Skip to content

Jak stworzyć ankietę na Instagramie i zobaczyć odpowiedzi

29 de wrzesień de 2021

Instagram to jedna z najczęściej używanych sieci społecznościowych na świecie, dziś praktycznie niemożliwe jest znalezienie osoby, która nie ma konta na tej platformie. Instagram może być używany do wielu celów, jako osobisty blog, jako strona komercyjna, jako konto studenckie lub ogólnie do dowolnego użytku, który może Ci się przydarzyć.

W tej sieci społecznościowej możesz nie tylko wchodzić w interakcję ze swoimi obserwatorami z publikacjami, które tworzysz w swoim kanale, ponieważ istnieją również inne sposoby udostępniania znajomym, a my mówimy tylko o historie na Instagramie. Ta funkcja ma prawie nieskończone możliwości twórcze, podobnie jak kanał, ponieważ masz wiele funkcji, które pomogą Ci uzupełnić treści, takie jak ankiety.

Ankiety na Instagramie umożliwiają poznanie opinii Twoich obserwujących poprzez pytania z dwiema możliwymi odpowiedziami, więc może stać się bardzo ciekawym narzędziem i tym razem porozmawiamy trochę o tym, jak to działa.

Przy jakich okazjach można korzystać z ankiet na Instagramie?

Jak wspomnieliśmy powyżej, Ankiety na Instagramie służą do poznania opinii Twoich obserwujących na temat, który może mieć tylko dwie odpowiedzi. Dzieje się tak, ponieważ działanie ankiet na Instagramie polega na tym, że poprzez swoje historie umieścisz jedną z tak zwanych „naklejek z pytaniami”, która ma sekcję do napisania tekstu, który zwykle jest tylko pytaniem, wraz z dwoma polami, które reprezentują negatywne i pozytywna odpowiedź.

Twoi obserwatorzy będą mogli zobaczyć w twoich historiach tekst, który napisałeś na tej naklejce i będą mieli możliwość zagłosowania na jedną z dwóch opcji; zarówno pozytywne (tak), jak i negatywne (nie). W ten sposób jedną z najbardziej przydatnych okazji, w której możesz skorzystać z tej funkcji historii na Instagramie, jest gdy jesteś zainteresowany poznaniem opinii swoich obserwujących o temacie, ponieważ głosując na dwie opcje, które daje naklejka, można uzyskać wyobrażenie o opinii ludzi.

Jak mogę zrobić ankietę na Instagramie?

Powinieneś tylko wprowadź część swoich historii, wybierz zdjęcie z galerii, zrób zdjęcie z Instagrama, a nawet utwórz tło tekstowe. Następnie wystarczy wejść do sekcji naklejek w opcjach, które pojawiają się po stworzeniu historii i dodać naklejkę ankiety.

Domyślnie otrzymasz pole tekstowe obok dwóch pól, jedno na Tak, a drugie na Nie. Zarówno pole tekstowe, jak i pola tak i nie możesz ich modyfikować, aby napisać coś kreatywnego, o czym możesz pomyśleć.

Jakie rodzaje ankiet są dostępne na Instagramie?

Historie na Instagramie

Na Instagramie jest więcej niż jedna naklejka z pytaniem, która może pomóc Ci dowiedzieć się więcej o informacjach, które chcesz uzyskać od swoich obserwujących.

Tak lub Nie Odpowiedzi

Ten rodzaj ankiety jest tym, o czym mówiliśmy w całym poście; masz pole tekstowe, które możesz zmodyfikować, aby zadać pytanie, które chcesz, i dwa domyślne pola z opcjami Tak i Nie które służą do odpowiedzi na pytanie zawarte w ankiecie, chociaż można je również modyfikować.

Wiele odpowiedzi

Z naklejką z pytaniem możesz otrzymać wiele odpowiedzi od swoich obserwującychChociaż ta funkcja nie jest specjalnie stworzona, aby służyć jako ankieter, pozwala również zbierać informacje o tym, co chcą Ci powiedzieć Twoi obserwatorzy. Zasadniczo ta funkcja przedstawia pole, w którym możesz umieścić dowolny tekst z polem odpowiedzi pod spodem, w którym Twoi obserwatorzy mogą napisać do Ciebie dowolną wiadomość.

Otwarte odpowiedzi

Historie na Instagramie

Dzięki naklejce ze skalą możesz uzyskać informacje od swoich obserwujących na Instagramie o wszystkim, co chcesz wiedzieć. Dzięki tej funkcji historii platformy musisz umieścić daną naklejkę obok pytanie, na które można odpowiedzieć za pomocą ruchomej skali które Twoi obserwujący mogą wykorzystać, aby przekazać Ci, w jakim stopniu zgadzają się lub nie zgadzają z udostępnianymi przez Ciebie informacjami.

Jak mogę wyświetlić odpowiedzi z ankiety na Instagramie?

Aby zobaczyć odpowiedzi na swoje ankiety na Instagramie musisz tylko wpisać historie, które udostępniłeś ankiety i przejdź do sekcji wizualizacje. Możesz tam zobaczyć zarówno obserwujących, którzy widzieli Twoją ankietę, jak i tych, którzy na nią odpowiedzieli, a nawet poznasz ich odpowiedź.

Jakimi wskazówkami należy się kierować, aby moje ankiety przyciągały uwagę?

Istnieje kilka wskazówek, które możesz śledzić, aby ankiety na Instagramie przyciągały znacznie więcej uwagi użytkowników, którzy je widzą, a my skomentujemy niektóre z tych wskazówek.

Lokalizacja ankiety

Jeśli uzupełnisz ankietę z naklejką lokalizacyjną opowiadań na Instagramie Możesz wzbudzić zainteresowanie osoby, która przegląda to, co udostępniłeś. Ponadto może to również pomóc w udzieleniu dodatkowych informacji o tym, co chcesz wiedzieć w swoim pytaniu, co czyni je dobrym uzupełnieniem ankiet.

Jasne pytania

Dowiedz się, jak przesyłać historie na Instagram

Intencją ankiet na Instagramie jest poznanie opinii Twoich obserwujących i możliwość prawidłowego zebrania tych informacji musisz być bardzo jasny w zadawanych pytaniachBo jeśli pytanie nie zostanie zrozumiane, na pewno niewiele osób odpowie na ankietę.

Dołącz emotikony

Umieszczenie emotikonów w ankietach może sprawić, że Twoi obserwatorzy będą bardziej przyjaźni, aby zobaczyć, o co prosisz, a to może pomóc w większej interakcji w ankiecie.

Użyj krzykliwego tła

Jeśli użyjesz przyciągające wzrok tła w opowiadaniach których użyjesz do wypełniania ankiet, sprawi, że Twoi obserwatorzy będą z nim znacznie dłużej kontaktować się, dzięki czemu będziesz miał większą szansę odpowiedzieć na swoje pytania. Z tego powodu umieszczanie przyciągających wzrok teł jest jednym z najlepszych narzędzi, jakich możesz użyć, używając ładnego zdjęcia lub innej podobnej metody. Możesz znaleźć wszystkie rodzaje obrazów lub tła z banku obrazów Pixabay.