Skip to content

Jak sprawdzić żądania wiadomości w Messengerze? – Facebook

19 de grudzień de 2021

Jedną z najważniejszych rzeczy w dzisiejszych czasach jest utrzymywanie kontaktu z ludźmi, możemy to zrobić z naszych telefonów i komputerów. Jednym z najczęściej używanych obecnie narzędzi do komunikacji jest aplikacja Messenger.

Dzięki niemu możemy wysyłać wiadomości, prowadzić rozmowy głosowe lub wideo oraz wysyłać zdjęcia i notatki głosowe. To jest oficjalna aplikacja Facebooka, z której będziesz mógł komunikować się ze znajomym na Facebooku, ale ta aplikacja ma funkcję który nazywa się „Żądaniami wiadomości”. Tutaj wyjaśnimy, o co w tym chodzi i jak go znaleźć w aplikacji.

Jaki jest powód, dla którego Facebook wysyła konwersacje na „żądania wiadomości”?

Istnieje działanie, które zwykle wykonuje Facebook i ma na celu skierowanie w jego kierunku niektórych rozmów. sekcja żądań wiadomości. Po pierwsze, jednym z powodów, dla których odbywa się rozmowa w tej sekcji, jest to, że osoba, która do Ciebie pisze, nie znajduje się na Twojej liście znajomych na Facebooku.

Innym powodem jest to, że skontaktowało się z Tobą konto na Facebooku, które jest powiązane z jakimś rodzajem reklam lub reklam. Ma to na celu zachowanie prywatności tych rozmów, ponieważ ta sekcja jest trochę poza listą czatów zwyczajny.

O czym należy pamiętać przed przeglądaniem żądań wiadomości na Facebooku?

Jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć, a mianowicie, że istnieją pewne osoby lub rzekome strony reklamowe, które są fałszywe i że być może komunikują się z Tobą tylko po to, aby wpłynąć na Ciebie w jeden sposób. Dlatego będziesz musiał bardzo uważać na to, do kogo się wybierasz mów z próśb o wiadomość.

Unikaj angażowania się w rozmowy ze spamerami i cyberprzestępcami

Jednym z zagrożeń są spamerzy. Są to osoby, które używają Twojego adresu e-mail, aby uzyskać od Ciebie dane osobowe, oni znajdują twoją pocztę w piracki sposób za pomocą botów śledzących lub innych metod, które zawsze dla nich działają. Dlatego koniecznie upewnij się, kto pisze do Ciebie na Messengerze.

Są też ludzie, którzy używają innych metod do oszukiwania z sieci społecznościowych i to podszywając się pod osoby, które w końcu się nimi nie okazują. Robią to dla może zaoferować produkt iw ten sposób cię obrabować. Dlatego też będziesz musiał się nimi zająć, ponieważ mogą używać Messengera, aby na ciebie wpłynąć.

Jak możesz wyświetlić prośby o wiadomości, które masz na Facebook Messengerze?

Ponieważ nie we wszystkich przypadkach będą chcieli cię oszukać, będziesz musiał zobacz swoje prośby o wiadomość na Messengerze. Dlatego teraz pokażemy Ci, jak możesz dostać się do tej sekcji z komputera PC, a także z telefonu z aplikacji mobilnej.

Z platformy internetowej na PC

osoba korzystająca z facebooka z komputera

Aby wejść do sekcji Żądania wiadomości w Messengerze z przeglądarki internetowej Twojego komputera będziesz musiał to zrobić.

  1. Gdy masz otwartą przeglądarkę internetową na swoim komputerze, wejdziesz na oficjalną stronę Messengera i zalogujesz się
  2. W jednym z rogów zobaczysz ikonę koła zębatego i klikniesz w nią
  3. Tutaj zobaczysz opcję prośby o wiadomość i możesz wejść do dowolnej z tych rozmów i odpowiedzieć na nie lub możesz także usunąć lub zablokować otrzymane prośby o wiadomość

Dzięki aplikacji na telefon komórkowy

Na swoim telefonie będziesz również mógł zobaczyć swoje żądania wiadomości z aplikacji mobilnej na telefony komórkowe. Ta funkcja jest zawarta w Wersje aplikacji na iPhone’a a także na Androida.

  1. Musisz wejść do menu aplikacji i wejść do Messengera
  2. Na ekranie głównym aplikacji zobaczysz swoje zdjęcie profilowe w górnym rogu ekranu i je naciśniesz
  3. Tutaj będzie opcja „Żądania wiadomości”, a kiedy ją klikniesz, zobaczysz prośby, które ostatnio otrzymałeś. Tam możesz odpowiadać, blokować i usuwać prośby o wiadomości