Skip to content

Licznik słów: Najlepsze darmowe aplikacje i strony do liczenia słów

18 de czerwiec de 2022

A licznik słów może być bardzo przydatnym narzędziem podczas pisania wszelkiego rodzaju dokumentów. W wielu przypadkach programy do automatyzacji biura nie oferują funkcji liczenia słów określonego tekstu, dlatego konieczne jest skorzystanie z innych narzędzi, jeśli konieczne jest poznanie tych informacji.

Z tej okazji przynoszę Wam kilka narzędzi do liczenia słowa twoich dokumentów szybkie, dokładne i dostępne zawsze i wszędzie, możesz używać tych kalkulatorów do zadań szkolnych, zadań zawodowych, a nawet do CV, artykułów, listów motywacyjnych, książek, prezentacji itp.

Dlaczego potrzebny jest licznik słów?

W wielu przypadkach trzeba wiedzieć ile słowa niosą twój dokumentNa przykład, jeśli dokument dotyczy pracy, zwykle zajmuje od 3000 do 8000 słów, podczas gdy osobiste oświadczenie w przypadku podania o pracę jest to 600 słów.

Aby uniknąć przekroczenia tych limitów, zamień frazy na słowa prostsze, unikaj powtórzeń, przeglądaj czasowniki i zastanów się bardzo dokładnie nad tym, co zostanie napisane.

Jak korzystać z licznika słów w programie Microsoft Office Word

pisząc w dokument w programie Wordautomatycznie zlicza liczbę stron i słów, wyświetlając te wyniki na pasku stanu, czyli na dole programu.

Jeśli liczba słów nie pojawia się na pasku stanu, należy kliknąć pasek stanu prawym przyciskiem myszy i kliknąć liczyć słowa.

Jeśli chcesz policz słowa pewnej części tekstu wystarczy ją zaznaczyć, to znaczy zacienić to, co chcesz policzyć, a w liczeniu słów powie Ci wynik. Na przykład, jeśli pojawi się 100/1000, oznacza to, że sekcja zawiera 100 słów z całkowitej liczby słów w dokumencie, która wynosi 1000.

internetowe liczniki słów

Możliwe jest również uzyskanie licznik słów W Internecie istnieje duża różnorodność, ale niektóre mogą być nieco nieprecyzyjne.

Wśród najlepszych liczników słów, jakie można znaleźć, znajduje się witryna licznika słów i witryna do liczenia znaków, które są dwoma bardzo przydatnymi narzędziami. precyzyjny i łatwy używanie.

Licznik słów na telefon komórkowy

darmowy licznik słów na stronie

Jeśli nie masz dostępu do komputera, którego możesz użyć Microsoft Office Word lub którykolwiek z wcześniej wymienionych serwisów, nie ma się czym martwić, są też aplikacje na tablety i telefony z Androidjak również dla iOSZobaczmy, jakie one są:

Licznik słów dla Androida

Jest to aplikacja, którą można znaleźć w Google Play i jest całkowicie darmowa, pozwala policzyć wszystkie słowa i znaki (bez spacji) tekstu. Aby pobrać tę aplikację, możesz użyć poniższy link.

Policz słowa i znaki dla iPhone’a, iPada lub iPoda Touch

Ta aplikacja umożliwia również liczenie słów i znaków podczas pisania, a także kopiowanie i wklejanie treści tekstu w aplikacji. Wyniki będą prezentowane automatycznie, jest to aplikacja, którą możesz znajdź w iTunes i jest całkowicie darmowy i waży bardzo niewiele, tylko 0,6 MB, na telefonie komórkowym możesz aktywować lub dezaktywować licznik lub korektor słów, możesz pobrać aplikacje, które są idealne.

Korzystaj z najlepszych aplikacji do sprawdzania gramatyki tekstu

wiesz po co mieć podręczny licznik słówale jeśli tworzysz bardzo długi tekst, w którym musisz mieć kontrolę nad liczbą słów, ważne jest również, aby mieć aplikację, która podaje gramatykę tego tekstu, poniżej wymieniamy tylko te najlepsze:

  • RAE: nigdy nie boli liczyć na pomoc Akademia Królewska do sprawdzania pisowni i gramatyki tekstu, który przygotowujemy.
  • WordReference: jest to bardzo przydatna aplikacja, ponieważ oprócz pomocy gramatycznej oferuje nam również pełną definicję z zawartymi synonimami poprawić nasze pisanie.
  • Klawiatura Grammarly: posiada inteligentny korektor, który nie tylko pomoże Ci przy bardzo długich tekstach, ale także pomoże Ci z każdą wiadomością wysyłaną na Twoje urządzenie.

Ważne jest, aby mieć wszystkie narzędzia, które dają nam możliwość zaprezentowania doskonałego wyniku w każdym pisanym przez nas tekście, dlatego polecamy tylko najlepsze aplikacje, które są dostępne na Androida, iOS i online.

dołącz do naszego kanału telegram