Saltar al contenido

Jak sprawdzić, czy telefon komórkowy jest odnowiony, używany czy nowy – łatwo

27 de enero de 2021

Niewiele rzeczy wypełnia tyle złudzeń, co możliwość zakupu nowego telefonu komórkowego „high-end”. Niestety oszuści o tym wiedzą i wykorzystują iluzję i podekscytowanie kupującego do sprzedaży pirackiego sprzętu. Piractwo zaszło bardzo daleko, dziś sprzedaje się tysiące komputerów skradzione, odnowione lub używane telefony komórkowe.

Przy prawie tej samej cenie lub nieco niższej niż oryginał lub nowy, bez wątpienia niepokoi to wielu konsumentów. Ale dotyczy to nie tylko kupujących telefony komórkowe, ale także sklepów, w których sprzedawane są oryginały. Wszystko to prowadzi nas do szukania sposobów sprawdź, czy sprzęt który zamierzamy kupić, jest tym, którego chcemy.

Jak sprawdzić, czy telefon komórkowy jest nowy

Istnieje kilka sposobów sprawdzenia, czy telefon komórkowy, który nam oferujesz to naprawdę nowy zespół. Najczęściej używanym, co możemy zasugerować, jest sprawdzenie IMEI, unikalnego numeru rejestracyjnego dla każdego telefonu komórkowego. To identyfikator przypisany do każdego smartfona, jest uniwersalny i można go sprawdzić z dowolnego miejsca na świecie.

Wspomnimy o trzech szybkich i łatwych sposobach poznania IMEI sprzętu, który chcesz kupić. Zwykle pojawia się to w pudełku z wyposażeniem po jednej ze stron, pojawia się również w środku. W takim przypadku, jeśli istnieje możliwość zdjęcia obudowy telefonu, obok baterii widać IMEI.

w ten sposób imei jest znany, abyśmy mogli zweryfikować, czy jest oryginalny

Na koniec możemy również polecić skorzystanie z prostszej metody, jaką jest wprowadzenie kodu na tym samym komputerze. Aby to zrobić, otwórz aplikację Call Dialing, wprowadź następujący kod: * # 06 # IMEI urządzenia pojawi się natychmiast. Teraz możemy sprawdzić, czy IMEI pudełka jest taki sam, jak pojawia się na ekranie. Jeśli to nie to samo, możemy już wywnioskować, że coś jest nie tak z tym telefonem komórkowym, może nawet zostać skradziony.

Kiedy telefon komórkowy zostaje skradziony, najczęściej i zalecaną rzeczą jest zgłoszenie tego tak szybko, jak to możliwe. W ten sposób mogą zablokować IMEI telefonu komórkowego, w tym celu złodzieje zmieniają IMEI urządzenia. Dlatego ważne jest, aby postępować zgodnie z zaleceniami Sprawdź numer IMEI telefonu komórkowego, który chcesz kupić.

Jak sprawdzić, czy telefon komórkowy został odnowiony?

Innym sposobem sprawdzenia, czy plik telefon komórkowy jest nowy, skradziony lub odnowiony, polega na wykonaniu testu wydajności. Aby wykonać ten test, musimy skorzystać z narzędzi benchmarkingowych, które są dostępne w stworzonej w tym celu Aplikacji. Dzięki tej aplikacji możemy określić, czy telefon komórkowy spełnia wymagania swojego zasięgu, czy nie.

Jeśli podczas korzystania z jednej z tych aplikacji do testów porównawczych zespół daje nam inną wydajność niż powinien. Najprawdopodobniej mamy do czynienia z sprzęt odnowiony, to znaczy ze zmodyfikowanymi komponentami, zespół piratów.

metody danych mobilnych, które pomagają nam zidentyfikować oryginał

Istnieją inne sposoby dokładnego określenia, czy plik telefon komórkowy, który oferujemy, posiada lub nie posiada oryginalnych podzespołów. Ktoś może mieć wątpliwości co do elementów wyposażenia, zwłaszcza jeśli sprzęt jest z najwyższej półki. Jest to bardzo powszechne, na przykład modele Iphone są modyfikowane, aby sprzedawać je po nieco niższych cenach.

Aby konkretnie określić, czy komponenty zostały zmienione, możemy użyć aplikacji stworzonej do określenia wydajności komponentów. Te aplikacje pozwalają sprawdzić podstawowe komponenty, takie jak procesor, GPU i bateria, które są zwykle wymieniane.

Inny sposób ustalenia, czy plik telefon komórkowy jest nowy lub używany weryfikuje gwarancję tego samego. Gwarancje są dowodem autentyczności sprzętu, a sprawdzając je możemy ustalić, czy jest nowy, czy nie.

Ich weryfikacja różni się w zależności od marki telefonu komórkowego, niektórzy mają wsparcie techniczne online. Jak w przypadku Huawei, który ma serwis ze wsparciem czy jest oryginalny.

Inne marki, takie jak Sony, LG i Samsung, nie mają bezpośredniego narzędzia, ale możesz zadzwonić do ich obsługi technicznej. Dzięki tym wszystkim wymienionym narzędziom iluzja kup nowy telefon komórkowy nie zamieni się w koszmar.

dołącz do naszego kanału telegram