Skip to content

Jak wyświetlić pasek poleceń lub pasek narzędzi w programie AutoCAD

16 de marzec de 2021

Postęp technologiczny, a wraz z nim oprogramowanie i narzędzia które pomagają nam tworzyć lepsze miejsca pracy, a programy do rysowania i projektowania nie są wyjątkiem.

Obecnie wielu projektantów i Użytkownicy AutoCAD Zdarzyło im się, że właśnie gdy zamierzali rozpocząć nowy projekt za pomocą kreatora tworzenia lub otworzyć już utworzony, aby kontynuować edycję, pasek poleceń lub znany również jako pasek narzędzi zniknął i nie wiadomo, jak to pokazać powiedział pasek ponownie w programie AutoCAD.

Ważne jest, aby to wyjaśnić ten problem nie jest czymś poważnymZ drugiej strony jest to coś, co możesz bardzo dobrze rozwiązać w łatwy i prosty sposób, po prostu musisz zostać i nauczyć się, jak wyświetlić pasek narzędzi AutoCAD na swoim komputerze.

Dlaczego nie widzę paska poleceń lub paska narzędzi programu AutoCAD?

Jak powiedziałem wcześniej, ten problem można naprawić łatwo i szybko. Niemniej jednak, przyczyną może być kilka czynników że pasek poleceń lub pasek narzędzi nie jest widoczny w interfejsie programu AutoCAD.

Jedną z najczęstszych jest funkcja „Wyczyść ekran”, która może być aktywowana i dlatego nie widać wspomnianego paska. Podobnie może być z jakiegoś powodu paski są ustawione tak, aby ukrywały się automatycznielub po prostu zostały dezaktywowane przez pomyłkę.

Ważne jest, aby sprawdzić, czy przypadkowo obszar roboczy z programu AutoCAD nie jest oznaczony lub został zmieniony.

Jeśli wziąłeś już pod uwagę wszystkie te czynniki, możemy wywnioskować, że w programie AutoCAD zainstalowany jest dodatek lub rozszerzenie innej firmy, które powoduje problemy, gdy chcesz wyświetlić i używać paska narzędzi.

Jeśli tak nie jest, mogła wystąpić awaria podczas instalacji programu AutoCAD na komputerze lub niektóre jego pliki mogą zostać uszkodzone przez sporadyczne awarie systemu komputera.

Pokaż pasek narzędzi

Mimo że dość powszechny problem wśród jego użytkowników, podobnie jak w przypadku pojawienia się zakładek „Model” i „Układ” programu AutoCAD, ma również łatwe, szybkie i proste rozwiązanie. Aby ułatwić wyświetlanie paska narzędzi, wystarczy przewinąć lub zlokalizować się w innej części obszaru roboczego, a następnie powrócić do tego samego obszaru roboczego, w którym byłeś.

Jeśli z jakiegoś powodu pasek narzędzi programu AutoCAD nadal się nie pojawia, jest bardzo prawdopodobne, że aktywowałeś funkcję „Wyczyść ekran”, co powoduje, że przestrzeń, w której rysujesz, jest wyświetlana w widoku rozszerzonym lub zmaksymalizowanym. Najszybszym sposobem na wyłączenie tej funkcji i ponowne wyświetlenie paska narzędzi jest naciśnięcie kombinacji klawiszy „Ctrl + 0”.

Pokaż pasek poleceń

Teraz, jeśli zamiast paska narzędzi pasek, który zniknął, był paskiem poleceń, nadal możesz go łatwo rozwiązać. W jaki sposób? Wystarczy zlokalizować się w programie AutoCAD na komputerze i nacisnąć kombinację KluczeCtrl + 9”Aby natychmiast wyświetlić pasek poleceń.

projektowanie programu bar autocad

Z drugiej strony, jeśli jest tak, że po naciśnięciu kombinacji klawiszy pasek poleceń nie jest wyświetlany, wpisz polecenie w programie „_WIERSZ POLECEŃ”Aby pasek poleceń był ponownie wyświetlany na swoim miejscu.

Pokaż pasek menu

Jeśli tak jest, to nie pasek narzędzi programu AutoCAD ani pasek poleceń zniknął, ale pasek menu, Możesz sprawić, by pojawił się ponownie, umieszczając się u góry ekranu, na pasku narzędzi szybkiego i łatwego dostępu.

Musisz tylko kliknąć strzałkę znajdującą się po prawej stronie przestrzeni, które pokazuje. Następnie zostanie wyświetlona rozwijana karta z wieloma opcjami. Poszukaj opcji oznaczonej jako „Pokaż pasek menu„Lub”Pokaż pasek menu«.

Jeśli po wypróbowaniu każdego z rozwiązań problem nadal występuje, możesz spróbować całkowicie odinstalować program, zainstalować i aktywować najnowszą pełną wersję.

dołącz do naszego kanału telegram