Skip to content

Jak szybko pisać litery ze znakami akcentu w programie Word?

19 de styczeń de 2022

zwykle, gdy używamy Worda, to dlatego, że chcemy dostarczyć poważny dokument, na jak najwięcej sposobów, są nawet tacy, którzy podpisują swoją pracę w Wordzie. Większość programów pakietu Microsoft Office domyślnie obsługuje język angielski., i chociaż jest kilka słów po angielsku z akcentem jest ich stosunkowo niewiele. Z drugiej strony w naszym języku jest wiele słów, które potrzebują i niosą akcent.

Dlatego chcielibyśmy pokazać, jakie są najłatwiejsze sposoby zaakcentowania słów w dokumencie Word i w ten sposób mieć idealnie ostrożną pisownię dostarczając swoją pracę, raporty, ważne dokumenty itp.

W których wersjach programu Word można szybko dodawać znaki akcentujące?

We wszystkich wersjach programu Word można dodawać akcenty, które zmiany to sposób na ich dodawanie, istnieje kilka sposobów dodawania, dodaj lub zaakcentuj swoje słowa w programie Word. Powinieneś także wiedzieć, że istnieją metody, które są szybsze od innych, są inne, które są bardzo skuteczne, ale mają więcej kroków.

Prawda jest taka, że ​​Word zawsze pozwala dodawać akcenty i poprawiać pisownię, a jeśli przypadkiem się zastanawiasz, również Umożliwia wykonywanie wielu innych zadań, takich jak dodawanie hiperłącza, co jest niezbędne podczas cytowania lub przyznawania punktów kredytowych na stronie internetowej.

Jak uzyskać litery ze znakami akcentu w programie Word?

Jak wyjaśniono wcześniej, istnieje kilka sposobów na uzyskanie akcentowanych liter, ale najczęstszym jest za pomocą narzędzia Wstaw symbol. Ale chociaż jest to najczęstsze, jest również jednym z najwolniejszych, możesz go użyć, jeśli naprawdę nie masz wielu słów, które chcesz zaakcentować i mówić o słowach, to normalne, że pisząc szybko, powtarzasz niektóre, nie zapomnij wyszukać i znaleźć powtarzające się słowa w dokumencie Word.

Pamiętaj, że są też inne szybsze i bardziej polecane metody, jeśli piszesz długi dokument, taki jak praca, a nawet praca dyplomowa. Następnie pokażemy Ci te metody, o których mówimy.

Wstawianie symbolu

Teraz, jak mogę wstawić symbole?Cóż, aby to zrobić, musisz najpierw otworzyć dokument, a następnie kliknąć „Wstaw” w miejscu, w którym znajduje się górny pasek narzędzi. Następnie w górę W prawym rogu menu znajdziesz opcję „Symbol”.

Po wybraniu opcji pojawi się okno jako karta zawierająca wszystkie symbole dozwolone przez program Word.Kliknij w miejscu, w którym jest napisane „Więcej symboli”. I poszukaj tej akcentowanej litery, którą chcesz wstawić do dokumentu, aby zakończyć, po prostu kliknij „Wstaw” i voila, jeśli chcesz zaakcentować wiele słów, przeczytaj poniżej.

  symbole wstawione w oknie słów

Korzystanie ze skrótów klawiaturowych

Jednym z najszybszych i najbardziej zalecanych sposobów jest używanie klawiatury, wszyscy używamy klawiatury i bardzo dobrze sobie z nią radzimy, ale istnieją pewne skróty, które sprawiają, że akcentowanie jest szybkie i precyzyjne i jest bardzo pomocne podczas pisania dokumentów, które mają dużo tekst. Dlatego wymagająprzerywaj dużą liczbę słów, tak, będziesz musiał zapamiętać prawidłowe kombinacje, aby dobrze zaakcentować.

Jak zamierzasz to zrobić? Musisz zapamiętać następującą kombinację „Ctrl”- „Wielkie litery”-„Apostrof” (jest to klawisz obok ñ)-„Grave accent” (który jest klawiszem poprzedzającym 1). W przypadku „à” jest to jednocześnie „Ctrl” i „Grave Accent” i zagraj „a”. Dla „á” dotknij jednocześnie „Ctrl” i „Apostrof”, a następnie „a”.

z kodami ASCII

Kiedy mówimy o kodzie ACII, odnosimy się do American Standard Code for Information Interchange. Jest to zestaw kodów, które są używane w komunikacji internetowej lub elektronicznej, nazywane są również kodami alternatywnymi, ponieważ Aby wprowadzić kod należy użyć klawisza „Alt”. Aby dodać akcenty za pomocą klawisza Alt, musisz najpierw zlokalizować miejsce, w którym chcesz akcentować.

Każda litera jest zakodowana cyfrą, oznacza to, że jeśli chcesz umieścić literę „à” musisz wpisać „133” trzymając wciśnięty klawisz Alt. Wszystkie te kody można łatwo znaleźć w Internecie, ale jeśli nie chcesz za dużo szukać, poniżej zostaw obraz, na którym pojawiają się przykłady kodów.

przykłady kodu ascii w słowie

Co zrobić, gdy litera ze znakiem akcentu nie pojawia się w programie Word?

Wiele razy litery, które zaakcentowałeś, mogą się nie pojawiać lub wyniki mogą być niezgodne z oczekiwaniami, ale uspokój się, nie panikuj, gdy idziesz, aby umieścić akcent. Program Word jest zaprogramowany do akcentowania słów, które tego potrzebują lub mają znak akcentu .

Dlatego jeśli zauważysz, że którakolwiek z tych wskazówek nie działa dla Ciebie, nie martw się, być może będziesz musiał zmień sprawdzanie pisowni na hiszpański, rozpoznawać słowa z akcentami. W przypadku, gdy ta opcja również nie jest skuteczna, najlepiej odwiedzić oficjalną stronę pomocy technicznej Microsoft, gdzie na pewno znajdziesz odpowiedź na swój problem.

dołącz do naszego kanału telegram