Skip to content

Jak szybko i łatwo ukryć swój numer telefonu w WeChat

15 de Wrzesień de 2021

Portale społecznościowe stały się fundamentalną częścią naszego życia, co pozwala nam nawiązać kontakt z kimkolwiek, kto jest ważny w naszym życiu w odpowiednim momencie, a także publikować, udostępniać i tworzyć różnorodne treści, aby dobrze się bawić lub zapuścić się w świat influencerów.

Istnieją różne rodzaje sieci społecznościowych, wiele z nich bardzo popularnych i interesujących, które charakteryzują się dużą ilością funkcji i narzędzi, dzięki którym rozmowy z innymi ludźmi są bardziej dynamiczne i zabawne, tak jest w przypadku chińskiej sieci społecznościowej WeChat.

WeChat działa jako aplikacja na smartfony stworzona przez giganta Tencent, która oferuje takie korzyści, jak wysyłanie wiadomości tekstowych i głosowych, transmisje na żywo, rozmowy wideo, a także przesyłanie treści multimedialnych.

Umożliwia tworzenie oficjalnych lub zweryfikowanych kont które pozwalają nam tworzyć środowiska do interakcji z obserwującymi, możliwość udostępniania treści multimedialnych w postaci postu do obejrzenia przez naszych znajomych lub kontakty znane jako WeChat Moments oraz posiada system płatności za pośrednictwem telefonu komórkowego o nazwie WeChat Pay

Wechat jest ukoronowany jako jedna z najbardziej kompletnych aplikacji jako sieć społecznościowa, mając wszystko, czego przeciętny użytkownik potrzebuje, aby rozwijać się społecznie i efektywniej wykonywać określone zadania w pracy

Procedura ukrywania numeru telefonu

Prywatność i bezpieczeństwo w naszych telefonach to jeden z aspektów najbardziej cenionych przez osoby korzystające z tego typu aplikacji, jeśli chcemy, aby nasze kontakty nie widziały naszego numeru telefonu, aby zapobiec wszelkim niedogodnościom, wystarczy wykonać Kolejne kroki:

Najpierw musisz otworzyć aplikację WeChat i zalogować się. Wtedy musisz przejdź do zakładki „I” i wybierz „Konfiguracja”. Na koniec wybierz opcję prywatności, a następnie wyłącz „Wyszukaj według numeru telefonu”.

Jak zmienić hasło WeChat?

Jeśli są to osoby, które są zainteresowane swoim bezpieczeństwem i utrzymują różne hasła do każdego konta, które można utworzyć w różnych usługach, może się zdarzyć, że w pewnym momencie cierpisz na chwilę zapomnienia i nie pamiętasz swojego hasła.

Na szczęście dzięki WeChat możemy odzyskać nasze hasło, wykonując następujące kroki. Najpierw musisz otworzyć WeChat. Następnie musisz wybrać „Zapomniałem hasła”, gdzie zostanie wyświetlone okno centrum bezpieczeństwa

Następnie musisz wybrać „Odblokuj konto lub funkcję ”. I na koniec wystarczy postępować zgodnie ze wszystkimi instrukcjami, które poda nam aplikacja, dzięki którym w końcu uzyskamy nasze nowe hasło

Jakie opcje prywatności można dostosować?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, prywatność jest jednym z podstawowych aspektów korzystania z sieci społecznościowej, a WeChat oferuje nam dość konfigurowalne opcje dbania o ten aspekt, o ile możemy mieć aplikację WeChat, z:

Potwierdzenie znajomego

Możemy uniemożliwić komukolwiek dostęp do naszych treści jako znajomi, aktywując opcję potwierdzenia znajomego, która jest aktywowana w następujący sposób:

Otwórz WeChat i wybierz „Ja”. Następnie wybierz „ustawienia”, a następnie przejdź do opcji Prywatność w menu i na koniec aktywuj potwierdzenie znajomego.

Lista zablokowanych

Mogą pojawić się niepożądane osoby, które chcemy wyeliminować z naszej sieci i uniemożliwić im oglądanie naszych treści, w tym celu możemy wprowadzić je na naszą listę blokowania, wykonując następujące kroki:

Otwórz WeChat i zlokalizuj Kontakty (edytuj). Wybierz osobę do zablokowania i przejdź do jej profilu. Na koniec wybierz ikonę menu z trzema kropkami i wybierz „Zablokować”.

jak wyszukiwać kontakty mobilne w wechat

Szukaj kontaktów mobilnych

Istnieją różne metody znajdowania nowych kontaktów w WeChat popularna jest metoda potrząsnąć, w której potrząsamy telefonem, a aplikacja szuka innych osób, które to robią i chcą porozmawiać.

Także możemy aktywować funkcję osób w pobliżu, który pokaże nam wszystkie bliskie osoby, które mają włączoną tę opcję i które będą mogły nas zobaczyć.

Momenty użytkownika

Tak jak w przypadku blokowania może wystąpić, tak samo mogą pojawić się osoby, których nie chcemy blokować, ale że nie chcemy, aby widzieli nasze chwile, stosujemy do tego następujące:

Otwórz WeChat i wybierz „ja”. Następnie musisz wybrać ustawienia, a następnie przejść do „Prywatność w menu „. Przechodzimy do momentów i w Time Capsule wciskamy „ukryj wiadomości”. Wreszcie, naciśnij ikonę „+” i przechodzimy do miejsca, którego nie chcemy widzieć naszych chwil

Jak odłączyć telefon od Wechat?

jak odłączyć telefon od wechat

W momencie, gdy potrzebujemy zmienić numer na naszym osobistym telefonie i chcemy dostosować go do naszego WeChat, aplikacja oferuje nam możliwość odłączenia starego numeru, w następujący sposób:

Otwórz WeChat. Wybierz zakładkę Ja i przejdź do Ustawień. Wybrać Ochrona Konta. Przejdź do telefonu. Znajdź opcję Zmień telefon komórkowy.

W ramach tej opcji wybierzemy nasz aktualny numer telefonu i przystąpimy do wymiany go na nowy. Na koniec musimy nacisnąć Ok i wprowadzić kod weryfikacyjny, aby cieszyć się naszym nowym połączonym numerem

Poziom interakcji i możliwości oferowane przez WeChat wykracza poza to, co znamy dzisiaj w innych sieciach społecznościowych, oferując możliwość łatwiejszej interakcji z innymi ludźmi, więc nie zaszkodzi spróbować zainstalować tę nową aplikację.