Skip to content

Jak zmienić sieć z 3G na 4G na moim telefonie z Androidem? – Zmiana pasma lub częstotliwości

6 de wrzesień de 2022

Jeśli masz tendencję do pilnowania wszystkiego, co dotyczy świata technologii i smartfonów, prawdopodobnie widziałeś, że każdy smartfon przeszedł od pracy z sygnałami 3G do 4G LTE. Jest to zmiana, która do dziś jest widoczna w zakresie megabajtów nawigacji czy jakość częstotliwości w rozmowie.

Nie jest więc niczym nowym, że częstotliwość 4G LTE jest jedną z najlepszych do pobierania aplikacji i instalowania ich na naszym urządzeniu. Nie zapominając, że jest to znacznie stabilniejsza częstotliwość i lepsza jakość niż 3G w jakimkolwiek smartfonie z Androidem.

Ta technologia powstaje, aby nam pomóc mieć lepsze połączenie oraz jakość w zakresie usług telefonicznych i sieciowych w ogóle. Najprawdopodobniej masz w rękach telefon komórkowy 4G gotowy do zainstalowania lub skorzystania z tego korzystnego pasma częstotliwości.

Możemy również wspomnieć, jak frustrujące jest przeglądanie sieci społecznościowych i że znikąd nie widzimy już więcej treści. Może się to zdarzyć przez niska częstotliwość w sieci 3G lub z powodu braku megabajtów do poruszania się po aplikacjach, które zainstalowałeś na swoim telefonie komórkowym lub telefonie komórkowym 4G.

Tym razem porozmawiamy o technologii i/lub częstotliwości 4G. To najlepsze, co możesz mieć w telefonie komórkowym. Ale jeśli jej nie znasz, oto ty rozwiążemy Twoje wątpliwości na ten temat i wszystko związane z telefonem komórkowym 4G i jak przejść z jednej sieci do drugiej.

Dzięki sieci 4G, bez względu na to, jak drogi jest nasz telefon, będziemy mieli niesamowitą prędkość przeglądania. Dzięki temu pobieranie lub instalowanie apk z Internetu na dowolnym smartfonie jest znacznie szybsze.

Nawet jeśli masz telefon komórkowy 4G, możesz to sprawdzić różnica prędkości który istnieje sam ze sobą, gdy włączysz go do 3G. Dlatego zalecamy wykonanie na nim testu, aby dowiedzieć się, jakie są różnice częstotliwości. Może być konieczne ręczne przekonwertowanie sieci w telefonie. Nie będziesz musiał mieć do tego megabajtów ani specjalnych aplikacji.

Warto wspomnieć, że każdy telefon komórkowy 4G lub telefon komórkowy ma możliwość ustawienia żądanego pasma częstotliwości. Oznacza to, że daje możliwość wyboru lub zmiany na częstotliwość niższą niż 4G.

Jest to funkcja dość powszechna w telefonii komórkowej i czasami trzeba ją wstawić. Chociaż musimy powiedzieć, że możesz potrzebować kodu do aktywacji określonej sieci.

Jaki wpływ będzie miał mój telefon komórkowy na zmianę częstotliwości jego sieci?

Zmieniając częstotliwość, obniżasz jej jakość. Oznacza to, że ponieważ jest niższy, wpłynie to na prędkość przeglądania, a także pobieranie apk, a nawet zdolność urządzenia do przechwytywania sygnału mobilnego. Z tego powodu a Telefon komórkowy 4G ma wiele zalet o ich poprzednikach.

Te ostatnie jako takie charakteryzują się tym, że mają lepszy zasięg, w przeciwieństwie do tego, że jeśli zdecydujesz się na przejście na pasmo 3G, co będzie narażać wiele aspektów, będziesz musiał użyć kodu, aby aktywować lub przekonwertować sieć, która przyszedł domyślnie.

przekonwertować telefon komórkowy 3G na 4G

Jak sprawdzić, czy mój telefon komórkowy ma sieć 3G lub 4G?

Następnie musisz skontaktować się z operatorem sieci komórkowej. W ten sposób będziesz mógł sprawdzić, czy wykupiony plan zapewnia kompatybilność Twojego urządzenia z 4G. TAk plan jest typu 3Gnawet jeśli jest to telefon komórkowy 4G, nie będziesz mieć dostępu do tej prędkości przeglądania.

następnie przejdź do Ustawienia, Sieci komórkowe, Tryb sieci. W ten sposób możesz sprawdzić, z jakim rodzajem pasma jesteś połączony, gdy mówimy o Twoim smartfonie i czy konieczne jest użycie kodu, aby aktywować określone pasmo częstotliwości.

Kiedy dojdziesz do tego punktu, zobaczysz, że pierwsza opcja, którą pokazuje, mówi LTE/WCDMA/GSM. W szczególności oznacza to, że połączy się z siecią z największą szybkością przeglądania spośród wszystkich dostępnych.

Jeśli kontynuujesz przeglądanie w sieci 3G zamiast korzystać z telefonu komórkowego 4G i masz u swojego operatora abonament typu 4G, oznacza to, że Twój telefon komórkowy nie jest kompatybilny z sieciami 4G. Niestety, będziesz musiał poszukać innego urządzenia, ponieważ chociaż będziesz próbował przekonwertować swój sprzęt, to ci się nie uda.

Z drugiej strony, jeśli nadal masz co do tego wątpliwości, Zalecamy przejrzenie a aplikacja o nazwie Monitor sieci 2G 3G 4G LTE. Zostało to zaprojektowane, aby poinformować Cię, z jakimi sieciami jest kompatybilny smartfon. Możesz sprawdzić, czy wszystko działa, pobierając apk. Jeśli po przekonwertowaniu pasm telefonu możesz surfować po Internecie, wszystko działa dobrze.

Aby go pobrać, przejdź do Sklepu Play. Co do reszty, prawdą jest, że obecnie większość sprzętu jest uważana za telefon komórkowy 4G, ale wiele z nich wymaga aktywacji. Dlatego zalecamy zapoznanie się z powyższymi informacjami niezależnie od telefonia komórkowa które masz

zmodyfikuj częstotliwość komórkową 4g

Wielką zaletą każdego obecnego telefonu komórkowego 4G jest to, że daje możliwość połączenia się z Domowa sieć Wi-Fi. Ma to na celu rozwiązanie problemów z połączeniem w telefonii komórkowej.

Jeśli więc potrzebujesz przekonwertować plik online lub wejść do sieci społecznościowych, możesz użyć tego medium, używając kodu, aby aktywować lub zmienić pasmo częstotliwości na swoim urządzeniu.

Mowa oczywiście o tym, co ma wspólnego z sieciami internetowymi 4G LTE, które są kolejnym doświadczeniem po 3G i które dają nam możliwość pójścia ulicą i gdziekolwiek są dostępne, osiągnąć znacznie wyższą niż średnia prędkość przeglądania.

Teraz, jeśli nie korzystasz z tej alternatywy i masz ją aktywowaną, będziesz wydawać więcej danych niż normalnie. Dlatego powinieneś lepiej wiedzieć, jak przejść z sieci 3G na 4G LTE z szybko i łatwo na Twoim Androidzie.

Poznaj sieć z ustawień mobilnych

Każdy telefon komórkowy 4G ma opcje, które pozwalają użytkownikowi poznać i przekonwertować sieć 4G na 3G, jeśli okoliczności to uzasadniają. Aby to zrobić, musisz udać się do konfiguracja telefonu komórkowego 4G i sieci komórkowe, znajdź opcję, która pozwala na zmianę pasma, w którym pracuje urządzenie.

Częstotliwość sygnału określona na pudełku urządzenia

Teraz, jeśli masz trudności ze znalezieniem informacji lub nie wiesz, gdzie i jak użyć kodu, aby aktywuj sygnał 4Gspójrz na etui na telefon. Powinny istnieć wszystkie dane związane z telefonią komórkową i sieciami, z którymi może ona współpracować. Jest to jedyny sposób, aby dowiedzieć się, czy urządzenie jest kompatybilne, czy nie.

Jak przekonwertować sygnał 3G na 4G na dowolnym telefonie komórkowym z Androidem?

Aby przekonwertować telefon 3G na telefon komórkowy 4G, weź pod uwagę, czy urządzenie mobilne jest kompatybilne z tego typu bardziej zaawansowanymi sieciami.

Jeśli został wyprodukowany w ciągu ostatnich dwóch lat, to llub bardziej prawdopodobne, że masz telefon komórkowy 4G. Teraz następną rzeczą będzie zabranie urządzenia i podążanie następującą ścieżką: Ustawienia, Sieci komórkowe, Tryb sieci. Jeśli którykolwiek z wymienionych trybów mówi 4G lub LTE, oznacza to, że Twoje urządzenie jest kompatybilne z tego typu sieciami.

kod do aktywacji sygnału 4G

Jeśli po wejściu do tego menu okaże się, że nie pojawia się sieć 4G lub LTE, oznacza to, że Twój terminal nie jest obsługiwany. Nie będziesz miał innego wyjścia, jak postawić na telefon komórkowy 4G.

Pamiętaj, że w niektórych określonych miejscach telefon komórkowy 4G może nie działać poprawnie lub nie będzie mieć zasięgu, który powinien. To tutaj pod względem zasięgu i zasięgu sieć 3G jest najszersza.

Następnie w ten sam sposób musimy powiedzieć, że wielu użytkowników powiedziało nam, że mają urządzenia mobilne z 4G lub LT. Jednak nigdzie w ich mieście nie mogą dostęp do tego rodzaju prędkości Internetu, ale nie martw się, bo to też ma wyjaśnienie.

W szczególności to, co dzieje się w tego typu przypadkach, to fakt, że masz a stary chip, który nie obsługuje 4Gi dlatego należy wtedy zmienić chip, a następnie zacząć cieszyć się większą szybkością przeglądania.

Kiedy mamy urządzenie mobilne, aby działało bezproblemowo, będziesz potrzebować Dane mobilne. Oczywiście jest to w jakiś sposób związane z dowolnym kodem do aktywacji sieci 4G.

Należy zaznaczyć, że większość smartfonów jest połączona za pomocą danych mobilnych z 3G. Tylko nieliczne są kompatybilne z sieciami typu 4G. Dlatego użytkownicy widzą potrzebę użyj kodu, aby aktywować sieci, które powinny działać.

W ten sam sposób musisz wziąć pod uwagę, że za każdym razem, gdy chcesz, aby Twój telefon stał się urządzeniem typu 4G, będziesz musiał mieć pewność, że jest to urządzenie kompatybilne, Ponieważ w przeciwnym razienie możemy nic zrobić, aby połączyć Cię z najszybszymi sieciami mobilnego Internetu.

Rzeczywiście, wielu użytkowników i czytelników pytało nas, co mogą zrobić, aby ich telefony komórkowe, takie jak Samsung, stały się kompatybilne z 4G, a ponieważ odpowiedź jest dość szeroka, zamierzamy przeanalizuj to szczegółowo.

rozwiązywać problemy z 4g

W szczególności, aby smartfon był kompatybilny z siecią internetową 4G, musimy sprawdzić, czy ma dostęp do tej sieciwięc w ciągu kilku sekund pokażemy, jak przejrzeć ten szczegół.

Jaki jest kod do aktywacji sygnału 4G na dowolnym Androidzie?

W związku z tym nie ma kod do aktywacji sieci 4G. Aby to zrobić, zarówno telefony z Androidem, jak i iOS mają w ustawieniach opcje, które pozwalają użytkownikowi to modyfikować. Jeśli znajdziesz jakiś kod w Internecie, będzie on służył tylko do testowania. Oznacza to, że po „aktywacji” urządzenie poinformuje Cię, czy odbiera odpowiedni sygnał, czy nie.

Jak aktywować 3G lub 4G na Androidzie? Krok po kroku

Rzeczywiście, najłatwiejszym sposobem przejścia z sieci 3G do sieci 4G lub dlaczego nie wrócić do sieci 2G, jeśli chcemy tylko zadzwoń i nie przerywajpochodzi z sekcji łączności naszego telefonu komórkowego.

Aby to zrobić, na większości urządzeń z Androidem wystarczy rozwinąć ekran z menu, które pojawia się od góry, a otrzymasz ogromną liczbę opcji. Oczywiście jednym z nich jest ten, do którego się odnosisz bezpośrednio do danych do których jesteśmy połączeni, czyli najczęściej sieci 3G lub 4G.

Pierwszą rzeczą jest otwarcie tej konkretnej sekcji. Tutaj zaczynają się małe różnice między różnymi telefonami komórkowymi, chociaż nie powinieneś się martwić, ponieważ są one minimalne i będziesz w stanie od razu je rozwiązać. Aby dać wam wyobrażenie, w moim LG G4 wygląda to tak, seria sekcji, w której nazywa się trzeci „tryb sieciowy”.

aktywuj saldo wydatków

Po otwarciu tej sekcji zauważysz, że masz więcej niż jedną dostępną opcję. Wśród których pojawią się takie jak „2G/3G/4G automatycznie”, „2G/3G automatyczny”, „tylko 3G” lub „tylko 2G” i oczywiście możesz bez problemu wybierać między nimi.

Jak powiedzieliśmy, jeśli jesteś wymagający użytkownik który zawsze chce być na bieżąco i ma ważny plan danych. Cóż, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to wybrać pierwszą.

Teraz, jeśli nie jesteś zbyt zainteresowany tym, co dzieje się w sieciach społecznościowych, i wysyłasz tylko sporadyczne wiadomości WhatsApp. Nie martw się, 3G będzie więcej niż wystarczające i pod koniec miesiąca w żadnym wypadku nie znajdziesz nieprzyjemnych niespodzianek.

dołącz do naszego kanału telegram