Skip to content

Jak spuścić powietrze z baterii mobilnej [Solución Batería Celular Hinchada]

20 de kwiecień de 2023

Poza głośnym przypadkiem Samsunga Galaxy Note 7, którego egzemplarze musiały zostać wycofane z rynku, ponieważ eksplodowały w wyniku pęcznienia baterii urządzenia, prawda jest taka, że ​​mówimy o problemie, który dotyka znacznie więcej terminali niż myślimy. Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę w tym względzie, jest to, że Może być kilka powodów, dla których bateria pęcznieje, na przykład przestarzały, używanie ładowarki, która nie jest oryginalna i wiele innych szczegółów..

Właśnie z tych powodów otrzymujemy ogromną liczbę zapytań od użytkowników, którzy chcą wiedzieć, jakie są najlepsze metody opróżniania lub opróżniania baterii, aw tym artykule postaramy się przedstawić niektóre z rozwiązania w tym zakresie. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, absolutnie w każdym takim przypadku, jest przestań ładować telefon komórkowy, a jeśli bateria jest wyjmowana, co jest prawie zawsze, zostaw ją oddzielnie od urządzenia, na wszelki wypadek.

Bateria mojego telefonu komórkowego jest spuchnięta

Niestety, musimy rozpocząć rozwój tego artykułu od stwierdzenia, że ​​​​celem większości użytkowników w takich przypadkach, którym jest nic innego jak próba spuszczenia powietrza z zaognionej baterii, jest całkowicie niemożliwe, ponieważ mają one lit w środku. Oznacza to, że, ze względu na ten sam skład chemiczny litu nie mamy możliwości przywrócenia baterii do stanu początkowego. Dlatego najlepiej jest zmienić na nowy, jeśli to możliwe oryginalny, aby zakończyć te problemy.

To, co możemy Ci zaoferować, to kilka wskazówek, które myślą, że bateria Twojego smartfona wytrzymuje dłużej w dobrym stanie, aw takim przypadku szczególnie musimy porozmawiać nie pozostawiaj telefonu ładującego się przez całą noc podłączonego do ładowarki, ponieważ po naładowaniu baterii zaczynają pojawiać się problemy. W ten sam sposób musimy mówić w tym sensie, że wygodnie jest ładować terminal tylko wtedy, gdy naprawdę tego potrzebujesz, a nie dziesięć razy dziennie tylko po to, by zobaczyć pełną baterię na ekranie.

Przestrzegając i zawsze biorąc pod uwagę te proste wskazówki, będziesz mógł cieszyć się baterią swojego smartfona znacznie dłużej, bez jej pompowania lub rozpalania z powodu tych typowych problemów, dzięki czemu zaoszczędzisz również ogromną ilość pieniędzy. Poza tym, o czym wspomnieliśmy, musisz jednocześnie wziąć pod uwagę, że jeśli zauważysz, że bateria zaczyna się tłuc, musisz go jak najszybciej zmienić na nowy i nie pozwolić, aby dni mijały, ponieważ uszkodzenie może być nieodwracalne na telefonie komórkowym.

Spuchnięta bateria Rozwiązanie Jak to naprawić?

Chociaż wydaje ci się to trochę mało prawdopodobne, jeśli nie zdarzyło ci się to w pierwszej osobie, musisz wiedzieć, że baterie urządzeń mobilnych mogą puchnąć, i rzeczywiście jest to dość irytujący problem. Nie wchodząc w dalsze szczegóły, musimy zaznaczyć, że jak widać na obrazku dołączonym do artykułu, tak wygląda całkowicie spuchnięta lub zaogniona bateria smartfona.

Oczywiście pierwszą rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę, jest to, że jeśli zauważyliśmy, że bateria naszego smartfona puchnie, automatycznie musimy ją wyjąć i unikać dalszego korzystania z urządzenia, ponieważ jest to ryzyko. Teraz w każdym razie jest tak wiele rzeczy, które musimy wziąć pod uwagę w związku z możliwością puchnięcia bateriii właśnie tam się teraz wybieramy.

Co powinniśmy wiedzieć o spuchniętej baterii?

Dlaczego bateria puchnie?

Sądzimy, że pierwszą rzeczą, którą większość naszych czytelników będzie chciała wiedzieć o spuchniętych bateriach, są główne przyczyny puchnięcia baterii, więc od tego zaczniemy. Wiele obecnych urządzeń wykorzystuje baterie litowe, które mogą pęcznieć z powodu wad produkcyjnych.długotrwałe użytkowanie, narażanie ich na zbyt wiele godzin ładowania lub używanie wadliwej ładowarki.

Podstawowe środki ostrożności

Jeśli zauważysz, że bateria Twojego urządzenia mobilnego jest spuchnięta, pierwszą radą, jaką możemy Ci dać, jest to W żaden sposób nie dotkniesz go, ponieważ istnieje możliwość, że w kontakcie z twoją ręką wybuchnie. Poza tym wygodnie jest dać mu kilka minut z wyłączonym sprzętem, aby wrócił do swoich zwykłych rozmiarów i dopiero w tym momencie zacząć obchodzić się z nim jak zwykle.

Oczywiście ten problem, który opisujemy dotyczy nie tylko smartfonów, gdy mówimy o telefonach, ale także laptopów, więc powinniśmy być bardzo ostrożni.Wszystko, co wymieniliśmy, dotyczy również laptopów dowolnej firmy, a gdy zauważysz, że spuchła, musisz ją wyjąć i umieścić w bezpiecznym miejscu, gdzie nawet w przypadku wybuchu nie spowoduje uszkodzeń.

W niektórych przypadkach pojawia się dodatkowy problem i to jest to Ponadto omawiane urządzenie nie ma wymiennej baterii, więc dodatkowo zalecamy, aby nie próbować go wyjmować. Ty. Ma to związek z tym, że wiele osób uważa, że ​​mogą rozwiązać problem, ale spuchnięta bateria to sprawa dla specjalisty, więc nie należy jej wyjmować, zwłaszcza jeśli jest jeszcze gorąca.

Jak zapobiec pęcznieniu baterii?

Cóż, wiemy, że wielu z was prawdopodobnie będzie chciało poznać podstawowe sztuczki, aby bateria nie puchła, iw takim przypadku musimy powiedzieć, że istnieje kilka zaleceń, które mogą ci się przydać: zawsze używaj oficjalnej ładowarki lub odpowiedniej, unikaj ciągłego podłączenia urządzenia do prądu, unikaj wystawiania go na działanie promieni słonecznych, wymień baterię, gdy przestanie działać tak, jak powinna.

Czy kiedykolwiek spuchła bateria Twojego smartfona? Co z tym zrobiłeś?

dołącz do naszego kanału telegram