Skip to content

Jak sprawdzić, czy mój telefon komórkowy jest zgodny z kablem MHL? – Powiemy Ci, jak to wiedzieć (przykład)

24 de luty de 2021

Na pewno słyszałeś, że jest to możliwe podłącz telefon do telewizora i oglądać filmy, ale przed przystąpieniem do pracy i czerpaniem radości z tego konieczne będzie sprawdzenie, czy telefon komórkowy jest zgodny z kablem MHL.

Ponadto konieczne jest, aby wiedzieć kilka rzeczy o tym wspaniałym połączeniu, a także o kabel i jak to działa.

Co to jest kabel MHL?

Jego akronim w języku angielskim oznacza „mobilny link o wysokiej rozdzielczości”, I jest technologią obsługującą podłączenie laptopa do telewizora.

Zwykle odbywa się to z tabletu lub smartfona i do standardowego wejścia HDMI odbiornika TV. Teraz połączenie jest możliwe dzięki wyspecjalizowanemu konwerterowi, a te można znaleźć w różnych prezentacjach.

To jest mostek MHL, nadajnik MHL lub odbiornik HDMI obsługujący tę samą nazwę. Wszystkie używają chipów, które są odpowiedzialne za wykonanie pracy.

Ten proces wymiany zachodzi zarówno w sygnale wideo, jak i audio, prądzie elektrycznym i danych z jednego urządzenia do drugiego.

Sprawdź, czy Twój telefon komórkowy jest zgodny z kablem MHL

Zanim zdobędziesz kabel połączeniowy tego typu, warto sprawdzić, czy sprzęt jest rzeczywiście kompatybilny z kablem MHL.

Ponieważ wiele telefonów tak nie jest, jednym ze sposobów na osiągnięcie tego jest sprawdzenie w Internecie za pośrednictwem domeny oficjalne listy zgodności.

Jest to jednak dość żmudna i ręczna procedura, więc większość użytkowników nie lubi jej wykonywać lub zostawiać jako ostatnią opcję.

Dlatego niektóre zastosowania są regularnie wykonywane aplikacja specjalizująca się w analizie i określaniu, czy urządzenie jest odpowiednie, chociaż są też inne metody

W internecie znajdziesz wszystko. Dlatego przedstawiamy tutaj zaktualizowaną listę telefonów komórkowych kompatybilnych z HML

Przez specyfikacje

Aby dowiedzieć się, czy określony model smartfona obsługuje połączenie MHL, sprawdź jego specyfikacje.

Przechodząc do preferowanej przeglądarki, model i marka badanego telefonu komórkowego są zapisane w pasku wyszukiwania.

Następnie uzyskujesz dostęp do portalu wyświetlającego szczegóły i przewijasz widok, aż znajdziesz sekcję „Znajomości”.

W ten sposób zostaną uzyskane stosowne informacje, o ile telefon zawiera opcję. Może to być wyświetlane jako „Wyjście TV (przez MHL 3.0)”.

MHL Checker

Jest to aplikacja, którą można pobrać ze sklepu Google Play na Androida. Dlatego sklep jest otwierany, a wyszukiwarka jest napisana „MHL Checker”.

Spośród wyników pierwszym będzie ten wskazany, ten będzie się nazywać „MHL Checker (sprawdź HDMI)„, Wybierz i kliknij”zainstalować”.

Po odczekaniu na pobranie aplikacja uruchamia się i sprawdza, czy telefon jest kompatybilny z kablem MHL. W tym celu należy postępować zgodnie z instrukcjami i krokami programu.

Oficjalna lista

Jeśli zdecydujemy się na wykonanie ręcznej lub regularnej konsultacji, akcję trzeba będzie skierować do przeglądarki internetowej, z której regularnie korzystamy.

srebrny telefon komórkowy na biurku

W pasku wyszukiwania wpisz słowo „HML„I nadal podawaj ikonę lupy w”Szukać”Lub z„Wchodzić”.

Następnie w wynikach znajduje się strona główna z tytułem «MHL® – Rozszerz swój świat„A link będzie„https://www.mhltech.org/”.

Następnie sekcja „Urządzenia MHL”, Którego guzik będzie umieszczony na górnym pasku. W związku z tym opcje, z którymi można się zapoznać ”Telefony komórkowe„,”Wyświetlacze„I inny sprzęt.

Kliknij sekcję, która odpowiada naszemu urządzeniu, aby otworzyć okno z listą według firm.

Ta ostatnia będzie polegała na zbadaniu, wykorzystaniu organizacji, pod kątem marki naszego smartfona, czy też za pomocą wyszukiwarki lub kluczy ”Ctrl + F”.

W ten sposób będzie wiadomo, czy dany telefon lub urządzenie jest kompatybilne z kablem MHL i nie będzie już problemów z zakupem takiego, aby z niego korzystać.

Masz wiele możliwości podłączenia telefonu do telewizora. Jak wspomnieliśmy wcześniej, masz możliwość podłączenia kabla MHL, ale także połączenia telefonu za pomocą kabla HDMI.

Technologia rozwija się z dnia na dzień, dlatego dziś nie potrzebujemy irytujących kabli, aby połączyć nasze telefony czy komputery z ekranem telewizora, ponieważ za pomocą określonych aplikacji lub programów możemy to zrobić albo do transmisji gier wideo, jak i filmów. Wszystko to robisz, kopiując ekran swojego telefonu komórkowego na SmartTV

dołącz do naszego kanału telegram