Skip to content

Jak sprawdzić, które programy lub aplikacje zajmują najwięcej pamięci RAM na moim komputerze

18 de Maj de 2021

Wydajność i skuteczność to terminy, których używamy w potocznym języku, ale poza ich powszechnym stosowaniem, są one niezaprzeczalnym pragnieniem, a także koniecznością, jeśli chodzi o technologię. Do tego służy pamięć RAM, która zapewnia świetne tło, dzięki czemu aplikacje i wewnętrzne funkcje urządzeń mogą szybko wykonywać swoje obowiązki.

Wynika, że, wyższa pamięć RAM, wyższa prędkość roboczaDlatego staramy się wykorzystać całą pamięć RAM, której można używać w systemie Windows, lub znaleźć potrzebę zatrzymania aplikacji, które zużywają dużo pamięci RAM w telefonach komórkowych. Z myślą o możliwości poprawy ogólnej wydajności urządzeń. Zamierzamy zająć się specjalnym problemem pamięci RAM na komputerze.

Aby poprawić wydajność komputera, należy mocno skoncentrować się na pamięci RAM, a nie tylko na zwalnianiu i optymalizacji pamięci RAM, ale również o tym, które programy lub aplikacje zajmują najwięcej pamięci RAM na moim komputerze. A proces, aby się dowiedzieć, wyjaśnimy to szczegółowo i w prosty sposób.

Przetwarzaj, aby przejrzeć programy lub aplikacje, które zajmują więcej pamięci RAM

Wszystkie programy i aplikacje będą zużywać pamięć RAM, ponieważ zależy to w dużej mierze od ich działania, jednak prawdą jest, że są programy i aplikacje, które będą zużywać więcej pamięci RAM Co inni. Ich identyfikacja jest prosta, a my Ci to pokażemy.

W tym celu użyjemy narzędzia do monitorowania wewnętrznego oferowane przez ten sam komputer. Pierwszą rzeczą będzie przejście do dolnej części ekranu komputera, oczywiście z poziomu pulpitu, aby nic nie rozpraszało. Tam zrobimy odpowiedni klip.

Gdy to zrobisz, zostanie wyświetlone okno dialogowe, w którym będziemy szukać opcji zatytułowanej „Uruchom menadżera zadań”. W nim możemy przeglądać i wiedzieć, które programy lub aplikacje zużywają więcej pamięci RAM na komputerze.

Aby to zrobić, musimy następnie kliknąć część Procesy. Zostanie tam wyświetlony cały szereg informacji zorganizowanych w formie listy. Oni będą procesy i aplikacje, które zużywają pamięć i bieganie.

Kliknij miejsce oznaczone „pamięć„Zobaczysz w nim, w jaki sposób szukane przez nas informacje są uporządkowane w bardziej szczegółowy i sprecyzowany sposób, to znaczy wiedząc, które aplikacje lub programy zużywają więcej pamięci RAM.

Opis i działanie pamięci RAM

Są to tak zwane pamięci o dostępie swobodnym, które w języku angielskim są znane jako „Pamięć o dostępie swobodnym”. Kiedy słyszymy słowo pamięć, mamy z góry przekonanie, że jest to byt, w którym przechowywane są informacje i pozostanie tam na zawsze, chyba że zdecydujemy się usunąć lub wyczyścić pamięć lub jej zawartość. Ale w przypadku pamięci RAM ta koncepcja jest zepsuta.

szczegóły barana

Pamięci RAM to elementy, w których przetwarzane informacje są chwiloweczyli będzie ograniczone i uwarunkowane do czasu użytkowania sprzętu po jego włączeniu, po jego wyłączeniu informacje zapisane w pamięci RAM zostaną uwolnione, czyli do usunięcia . Dlatego pamięć oferowana przez pamięć RAM jest chwilowa.

Na pierwszy rzut oka wszystko to może być bardzo zagmatwane i niejednoznaczne, ale przedstawimy to na prostym przykładzie, aby każdy mógł to zrozumieć. Wiemy, że aby mieć program lub aplikację wewnątrz komputera, zasługuje na miejsce do jej przechowywania, a komputer już go posiada.

Ale programów i aplikacji nie można uruchamiać w tym samym miejscu, w którym są przechowywane, do tego potrzebują miejsca do uruchamiania swoich procesów i tam z pomocą przychodzi pamięć, czyli pamięć RAM, która oferuje miejsce do przechowywania lub miejsce do chwilowego użytku.

A więc programy i aplikacje przestrzegają swoich procesów wymiany informacjiczego nie mogą zrobić z miejsca, w którym są przechowywane.