Skip to content

Jak sprawdzić, czy mój telefon komórkowy jest zgodny z siecią 3G i 4G LTE firm Movistar, Claro, Tigo

24 de luty de 2023

Jako użytkownicy, którzy chcą zaktualizować nasz smartfon, chcemy wiedzieć, czy nasz telefon komórkowy jest kompatybilny z siecią 3G i 4G który jest obecnie w czołówce komunikacji.

Z biegiem czasu wielu użytkowników, którzy po raz pierwszy zetknęli się z telefonami komórkowymi dzięki połączeniom 2G, najpierw spotkało się z pojawieniem się sieci 3G, a później także sieci 4G LTE.

Chociaż w wielu przypadkach starsze telefony komórkowe lub tablety nie działają w tych sieciach i mogą się nie łączyć, zadajemy sobie następujące pytanie Dlaczego sieć 3G lub 4G w moim telefonie komórkowym NIE działa?

Dzięki temu drugiemu oczywiście można cieszyć się znacznie większą szybkością przeglądania mobilnego niż poprzednie, dlatego większość użytkowników, kupując nowy telefon, chce, aby był on kompatybilny z tymi połączeniami.

Problem w tym, że chociaż W tej chwili prawie wszystkie smartfony obsługują 4G LTEniektóre starsze mogą budzić wątpliwości ich właścicieli, którzy zastanawiają się, czy naprawdę są kompatybilne z tymi mobilnymi sieciami łączności.

Dlatego w kolejnych wierszach Nauczymy Cię sztuczek, aby wiedzieć, czy Twój telefon komórkowy to 3G czy 4G.

Musimy to najpierw wiedzieć nie wszystkie telefony komórkowe 3G mogą współpracować z sieciami 4G musimy to zidentyfikować od początku.

Skąd mam wiedzieć, czy telefon komórkowy jest zgodny z 4G?

W pierwszej kolejności musimy powiedzieć, że zwykle posiadanie sieci internetowej wymaga Nie tylko urządzenie mobilne musi być kompatybilne z tego typu sieciąale także nasza zakontraktowana stawka musi je uwzględnić.

Cóż, po dokonaniu wstępnego wyjaśnienia, jest to jeden z najłatwiejszych sposobów Wiedza o tym, czy nasz smartfon to 4G, pochodzi z Ustawień.

Co musisz zrobić, to przejść do tej sekcji urządzenia, a na stronie Sieci, gdzie wybierasz, z którą chcesz się połączyć, sprawdź, czy jest opcja połączenia z 4G LTE, biorąc pod uwagę, że jeśli nie jest to c

zgodny, nie powinien się pojawić.

Z drugiej strony powinieneś o tym wiedzieć jeśli jakiekolwiek połączenie pojawia się jako LTE/WCDMA/GSM, to masz 4Gbo w zasadzie LTE to 4G.

Jak sprawdzić, czy jest kompatybilny z Movistar, Claro i Tigo

Masz również alternatywy, aby dowiedzieć się, czy Twój telefon komórkowy jest kompatybilny z tymi telefonami, są to te oferowane przez Movistar, Claro i Tigo na ich oficjalnych stronach internetowych. Zapewnia jasne i przydatne wskazówki, jak sprawdzić, czy Twój telefon komórkowy jest zgodny z jego sygnałem.

Innym sposobem uzyskania tych informacji jest dzwoniąc do obsługi klienta wybranego operatora aby potwierdzić te dane i być w 100% pewnym, co zrobisz ze swoim telefonem.

żółty telefon komórkowy

Aplikacja wiedzieć, czy telefon komórkowy jest 3G lub 4G

Z drugiej strony nie wolno tracić z oczu faktu, że możesz sprawdzić, czy Twój telefon obsługuje 4G za pomocą określonej aplikacji.

To jest sprawdzanie telefonu 4Gktórą możesz zainstalować bezpośrednio ze Sklepu Google Play lub wchodząc w ten link.

Po pobraniu i zainstalowaniu go, musisz nacisnąć nad głównym przyciskiem Sprawdźczyli ten, który uruchomi wewnętrzny system, który pozwoli aplikacji sprawdzić, czy Twój smartfon jest kompatybilny z sieciami internetowymi 4G LTE.

Jeśli masz wątpliwości, możesz je łatwo rozwiać, ponieważ aplikacja ma zaktualizowaną listę marek i modeli telefonów komórkowych kompatybilnych z 4G LTE.

Znajomość tych wszystkich informacji jest dziś niezbędna dla wszystkich użytkowników telefonów komórkowych, ponieważ w wielu przypadkach nie mogą lub nie chcą zmieniać swojego sprzętu, ale korzystają z zalet obecnych sieci.

Znając wszystkie te informacje z wiedzieć, czy Twój telefon komórkowy jest kompatybilny z siecią 3G i 4G Możesz łatwo kupić linię telefoniczną z wybranej sieci, takiej jak Movistar, Claro lub Tigo i cieszyć się najszybszą obecnie siecią.

Jesteśmy pewni, że nawet Twój telefon komórkowy ma długą żywotność, a dzięki sieciom 3G i 4G maksymalnie go wykorzystasz.

dołącz do naszego kanału telegram