Skip to content

Jak sprawić, by Twój dom nie pojawiał się w Mapach Google, aby nikt nie wiedział, gdzie mieszkam

26 de luty de 2021

Nie musisz być sławnym artystą, znanym sportowcem czy wybitnym politykiem prywatność w Internecie jest to coś, co nas niepokoi i wszyscy mamy prawa. Często zdarza się, że ze względów bezpieczeństwa i przestrzeni osobistej wiele osobistości na świecie prosi Google usunąć swój dom z Map Google; jednak każdy może to zrobić bez problemu.

Mapy Google to niezwykle przydatne narzędzie, które pozwala nam kierować się i działać jak GPS aby móc dotrzeć do dowolnego miejsca w naszym kraju lub dowolnego kraju na świecie. W rzeczywistości zasięg Map Google sięga znacznie dalej, ponieważ możesz nawet badać planety, znajdować parkingi i wiele więcej. Jeśli chcesz to możesz wejdź do Google Maps ze swojej oficjalnej strony internetowej.

Poproszenie Google o usunięcie Twojego domu jest bardzo proste, wystarczy spełnić szereg prostych wymagań, wypełnić mały formularz i to wszystko. Tutaj wyjaśniamy krok po kroku jak sprawić, by Twój dom nie pojawiał się w Mapach Google aby nikt nie wiedział, gdzie mieszkasz.

Jak usunąć swój dom z Map Google?

Wiele osób chce zachować anonimowość lub po prostu nie korzystać z Google Street View dla środków bezpieczeństwa. Chodzi o to, że zawsze możemy poprosić Google Maps o usunięcie naszego miejsca zamieszkania ze swojej bazy danych.

Jeśli chcesz usunąć swój dom, bez względu na przyczynę, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest dostęp do Map Google i wprowadź adres swojego domu lub mieszkania. Gdy go zlokalizujemy, będziemy musieli wejść do Widok ulicy.

Będziemy musieli upewnić się, że część, którą chcemy usunąć, pojawiła się w widoku, który pojawi się na ekranie. Gdy już go zlokalizujemy, możemy zwiększyć lub zmniejszyć Zoom, aby wybrać dokładnie to, co ma zostać wyeliminowane.

Gdy będziemy zadowoleni z obrazu, który chcemy usunąć, będziemy musieli wybrać opcję Zgłoś błąd, który znajduje się na dole ekranu, po czym pojawi się formularz rejestracyjny.

Będziemy musieli upewnić się, że część, którą chcemy zamazać lub wyeliminować, pojawiła się w obrębie czerwonego kwadratu. Następną rzeczą będzie wybranie opcji, którą chcemy zamazać, mogą to być: Dom, pojazd, tablica rejestracyjna lub jakikolwiek obiekt w ogólnych liniach.

usuń adres Google Maps

Następujące będzie dodaj nasz e-mail elektroniczny i wypełnij Captcha a kiedy skończymy, możemy dać to do wysłania. Google rozpatrzy naszą prośbę, a gdy podejmie ostateczną decyzję, poinformuje nas o tym e-mailem.

Ostrzeżenia przed usunięciem domu z Map Google

Jeśli chcesz usunąć swój dom z Map Google, musisz mieć ważny argument lub powód, w przeciwnym razie Google zignoruje Twoją prośbę istnieje nawet możliwość, że nie będziesz brany pod uwagę przy przyszłych wnioskach, więc jeśli chcesz, aby Twój dom nie był uwzględniany, na przykład musi istnieć uzasadniony powód jako środek bezpieczeństwa.

W ten sam sposób ważne jest, aby wiedzieć, że chociaż aplikacja jest całkowicie bezpłatna, jeśli Google w efekcie zgadza się na usunięcie Twojego domu z Map Google, musisz płacić czynsz w wysokości 4500 euro miesięcznie, aby uniknąć kamer wspomnianej usługi nawigacyjnej.

Jeśli więc naprawdę nie ma powodu, który mógłby wpłynąć na twoją uczciwość i bezpieczeństwo, powinieneś ponownie rozważyć ten środek, ponieważ koszt do zapłaty jest dość wysoki i przez miesiąc ta płatność nie jest dokonywana, lokalizacja Twojego domu pojawi się ponownie w Mapach Google.

Wyłącz usługę lokalizacyjną

Mapy Google mogą nie tylko pokazywać na mapie Twoją lokalizację i lokalizację Twojego domu, ale mogą również mieć rozszerzenie pełne podsumowanie odwiedzanych przez nas stron, ostatnie miejsce, do którego pojechaliśmy i informacje związane z naszym środowiskiem.

Za zbieranie wszystkich tych informacji odpowiada historia lokalizacji; jednak możemy wyłącz tę usługę z kilkoma prostymi ustawieniami.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest przejście do ustawień na naszym urządzeniu, a następnie dostęp do opcji i lokalizacji. Tam wybierzemy raporty lokalizacji Google i będziemy musieli wyłączyć Raporty lokalizacji i Historię lokalizacji.

Nie spowoduje to zapisania nowych lokalizacji.