Skip to content

Jak sprawdzić, czy telefon komórkowy jest odblokowany przez imei, aby mógł być używany przez wszystkie firmy?

26 de październik de 2022

Jedną z sytuacji, które pojawiają się w ostatnim czasie i bardzo często, jest kwestia korzystania z telefonów komórkowych. Mamy na myśli, że w niektórych przypadkach są zablokowane przez firmy telefonicznektóre wymagają, aby niektóre modele telefonów działały tylko z ich kartą SIM.

Z tego powodu wielu użytkowników chciałoby wiedzieć, czy ich telefon komórkowy jest zablokowany, czy nie. Potwierdzenie stanu, w jakim znajduje się Twój telefon, pozwoli Ci wykonać z nim określone czynności.

Jeśli odpowiedź jest pozytywna, telefon komórkowy musi zostać zwolniony lub odblokowany; co pozwoli na korzystanie z telefonu komórkowego dowolnego typu chipa lub karty SIM, pochodzącej od dowolnej firmy, także zagranicznej.

Wiedząc, że każdy operator projektuje, dostarcza i sprzedaje określone telefony komórkowe, z których nie mogą korzystać operatorzy reprezentujący konkurencję firmy, do której pierwotnie należy sprzęt. Główna idea „uwolnij ich” polega na tym, że te zespoły mogą funkcjonować, niezależnie od tego, czy nowy operator jest częścią konkurencji.

W tym poście będziemy rozmawiać o sposoby sprawdzenia, czy telefon jest odblokowany. Zostań z nami i ucz się tego krok po kroku.

Sposoby sprawdzenia, czy telefon komórkowy jest odblokowany

Jeśli chcesz wiedzieć, jak sprawdzić, czy telefon jest odblokowany, musisz postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami. To najprostszy sposób, aby naprawdę dowiedzieć się, w jakim stanie jest Twój telefon.

Jak zwykle, Zaleca się posiadanie w pełni odblokowanego telefonu a także chodzi o to, że mamy o tym wiedzę. Istnieje jednak sposób na sprawdzenie, czy to prawda, że ​​nasz telefon komórkowy jest w pełni odblokowany.

Kroki, które należy wykonać, aby dowiedzieć się, czy mój telefon komórkowy jest odblokowany

1.- Przede wszystkim, zanim przejdziemy do sprawy krok po kroku, należy określić co następuje. Jeśli nasz telefon komórkowy jest zablokowany, nie będziemy mogli użyć innej karty SIM innym niż Spółka, która wystąpiła z takim żądaniem.

W tym sensie, jeśli wybieramy się w podróż lub decydujemy się na zmianę firmy telekomunikacyjnej, zadbajmy o to, aby telefon komórkowy był bezpłatny. Jeśli telefon jest zablokowany, nawet jeśli jesteśmy poza krajem, nie będziemy mogli użyć innej karty SIM.

To ważne, ponieważ jeśli znajdziemy się w innych krajach, fakt: mieć zablokowany telefon komórkowy? może być świetny ból głowy.

2.- Najskuteczniejszym sposobem sprawdzenia, czy nasz terminal jest naprawdę zablokowany, jest przejście do włóż chip do telefonu komórkowego, cokolwiek od inna firma telefoniczna.

użyj karty sim

Aby to zrobić, musisz wyłączyć urządzenie i kontynuować wyciągnięcie karty SIM z telefonu komórkowego; musisz włożyć lub włożyć drugą kartę SIM i włączyć telefon, tak jak zawsze. Po włączeniu telefonu komórkowego poprosi Cię o podanie kodu PIN używanej karty.

Gdy to zrobisz, będziesz mieć dostęp do wszystkich funkcji, które posiada Twoje urządzenie. Weź pod uwagę i zweryfikuj poniższe. The sygnał telefonu komórkowegomusi być idealny. Podobnie sieć Dane mobilne.

Oznacza to, że możesz zadzwoń lub wyślij wiadomości. Jeśli tak się stanie, to właśnie potwierdziłeś, że telefon komórkowy jest po jailbreaku.

Jeśli widzisz, że wszystkie funkcje Twojego telefonu komórkowego nadają się do użytku, twój telefon jest darmowy. Obejmuje to między innymi możliwość wykonywania połączeń, wysyłania wiadomości, odbierania sygnału Wi-Fi.

3.- Teraz, gdy to zrobisz, a fraza pojawi się na twoim telefonie komórkowym „tylko połączenia alarmowe”, wtedy Twój telefon jest zablokowany. Jest to bez wątpienia wyraźna wskazówka, że ​​telefon komórkowy nie może korzystać z innej karty SIM, niż karta operatora telekomunikacyjnego.

4.- Jeśli nie masz innej karty SIM, masz inną opcję. Jeśli wejdziesz do Internetu, Zauważysz, że jest ich wiele strona internetowa, która zapewnia, że ​​poinformujesz Cię, czy Twój telefon komórkowy jest bezpłatny.

Ale są jasne ostrzeżenia, a to oznacza, że ​​większość z nich nie jest w 100% niezawodna. Z tego powodu radzimy: zastosuj pierwszą instrukcję które dawaliśmy Ci na początku tego krok po kroku.

Fakt wprowadzenia kolejnej karty SIM do telefonu komórkowego zapewnia zamelduj się w 100%tak naprawdę Twój telefon jest zepsuty. Jest to najdokładniejsza alternatywa sprawdzenia, czy telefon komórkowy jest zablokowany, czy nie.

Jeśli chcesz mieć pewność i wiedzieć, czy Twój telefon komórkowy jest bezpłatny, nadszedł czas zastosuj to krok po kroku.

Śmiało i podziel się tym ciekawym artykułem o sposobach sprawdzania, czy telefon komórkowy jest po jailbreaku i dzielenia się nim ze znajomymi.

dołącz do naszego kanału telegram