Skip to content

Jak usunąć arkusz z mojego pliku w programie Word? – Zarządzanie dokumentem

26 de grudzień de 2021

Pakiet biurowy Microsoft zawiera różne ważne narzędzia, które pozwalają nam wykonywać różnego rodzaju czynności, na przykład prezentować się w PowerPoint, wykonywać obliczenia w Excelu, pisać dokumenty w Wordzie. Jeśli chodzi o to drugie, wiemy, że najlepszym edytorem tekstu jest Word.

Jest to wszechstronne i bardzo przydatne narzędzie dzięki szerokiej gamie opcji, w tym wstawianie obrazów, tworzenie grafiki i numerowanie stron, to tylko niektóre z jego niesamowitych opcji. Jednak w tym artykule skupimy się na aspekcie, którego choć może wydawać się prosty, niestety Word nie ma. Chodzi o wymazanie pustej strony w programie Word. Więc jeśli chcesz się nauczyć usuń arkusz z pliku w programie Word ten samouczek jest dla Ciebie.

Co należy zrobić, aby usunąć pustą stronę z pliku w programie Word?

Edytor tekstu, Word, jest najbardziej znanym i używanym przez wiele osób na całym świecie, w rzeczywistości można powiedzieć, że jest to nasz ulubiony edytor tekstu, a co najważniejsze, jest dostępny w dowolnej wersji systemu Windows i innych systemów operacyjnych , takich jak MacOS. Niestety, będąc tak prostą funkcją, jak ukrywanie pustej strony, nie jest to możliwe.

To jest do powiedzenia, nie znajdziemy tej opcji domyślnie zintegrowanej że wystarczy kliknąć, aby rozwiązać problem. Dlatego możemy powiedzieć, że w tym przypadku Word wydaje się być ograniczony, ponieważ zarówno w PowerPoint, jak i w Excelu istnieje funkcja usuwania arkusza. Jednak nie powinieneś się martwić, ponieważ tutaj wyjaśnimy, jak łatwo usunąć pustą stronę z pliku Word, czytaj dalej uważnie i zastosuj poniższą procedurę w praktyce.

Z komputera z systemem Windows

Jeśli w dowolnym momencie nie byłeś w stanie usunąć pustego arkusza w programie Word, w tym segmencie nauczymy Cię kilku metod, abyś mógł to z powodzeniem osiągnąć. Powinieneś wiedzieć, że te sztuczki, których użyjemy, skupiają się w szczególności na Wersja Windows 2016, więc jeśli masz tę samą wersję, będzie jeszcze łatwiej.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to znaleźć się na arkuszu i wybrać puste miejsce, a następnie przejść na początek systemu Windows, czyli w logo tego samego systemu operacyjnego, aby przejść do znajdującego się tam paska wyszukiwania. Następnie, przejdź do opcji Strony a następnie musisz wybrać pusty arkusz, który pojawi się na pionowym pasku, przesuń kursor do górnej linii i kliknij Backspace.

Chcemy nauczyć Cię dodatkowej sztuczki w przypadku, gdy przy użyciu powyższej metody nie możesz usunąć dodatkowego pustego arkusza. Czasami dzieje się tak, ponieważ nie można zobaczyć niektórych elementów, które nie zostały całkowicie usunięte w pliku. W tym celu zalecamy za pomocą klawiatury usunąć pustą stronę, którą można znaleźć wpisując link.

Z MacOS

Jeśli masz komputer z systemem operacyjnym MacOS, powinieneś wiedzieć, że proces usuwania dodatkowego arkusza jest taki sam. Chcemy jednak ponownie podkreślić kroki, które należy wykonać, ponieważ nazwy niektórych opcji lub funkcji na komputerze Mac są nieco inne.

Dlatego pierwszą rzeczą do zrobienia jest otwarcie pliku Word i przejście do menu startowego, tam musisz nacisnąć „Pokaż lub ukryj znaczniki formatowania”, natychmiast pojawią się wszystkie elementy, które nie są widoczne w arkuszu, a następnie zaznacz je wszystkie i usuń je, klikając klawisz „Usuń” w systemie MacOS. Ta prosta procedura usunie dodatkowy arkusz.

Aplikacja mobilna Microsoft Office

Jeśli masz aplikację mobilną

Z drugiej strony, teraz, gdy możemy mieć Microsoft Office na naszym urządzeniu mobilnym, z pewnością zastanawiałeś się, czy możliwe jest również usunięcie pustego dziecka w programie Word. Chociaż aplikacja mobilna nie posiada wszystkich zintegrowanych funkcji, jakie możemy znaleźć w komputerze, jest na to sposób i prawda jest taka, że ​​jest to bardzo proste.

Najpierw zlokalizuj dokument Word z folderu plików i wybierz, aby otworzyć za pomocą aplikacji Office, lub możesz również przejść bezpośrednio do aplikacji i stamtąd otworzyć plik. Następnie, aby edytować dokument, kliknij ołówek u góry ekranu. Ale już, umieść kursor na dodatkowej stronie bez tekstu i napisz cokolwiek, a następnie usuń to, co zostało napisane, w ten sposób zobaczysz, jak usuwa się arkusz.

Jak wymazać arkusz, który pozostał na końcu dokumentu?

Z drugiej strony, jeśli strona miałaby znaleźć się na końcu twojego dokumentu, powinieneś wiedzieć, że istnieje również funkcja „Zerwanie akapitu”, która jest prawie niemożliwa do zniknięcia, ponieważ jest umieszczona na stałe, ale wszystko jest niestracony.

W rzeczywistości, tak jak możemy używać skrótów klawiaturowych do zaznaczania, kopiowania i wklejania tekstu, możemy również użyć go do pokazania podziałów akapitów, a sposobem na to jest naciskając klawisze Ctrol + Shift + 8 . Następnie wybierz koniec akapitu, który znajduje się na końcu, i zmniejsz rozmiar czcionki do 1. W ten sposób ten dodatkowy pusty arkusz powinien zostać wyeliminowany.

pusta strona pozostawiona słowem

Jaka jest procedura usuwania arkusza znajdującego się w środku pliku?

Czasami ta strona może znajdować się w środku pliku Worda, co jest bardzo denerwujące, zwłaszcza jeśli piszemy pracę i nawet nie zdajemy sobie sprawy, że tak się stało. Dobrą wiadomością jest to, że kroki, aby go usunąć, są bardzo łatwe.

W rzeczywistości możesz wykonać te same kroki, o których mowa powyżej, ponieważ oba procesy są przydatne, niezależnie od tego, czy nasz arkusz znajduje się na końcu, czy w środku. W każdym razie, jeśli masz inne problemy, nie wahaj się odwiedzić pomocy technicznej Microsoft, aby uzyskać odpowiedź.

dołącz do naszego kanału telegram