Skip to content

Jak sprawdzić, czy telefon komórkowy Samsung Galaxy A10, A20, A30 i A50 jest oryginalny, klonowany lub replikowany

27 de luty de 2021

Niewątpliwie aparat Samsunga Galaxy S20 pozwala robić doskonałe zdjęcia, ale jest to urządzenie, na które nie każdy może sobie pozwolić. Biorąc to pod uwagę, mamy gamę Samsung Galaxy, bardzo widoczne urządzenia i zwykle w dobrych cenach. Mimo to, jeśli obawiasz się piractwa, powinieneś się o tym dowiedzieć Jak sprawdzić, czy telefon komórkowy Samsung Galaxy A10, A20, A30 i A50 jest oryginalny, klon lub replika.

Urządzenia mobilne Samsung Galaxy A10, A20, A30 i A50

Seria A firmy Samsung ma telefony komórkowe ekonomiczne z dobrymi korzyściami. Jego popularność skłoniła niektóre oszukańcze firmy do tworzenia tanich kopii. Z pewnością weryfikacja, czy iPhone jest oryginalny, czy fałszywy, ma większy sens, ponieważ piractwo jest dobrze znane w tych telefonach komórkowych. Mimo to zalecamy przeczytanie naszego przewodnika, aby sprawdzić, czy Twój Samsung jest oryginalny, czy fałszywy, jeśli nadal masz wątpliwości.

Dowiedz się, czy telefon komórkowy Samsung Galaxy A10, A20, A30 i A50 to oryginał czy replika

Urządzenia Samsung mają duża popularność i nie za mniej, są to zwykle urządzenia w rozsądnych cenach i dobrej specyfikacji. Z pewnością najprostsze telefony komórkowe, czyli A10 i A20, zwykle nie cierpią z powodu piractwa. Z drugiej strony, te z wyższej półki mają ten problem.

Na szczęście istnieje kilka sposobów, dzięki którym możemy zweryfikować, czy urządzenie mobilne Samsung Galaxy A10, A20, A30 i A50 jest oryginałem, klonem czy repliką. Aby to zrobić, weź pod uwagę następujące informacje.

Sprawdź IMEI urządzenia

Jednym ze sposobów sprawdzenia, czy telefon komórkowy jest całkowicie legalny, jest obserwacja jego IMEI. Należy zauważyć, że znając numer IMEI można sprawdzić, czy został zgłoszony jako skradziony, ale pomaga też sprawdzić, czy telefon komórkowy jest oryginalny, czy fałszywy.

Będziemy wiedzieć, czy telefon komórkowy jest fałszywy, jeśli numer IMEI, który pojawia się na pudełku lub na tym samym urządzeniu, jest taki sam, jak ten zarejestrowany na telefonie komórkowym. Dla tego, sprawdź, czy oba IMEI są takie same. Aby zobaczyć numer IMEI i inne informacje dotyczące telefonu komórkowego, czytaj dalej.

Sprawdź informacje, które pojawiają się z tyłu telefonu

Chociaż dystrybucje różnią się w zależności od kraju, bardzo często telefony Samsung z serii A i wiele innych urządzeń Samsung zawierają ważne informacje. Mówiąc dokładniej, powinieneś być w stanie zobaczyć model, miejsce produkcji i nawet IMEI telefonu komórkowego.

Będziesz musiał tylko odwrócić urządzenie, ponieważ ta informacja znajduje się na dole i z tyłu telefonu komórkowego. Przede wszystkim powinieneś zobaczyć model, na przykład Samsung Galaxy a10 powinien pojawić się jako „Sm-a 105m”. Z kolei telefon będzie zawierał informacje związane z napięciem ładowania i natężeniem prądu, to wszystko znajdziesz na linii frontu.

fałszywy klon samsung galaxy

W drugiej linii informacji pojawi się następujący komunikat „Zaprojektowane i opracowane przez firmę Samsung Made in Vietnam”. Z pewnością Twoje urządzenie mogło zostać wyprodukowane gdzie indziej, a oficjalnymi krajami produkcji Samsunga są Brazylia, Korea Południowa, Indie i Indonezja, a także oczywiście Wietnam, jego główna lokalizacja produkcyjna.

Na końcu znajdziesz informacje o IMEI urządzenia, a następnie numer seryjny telefonu komórkowego. Wszystkie te informacje mają istotne znaczenie dla sprawdź, czy urządzenie jest prawdziwe, czy fałszywe. Najczęściej fałszywe telefony komórkowe po prostu nie zawierają tych informacji. Na koniec sprawdź, czy IMEI z tyłu jest taki sam jak oprogramowanie, zwykle zapewnia to, że telefon komórkowy jest oryginalny.

Czasami łatwo to zobaczyć

Poza tym, jakość fałszywych urządzeń zwykle pozostawia wiele do życzenia. Dlatego zaufaj swoim kryteriom, jeśli widzisz, że plik telefon komórkowy wygląda zbyt „tanio”, może być fałszywa.

Z kolei możesz też zwrócić się do znajomego lub osoby, która ma już telefon Samsung Galaxy. Dokonaj porównania Jeśli mimo wszystko nie czujesz, że jest to całkowicie bezpieczne, zwykle pomoże Ci sprawdzenie informacji z tyłu i informacji o numerze IMEI.

Mimo to nie przejmuj się, spotykanie fałszywego telefonu komórkowego jest rzadkością, jeśli kupisz go w odpowiednich miejscach. Dlatego po prostu kup go i włóż kartę SIM do swojego Samsunga Galaxy A30, A40, A50, aby zacząć cieszyć się jego zaletami.

dołącz do naszego kanału telegram