Skip to content

Jak sprawdzić, jaki jest adres IP strony internetowej na komputerze z systemem Windows lub Linux?

22 de styczeń de 2022

Adresy IP to jeden unikalna etykieta numeryczna do identyfikacji punktu internetowego gdzie urządzenie jest podłączone, to znaczy adres IP reprezentuje, gdzie coś jest i dowiaduje się, co to jest. Teraz adres IP strony internetowej to serwer, na którym hostowana jest strona.

Prawdą jest jednak to, że nikt nie może surfować po sieci bez adresu IP, dlatego żadna strona internetowa nie może pozostać online, jeśli nie ma adresu IP powiązanego z serwerem, który ją identyfikuje; więc jeśli chcesz wiedzieć jaki jest adres IP strony internetowej? z komputera, czy to Windows czy Linux, czytaj dalej.

Jaki jest pożytek ze znajomości adresu IP strony internetowej?

Adresy IP są jak tablice rejestracyjne samochodu poruszającego się po miejskiej drodze, w tym przypadku droga symuluje Internet, a tablice rejestracyjne, które identyfikują każdy samochód, to adresy IP, które identyfikują każdą stronę internetową lub podłączone urządzenie do sieci wewnętrznej lub zewnętrznej; i mimo że może być podobny, nigdy identyczny, to nie jest możliwe!

Tak więc z adresem IP strony internetowej możesz poznać lub zlokalizować portale internetowe aby móc uzyskać do niego dostęp w taki sam sposób dzięki jego etykiecie numerycznej, jak i nazwie domeny; w ten sam sposób możesz pomóc wyrzec się nieistotnych lub fałszywych witryn, które negatywnie oceniają Twoją witrynę w wyszukiwarkach.

Możesz także poprawić bezpieczeństwo swojego komputera, blokując strony ze złośliwym oprogramowaniem; i wreszcie, mam dostęp do informacji o właścicielu portalu internetowego, przybliżoną geolokalizację i informacje kontaktowe, za pomocą których można uzyskać do niej dostęp.

Jakie są najbardziej niezawodne metody poznania adresu IP witryny internetowej z systemem Windows?

Istnieje wiele sposobów na poznanie adresu IP strony internetowej, może być z wiersz poleceń komputera lub z usługami weryfikacji adresu IP, które są obecnie jedną z najczęściej używanych aplikacji, ponieważ oferują znacznie więcej informacji o właścicielu strony internetowej łatwo i bez większego wysiłku. Oto najczęściej używane narzędzia.

Korzystanie z nslookup

NsLookUp to darmowe narzędzie dostępne dla systemów Windows, Linux i macOS, w rzeczywistości jest instalowane we wspomnianych systemach operacyjnych. Ta aplikacja służy do uzyskiwania za pomocą wiersza poleceń adresów IP DNS lub nazwy domeny witryny, a także umożliwia rozwiązywanie problemów i sprawdź stan serwerów.

Aby użyć go w systemie Windows 10, wystarczy otworzyć wiersz poleceń lub CMD z uprawnieniami administratora; Aby to zrobić, przejdź do „Start” i wpisz CMD w pasku wyszukiwania, a tam ustaw kursor myszy nad aplikacją i kliknij ją prawym przyciskiem myszy i wybierz „Uruchom jako administrator”, otrzymasz komunikat, że podasz „akceptuj”. Teraz, aby uzyskać adres IP, musisz napisać następujące polecenie: Nazwa domeny NsLookUp.

Po naciśnięciu Enter pojawią się najistotniejsze dane, takie jak serwer, nazwa serwera DNS, adres IP; ale możesz też połączyć więcej poleceń, aby uzyskać odwrotne rekordy, ewidencja poczty wymiany poczty, rekordy tekstowe, takie jak SPF lub DKIM, lub po prostu wyszukaj alias domeny.

używając ping

Za pomocą polecenia ping możesz sprawdzić stan połączenia jednego lub kilku komputerów za pomocą pakiety żądań echa i odpowiedź na echo, w ten sposób określa się, czy określony adres IP jest dostępny dla sieci. Ta technika jest zwykle używana przez administratorów sieci, aby wiedzieć, czy urządzenie działa w sieci, czy nie.

Ta metoda jest dość prosta, wystarczy otworzyć wiersz poleceń lub CMD, w tym celu naciśnij Win + R iw oknie wpisz CMD i kliknij zaakceptuj; następnie wpisz polecenie: ping adres IP lub pin NazwaDomeny.com.

Na przykład, pinguj jaktosie.pl, tym adresem sprawdzisz, czy jest dostępny, czy nie, a w przypadku pomyślnej odpowiedzi wiersz poleceń odpowie „ODPOWIEDZ”. I na koniec wrzuci adres IP między nawiasy, musi on pasować do jednego z polecenie nslookup.

Co powinieneś zrobić, aby poznać adres IP strony internetowej z komputerem z systemem Linux?

Znajomość adresu IP strony internetowej może być wykonana z systemu operacyjnego Linux, wystarczy użyć narzędzia „dig Dig”, które pozwala sprawdź serwery strony internetowej, Aby to zrobić, musisz otworzyć wiersz poleceń na swoim komputerze, nacisnąć „Start” iw pasku wyszukiwania wpisz „uruchom” i naciśnij Enter.

Kontynuuj wpisywanie słowa „CMD” w wyświetlonym polu wyszukiwania i wybierz „ok”; teraz musisz wykonać następujące polecenie w programie: „kopać +krótka domena internetowa.com”. Z drugiej strony, możesz poznać adres IP za pomocą parametru hostHost, aby uzyskać pełne i bardziej szczegółowe informacje o witrynie, aby zrobić to „host www.domainname.com”.

Na koniec możesz użyć parametru 'ping’, jak w Windows, i nadal otrzymasz informacje o sieciowych aspektach DNS, po prostu wpisz „ping www.nazwadomeny.com”. W dowolny sposób możesz uzyskać informacje o adresie IP sieci, której potrzebujesz, po prostu zastosuj w praktyce wymienione metody.

dołącz do naszego kanału telegram