Skip to content

Jak łatwo eksportować lub zapisywać edytowane zdjęcia w Adobe Lightroom? (Przykład)

20 de marzec de 2021

Jeśli jesteś nowy w Adobe Lightroom, do tej pory zapewne zauważyłeś, że nie ma w nim przycisku zapisywania, więc prawdopodobnie zastanawiasz się, jak zapisać mój projekt?, Ponieważ odpowiedź jest bardzo łatwa i dziś otrzymasz odpowiedź pytanie Jak wyeksportować lub zapisać edytowane zdjęcia w Adobe Lightroom?

I to jest, jeśli nie wiesz, powód dlaczego nie ma przycisku z tą funkcjąDzieje się tak dlatego, że nie jest to zwykły edytor zdjęć, przez co zapisywanie odbywa się poprzez eksport plików.

Jak wyeksportować lub zapisać edytowane zdjęcia w Adobe Lightroom?

Zanim zaczniesz swoją przygodę z nauką jak wyeksportować lub zapisać edytowane zdjęcia w Adobe LightroomMusisz wiedzieć, że istnieje kilka sposobów przeprowadzenia procesu eksportu (i wszystkie są równie łatwe). Pierwsza to menu.

Aby to osiągnąć, po prostu musisz kliknij kartę „Plik” które pojawi się u góry ekranu, kiedy to zrobisz, pojawi się rozwijane menu, w którym będziesz musiał nacisnąć opcję „Eksportuj”.

Dzięki temu pojawi się okno z opcjami, które możesz skonfigurować. Kiedy skończysz, po prostu kliknij „Akceptuj” i to wszystko. plik powinien zostać zapisany na komputerze (nie ma to dużej różnicy w stosunku do tego, jak jest zwykle zapisywane).

Innym sposobem zapisywania jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy odpowiedniego obrazu. Ta czynność pokaże menu, w którym musisz nacisnąć „Eksportuj”, co spowoduje natychmiastowe zapisanie obrazu w żądanym formacie.

Jeśli poprzednie procesy z jakiegoś powodu nie zadziałały (co jest praktycznie niemożliwe), Możesz także zapisać, klikając przycisk „Eksportuj” który pojawia się poniżej lewego panelu bocznego (w module deweloperskim).

I na koniec, jeśli chcesz przyspieszyć proces, użyj kombinacja klawiszy Ctrl + Shift + E. Dzięki niemu pole eksportu od razu pojawi się na ekranie, a wystarczy skonfigurować swoje preferencje i kliknąć „OK”, aby wszystko zostało zapisane tak, jak powinno.

Opcje okna dialogowego Eksportuj

Dzięki zdobytej wiedzy możesz teraz powiedzieć, że znasz odpowiedź na pytanie Jak wyeksportować lub zapisać edytowane zdjęcia w Adobe Lightroom?, więc następną rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest dowiedzieć się trochę więcej o opcjach, które będziesz musiał skonfigurować podczas eksportowania.

Pierwsza z nich jest najbardziej powszechna i jest to opcja, która pozwoli Ci wprowadzić ścieżkę docelową pliku (folder, w którym chcesz go zapisać). Aby z niego skorzystać Wystarczy podać przycisk „Eksportuj do”, a następnie „Określony folder”, w ramach tego wybierz folder, który będzie zawierał twój plik.

ikona ligtheroom na telefon komórkowy

Zobaczysz również, że istnieje opcja zapisania obrazu pod wybraną nazwą, aby go aktywować, musisz nacisnąć „Nazwa niestandardowa” i gotowy. Ponadto możesz również edytować metadane (możesz dodać prawa autorskie) i umieszczać własne znaki wodne, aby je zidentyfikować. Na koniec możesz zmienić jakość pliku Lightroom, cokolwiek chcesz, niezależnie od tego, czy już go wyeksportowałeś.

A z kolei zapisz go w formacie, który najbardziej Ci odpowiada (m.in. PNG, JPG). Należy zauważyć, że edytując to wszystko należy uważać, aby nie stracić spójności obrazu. Pamiętaj, że Lightroom jest jedną z najlepszych aplikacji aparatu z filtrami, chociaż możesz poznać niektóre z jego alternatyw.

I voila, biorąc pod uwagę wszystko, co już przeczytałeś, pytanie powinno być już rozwiązane w twojej głowie Jak wyeksportować lub zapisać edytowane zdjęcia w Adobe Lightroom?, więc teraz musisz zastosować poprzednie instrukcje w praktyce.

Pamiętaj, że oszczędzanie jest bardzo ważną częścią pracy. Powinieneś więc zrobić to kilka razy przed zakończeniem, aby później nie doszło do wypadku, w którym stracisz wszystko. Musisz także przetestować aplikację i być w stanie zainstalować ustawienia wstępne Lightroom, aby zaoszczędzić i mieć alternatywę na telefonie komórkowym.

dołącz do naszego kanału telegram