij pojedynczą kartę za pomocą klawiatury

Jeśli wolisz zamknij określoną kartę, przejdź do odpowiedniej karty i naciśnij klawisze „Ctrl + W”. Dlatego tylko ta karta, która jest aktywna w momencie uruchomienia skrótu, zostanie zamknięta.

Zamknij bieżące okno i aktywne okno przeglądarki internetowej

Jeśli masz otwartych kilka okien w Google Chrome, możesz zamknąć tylko jedno za pomocą skrótu „Ctrl + Shift + W”. Dlatego ta akcja zostanie wykonana w bieżącym oknie. Z drugiej strony, jeśli potrzebujesz zamknij aktywne okno, możesz wybrać skrót „Alt + F4”.

Klawiatura

Co powinienem zrobić, jeśli przez pomyłkę zamknąłem wszystkie karty?

to jest możliwe otwórz ponownie wszystkie karty które zamknąłeś, aby odzyskać ważne informacje o każdym z nich. Na ekranie aktywnego użytkownika naciśnij klawisze „Ctrl + Shift / Shift + T”. Wielokrotnie zaproszone osoby nieumyślnie zamykają informacje, więc jeśli są zaproszeni użytkownicy i chcesz uniknąć problemów w tym zakresie, zalecamy aktywowanie opcji przeglądania jako gość w Google Chrome.

Jeśli jednak używasz przeglądarki Mozilla Firefox, musisz nacisnąć klawisze Ctrl + Shift / Shift + N. W rezultacie odzyskasz dostęp do wszystkich informacji, które zostały zapisane w pamięci podręcznej.

Wskazówka, którą powinieneś wziąć pod uwagę

Skróty są bardzo przydatne ponieważ zwiększają wydajność zadań, które wykonujemy w przeglądarce internetowej. Generalnie, gdy zamierzamy zamknąć jednocześnie kilka zakładek za pomocą klawiatury, wyświetla się okno z ostrzeżeniem o procesie, który ma zostać wykonany. W ten sposób możemy potwierdzić lub zawiesić zamknięcie okna za pomocą skrótu.

Czy używasz platformy Mac OS X?

Jeśli masz komputer z systemem Mac OS X, możesz zamknij dowolną przeglądarkę internetową (M.in. Safari, Google Chrome, Mozilla Firefox) z klawiatury za pomocą skrótu „Command + Q”. Możesz także ukryć okna za pomocą klawiszy „Command + H”.

Uzupełniająco, jeśli po tym wszystkim masz problemy z zamknięciem przeglądarki za pomocą klawiatury, powinieneś rozważyć jej ponowne pobranie, możesz pobrać Chrome z jego oficjalnej strony.

W każdym razie upewnij się, że przeglądarki są aktualizowane na każdej platformie, ponieważ z czasem wykazują one stałą poprawę.