Skip to content

Jak się dowiedzieć, czy mój iPhone jest odblokowany przez dostawcę sieci — technologia

9 de luty de 2022

Telefony to jedno z najczęściej używanych urządzeń w ciągu dnia. Dlatego staramy się, aby były jak najbardziej sprawne. Jedną z rzeczy, które musimy wiedzieć, jest to, czy nasz telefon nie jest zablokowany przez naszego operatora telefonicznego. Więc pokażemy ci jak będziesz mógł poznać te informacje?.

Skąd mam wiedzieć, czy mój telefon komórkowy jest zablokowany przez dostawcę?

Zawsze musimy być świadomi stan sieci naszego telefonu. Dzieje się tak dlatego, że wiele razy nasze telefony nie są odblokowane, co oznacza, że ​​nie będziesz mógł ich używać z żadnymi dostawcami usług telefonicznych.

W większości przypadków musimy znać te informacje, gdy jedziemy do innego kraju, ponieważ potrzebujemy zmień usługę telefoniczną a telefon nie będzie działał z nową kartą SIM i wyświetli komunikat „Brak usługi” lub „Tylko połączenia alarmowe”. Teraz pokażemy Ci, jak będziesz mógł sprawdzić, czy Twój telefon jest zablokowany przez dostawcę.

Przez IMEI telefonu komórkowego

Jednym ze sposobów, w jaki będziesz mógł dowiedzieć się, czy Twój telefon jest odblokowany lub zablokowany przez operatora telefonicznego, jest IMEI, jest to bardzo proste. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to znajdź ten kod na swoim telefonie. Oto dwa sposoby, w jakie będziesz mógł go znaleźć:

  1. Wejdź do aplikacji „Telefon”, wybierz *#6#, a następnie naciśnij przycisk połączenia. Telefon zacznie żądać kodu USSD, w którym nadejdzie Twój IMEI.
  2. Innym sposobem na znalezienie numeru IMEI jest ustawienie telefonu komórkowego. Tutaj wpiszesz „Ogólne”, następnie „O” i na koniec przejdziesz do wyciągu IMEI/MEID. Pojawi się numer seryjny IMEI telefonu komórkowego.

Po wykonaniu tej czynności musisz wpisać IMEI.info. Na tej stronie wpiszesz swój IMEI i klikniesz przycisk wyszukiwania. W ten sposób będziesz mógł zobaczyć wszystkie informacje na swoim telefonie. W zestawieniu „Przewoźnik” będzie stan Twojego telefonu dotyczący jeśli jest wolny od telefonu lub jest zablokowany pracować tylko z jednym.

sprawdź w ustawieniach

W ustawieniach swojego iPhone’a będziesz mógł również sprawdź, czy Twój telefon jest odblokowany telefonu i że możesz używać dowolnego rodzaju linii do korzystania z telefonu komórkowego. W tym celu musisz przejść do menu aplikacji i otworzysz ustawienia. Tam wejdziesz do sekcji „Ogólne”, a następnie dotkniesz „Informacje”. Tutaj znajdziesz opcję „Blokada przewoźnika”. W ten sposób zobaczysz, czy telefon jest bezpłatny, czy ograniczony.

telefon komórkowy z kartą sim

Użyj karty SIM innej firmy

Jak powiedzieliśmy na początku, aby sprawdź te informacje ze swojego telefonu Możesz to zrobić na kilka sposobów, a innym sposobem jest zmiana karty SIM w telefonie komórkowym. W tym celu przed rozpoczęciem procesu zmiany karty SIM należy mieć pod ręką klucz na tacy SIM.

Aby zmienić kartę SIM, pierwszą rzeczą, którą zrobisz, jest wyłączenie telefonu. Następnie weź klucz i włóż go do otworu, aby otworzyć tackę i delikatnie popchnij, aż tacka się otworzy. wtedy to wyjmiesz i zmienisz kartę SIM dla takiego, który pochodzi z innej usługi telefonicznej.

Następnie włóż ponownie tackę i dociśnij ją, aż się zamknie. Teraz włącz telefon i zobaczysz, czy telefon rozpoznaje kartę SIM lub odrzuć to. W ten sposób będziesz mieć pewność, że telefon komórkowy jest odblokowany lub zablokowany przez dostawcę.

Dostawca połączeń

Jednym z najłatwiejszych sposobów sprawdzenia, czy Twój telefon jest zablokowany, jest połączenie z operatorem. W ten sposób będziesz mógł wiesz, czy Twój telefon komórkowy jest ograniczony? używać go z innymi operatorami i usunąć ograniczenia dotyczące telefonu komórkowego.

osoba szukająca czegoś na swoim telefonie

Za pomocą narzędzia online

w internecie też będziesz mógł znaleźć narzędzia dzięki któremu będziesz mógł wiedzieć, czy Twój telefon jest ograniczony przez Twojego dostawcę. Jednym z tych narzędzi jest to, o którym wspomnieliśmy jakiś czas temu, o nazwie IMEI.info, w którym będziesz musiał wpisać swój IMEI. Jest to najskuteczniejsze, aby wiedzieć, czy Twój telefon jest ograniczony do pracy tylko z jednym operatorem.

Jak wykonać kopię zapasową i przywrócić dane z iPhone’a?

Utrzymać Twoje dane chronione w bezpieczny sposób i że możesz umieścić je na innym telefonie w przypadku zmiany swojego, jest wykonanie kopii zapasowej tych danych. W tym celu będziesz musiał postępować zgodnie z tymi instrukcjami:

  1. Najpierw musisz wprowadzić ustawienia swojego telefonu komórkowego, możesz to zrobić z menu aplikacji.
  2. Teraz musisz wpisać, gdzie jest twoje imię i będziesz naciskać tam, gdzie jest napisane iCloud.
  3. Następnie będziesz musiał dotknąć ekranu opcji „Kopia zapasowa iCloud”, a następnie będziesz musiał aktywować tę opcję. Jeśli chcesz, aby tworzenie kopii zapasowej rozpoczęło się od razu, musisz dotknąć „Rozpocznij tworzenie kopii zapasowej teraz”.

Jeśli chcesz przywrócić kopię zapasową na swoim iPhonie, którą już zrobiłeś na telefonie iPhone, musisz to zrobić:

  1. Wprowadź ustawienia telefonu komórkowego, a następnie „Ogólne”, tutaj zobaczysz opcję „Aktualizacja oprogramowania”, którą otworzysz.
  2. Tutaj będziesz musiał wybrać kopię zapasową, której chcesz użyć, aby przywrócić ją do telefonu.

dołącz do naszego kanału telegram