Skip to content

Jak sprawić, by moja bateria w telefonie działała dłużej – za każdym razem, gdy starcza na mniej

27 de wrzesień de 2021

Bardzo często bateria obecnych telefonów komórkowych szybko się wyczerpuje, ale może to być spowodowane kilkoma przyczynami, z których niektóre są szkodliwe dla urządzenia.

Jeśli bateria Twojego telefonu działa coraz krócej I chcesz wiedzieć, dlaczego tak się dzieje lub jak pomóc, aby to się już nie wydarzyło, ponieważ jesteś we właściwym miejscu. Bądź więc na bieżąco, a wraz z nim naucz się nowego lub innego nawyku, aby wydłużyć żywotność baterii.

Jakie sytuacje uszkadzają stan baterii w telefonie komórkowym?

Jednym ze słabych punktów nowoczesnych telefonów komórkowych jest słaba trwałość ich baterii, które również łatwo ulegają uszkodzeniom z różnych codziennych powodów, które robimy, nie wiedząc, że mogą one wpłynąć na ich żywotność.

Należy wiedzieć, że nasze telefony komórkowe używają baterie litowo-jonowe że są zwarte i łatwe do załadowania, ale mają swoją negatywną stronę, są niestabilne; i dlatego jego wydajność gwałtownie spada. Następnie przedstawimy najczęstsze przyczyny trwałego uszkodzenia baterii, aby tego uniknąć; możesz także zaoszczędzić czas i pieniądze na szukaniu nowej baterii do telefonu komórkowego.

Nie używaj oryginalnej ładowarki

Używając też nieoryginalnej ładowarki pirat lub inna marka telefon komórkowy sam w sobie nie jest szkodliwy, ponieważ są one zaprojektowane z uniwersalnym złączem lub dla dowolnego urządzenia; ale oryginalna ładowarka jest przeznaczona dla tej marki i jej specyfikacji.

Zasadniczo, w przypadku nieprawidłowości, takich jak skok dużej mocy, użycie ogólnej lub pirackiej ładowarki znacznie skróciłoby żywotność baterii.

Używaj go, aż się wyłączy

Być może jesteś jednym z tych, którzy wolą używać telefonu komórkowego, aż się wyzeruje i wyłączy, ponieważ słyszę, że wydłuża to żywotność baterii; w sieci lub z polecenia sprzedawcy, od którego kupiłem telefon komórkowy. Ale to nieprawda, dzisiejsze baterie są zaprojektowane tak, aby mieć ciągłe cykle ładowania, najlepiej ładować telefon komórkowy, gdy wynosi od 15% do 30%.

telefon komórkowy z słabą baterią

Wystawianie telefonu komórkowego na działanie ekstremalnych temperatur

Jeśli Twój telefon komórkowy nagrzewa się, często wpływa to na żywotność baterii. Ekstremalne temperatury są powszechnym wrogiem wydajności i żywotności, ponieważ są zaprojektowane do pracy w optymalna temperatura w zakresie 20°C.

Dlatego też, gdy są wystawione na działanie wysokiej temperatury przez bardzo długi czas, może to spowodować uszkodzenie baterii, powodując, że nie będzie ona działać z pełną wydajnością, a nawet całkowicie przestarzała.

Silne upadki

Jest to problem, który prawie się nie wyróżnia, ale twardy upadek może uszkodzić baterię lub też port ładowania telefonu komórkowego, teoretycznie istnieje minimalne prawdopodobieństwo, że bateria eksploduje przy bardzo silnym upadku. Ale jest to tak małe prawdopodobieństwo, że jest to prawie niemożliwe, aby ci się to kiedykolwiek przydarzyło.

Bardzo prawdopodobne jest, że upadek może wpłynąć na integralność baterii, a tym samym na jej żywotność.

telefon iphone z aplikacjami

Jak mogę się dowiedzieć, czy aplikacja wpływa na moją baterię telefonu komórkowego?

Częstą rzeczą w telefonach komórkowych z systemem iOS i Android jest to niektóre aplikacje bardzo szybko wyczerpują baterię; dzieje się tak, ponieważ działają one stale, nawet jeśli ich nie używasz, ponieważ działają w tle.

Bardzo łatwo jest odkryć, które aplikacje zużywają baterię, a tym samym uniemożliwić ich dłuższe działanie, wystarczy przejść do „Ustawienia” i poszukać sekcji baterii, tam zobaczysz opcję „użycie baterii” , lub bezpośrednio Zobaczysz listę aplikacji, z których korzystasz lub które są aktywne oraz procent energii, z której korzystają.

Co zrobić, jeśli bateria naszego telefonu jest uszkodzona?

Wszystko zależy od tego, co stanie się z Twoim telefonem, a awaria ładowania Może to być również spowodowane problemem w porcie ładowania lub w ładowarce; że ładowanie bardzo szybko się wyczerpuje może być błędem systemu lub jak wspomniano wcześniej, aplikacją niepotrzebnie kradnącą energię, przed wymianą baterii na nową najlepiej sprawdzić, czy nie jest to kolejny problem.

Ale w przypadku, gdy jego bateria jest spuchnięta Najbardziej wskazaną rzeczą jest jego wymiana, ponieważ może to stwarzać ryzyko, używanie go w tym stanie może uszkodzić telefon komórkowy, a nawet uwolnić substancje szkodliwe dla zdrowia.

spuchnięta bateria mobilna

Jak możemy wydłużyć żywotność baterii telefonu komórkowego?

Istnieje wiele sposobów na ochronę, a nawet przedłużyć żywotność baterii telefonu komórkowego, tutaj zostawimy kilka praktycznych wskazówek:

  • Utrzymuj obciążenie między 20% a 80%, ponieważ okresy, w których baterie są bardziej stresowane jest to 0% do 20% i 80% do 100% naładowania.
  • Nie zostawiaj ładowanego telefonu komórkowego na noc, najlepiej jest ładować telefon komórkowy od czasu do czasu, ponieważ w ten sposób bateria będzie mniej obciążona.
  • Monitoruj temperaturę baterii, może to sprawić, że bateria nie będzie cierpieć bardziej niż powinna.
  • Nie używaj telefonu komórkowego podczas ładowania, jest to bardzo powszechna praktyka, ponieważ telefon komórkowy jest dziś tak potrzebny, ale najlepiej tego unikać.
  • W miarę możliwości unikaj używania nieoryginalnej ładowarki.
  • Skalibruj baterię w telefonach z systemem Android lub iOS, jest to dobra opcja, aby wydłużyć czas ładowania.
  • Włącz telefon Tryb oszczędzania energii, zwłaszcza gdy nie używasz go do czegoś ważnego.
  • Zminimalizuj czas blokowania, aby Twój telefon komórkowy nie działał tak długo.
  • Używaj telefonu przy niskim poziomie głośności.