Skip to content

Jak sprawić, by moja mobilna bateria nie rozładowywała się tak szybko

12 de kwiecień de 2021

Plik żywotność baterii telefonów komórkowych To właśnie zaczyna sprawdzać wielu producentów tych urządzeń.

Jako konsumenci zawsze szukamy lepsza wydajność baterii. Jednak oprócz tego niewłaściwe użycie innych czynników ma duży wpływ na jego działanie. Nawet sprawiając, że myślimy, że jest uszkodzony.

Dlatego w tym artykule pokażemy, jak wydłużyć żywotność baterii telefonu komórkowego nie pobieraj tak szybko.

Jak zapobiec tak szybkiemu rozładowaniu baterii telefonu komórkowego

Niezależnie od posiadanego telefonu komórkowego większość z tych wskazówek można zrobić bez żadnych problemów. Pamiętaj, że w dużej mierze wydajność baterii Jest to związane z użytkowaniem sprzętu. Cóż, w ten sposób określasz, jak długo chcesz, aby bateria działała w zależności od aplikacji i innych funkcji, z których korzystasz.

Zamknij aplikacje, których nie używasz

Jeśli należysz do osób, które mają aplikacje do przesyłania wiadomości, takie jak WhatsApp Messenger lub ich sieci społecznościowe, działające przez cały czas. Powinieneś to wiedzieć implikuje wysokie zużycie baterii z telefonu komórkowego.

Dlatego te aplikacje, których nie używasz, powinny być zamknięte. A jeszcze więcej tych, które znam działa w tle.

Używaj trybu samolotowego i oszczędzania energii

Brzmi jak coś całkiem pospolitego i tak naprawdę jest. Ale nie możemy wykluczyć, że jest to jedna z najlepszych opcji, aby to zrobić, aby Twoja bateria telefonu komórkowego nie rozładowuje się tak szybko.

Aby go aktywować, wystarczy przesunąć pasek szybkiego dostępu w telefonie, a tam znajdziesz przycisk dla każdej z opcji. Należy pamiętać, że po włączeniu tych opcji można przedłużyć żywotność baterii telefonu do trzech razy dłuższy niż średni czas trwania.

Wibracje, jasność i głośność ekranu

Dotyczy to ustawień alertów i oczywiście potrzeby jaśniejszego ekranu. Ale kiedy są przesadzone, mogą rachunek za baterię telefonu komórkowego, dzięki czemu pobieranie jest znacznie szybsze.

Jeśli otrzymujesz dużo wiadomości lub powiadomień, jest to konieczne wyłącz wibracje. Cóż, ten tryb alertów zużywa znacznie więcej baterii niż powiadomienia z dźwiękiem.

Jeśli chodzi o dźwięk, jeśli długo korzystamy z naszych głośników, to też nasz poziom naładowania baterii jest wyczerpany. Zużycie to jest większe, jeśli poziom głośności jest wysoki przez długi czas.

Wreszcie jasność ekranu może być czymś, co uważamy za istotne, tym bardziej, jeśli znajdujemy się w miejscu ze światłem zewnętrznym. Jeśli jednak mobilna bateria nie rozładowuje się tak szybko, konieczne jest rozsądne wykorzystanie tego. Ustalenie minimalnej jasności, która pozwala nam oglądać elementy na naszym ekranie.

naładowany akumulator

Ogranicz korzystanie z aplikacji aparatu i odtwarzaczy multimedialnych

Oglądanie filmu na Netflix, wideo na YouTube lub słuchanie ulubionych piosenek w Spotify zużywa dużo baterii. Tak samo działa aparat urządzenia. Dlatego warto korzystać z tych aplikacji kiedy jest to naprawdę konieczne.

Jak przedłużyć żywotność baterii mojego telefonu

Być może jest to ważniejsze niż aspekty, o których wspominaliśmy wcześniej. Cóż, jeśli chcemy, aby nasza bateria nie rozładowywała się tak szybko, to jest to konieczne utrzymuj go w jak najlepszym stanie.

W tym celu należy przestrzegać czasu ładowania. No chyba, że ​​to nagły wypadek, tym razem przerwij. Ale miej to na uwadze nigdy nie używaj telefonu podczas ładowania. To bardzo uszkadza stan baterii.

To jest zalecane zamknij aplikacje i naładuj telefon. Poczekaj, aż naładuje się do 100%, a następnie odłącz go. Tylko tam możesz z niego korzystać. Z tego samego moda uniwersalną rekomendacją jest to, aby przynajmniej raz w miesiącu całkowicie rozładować baterię telefonu. Oznacza to, że urządzenie się wyłączy.

I wreszcie, ładuj telefon tylko oryginalną ładowarką i nie używaj przenośnych ładowarek ani powerbanku. Ponieważ nie mają takiej samej mocy jak oryginalna ładowarka i może uszkodzić baterię jeśli jest często używany.

dołącz do naszego kanału telegram