Skip to content

Jak sprawdzić, czy mój laptop lub komputer ma Bluetooth i jak go zainstalować lub aktywować krok po kroku

18 de kwiecień de 2023

Przez długi czas mieliśmy ze sobą nasze laptopy technologia Bluetooth i nawet o tym nie wiedzieliśmy. W rzeczywistości, lata temu wykorzystanie tej technologii było naprawdę ważne. Zależało nam na tym, aby nasze urządzenia ją posiadały.

W tym artykule pokażemy, jak to wiedzieć jeśli laptop ma bluetooth. To bardzo proste, więc nie przegap tego interesującego wpisu.

W ten sposób możesz wiedzieć, czy Twój laptop ma Bluetooth i jak go zainstalować

transmisja danych przez pomocą sieci bezprzewodowej jest znany jako Bluetooth. Działa na przesyłanie danych z naszego smartfona do komputerów lub innych urządzeń mobilnych, bez konieczności używania kabli.

Od tego czasu posiadanie bluetooth na naszym komputerze jest całkiem przydatne czy możemy podłączyć mysz bezprzewodową w przypadku, gdy musimy użyć myszy na większą odległość. Jeśli Twój komputer ma Bluetooth, powinieneś wiedzieć, jak podłączyć mysz bezprzewodową.

Jest to bardzo praktyczne. A teraz zobaczymy krok po kroku jak sprawdzić, czy twój laptop ma bluetooth. Nie trać z oczu każdego z nich.

Jak łatwo sprawdzić, czy komputer ma połączenie Bluetooth?

W przypadku systemu Windows

1.- Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jeśli jesteś użytkownikiem systemu operacyjnego Windows, jest poszukanie opcji, która mówi zarządzanie urządzeniami.

Pamiętaj, że w zależności od wersji systemu operacyjnego, którą posiadasz, możesz dotrzeć do powyższej frazy w taki czy inny sposób. powiemy ci jak uzyskać dostęp do tej opcji w zależności od posiadanej wersji systemu Windows.

Jeśli masz system Windows 8, musisz nacisnąć klawisz Windows, znak + i literę X. Po wykonaniu tej czynności musisz wybrać frazę menedżer plików.

W przypadku systemów Windows 7 i Windows Vista należy przejść do przeglądarki plików. Ta opcja znajduje się na klawiszu głównym. Tam musisz napisać zdanie menedżer plików.

W przypadku systemu Windows XP należy przejść do przycisku początek. Tam musisz nacisnąć prawy przycisk myszy na frazę moja drużyna.

Wtedy zobaczysz opcję nieruchomości, którą musisz wybrać. Po wykonaniu tej czynności zobaczysz alternatywę na karcie sprzętu. Po wybraniu tego klucza zobaczysz frazę zarządzanie urządzeniami.

2.- Po uzyskaniu dostępu do opcji zarządzania urządzeniem zgodnie z typem Okna, wtedy możesz zrobić drugi krok.

Zobaczysz listę rozwijaną. Na tej liście musisz szukać tego słowa Bluetooth. Jeśli otrzymasz ten termin w sprzęcie zainstalowanym na komputerze, to masz Bluetootha.

Jeśli nie widzisz go na tej liście rozwijanej, musisz wykonać kolejną dodatkową procedurę. Musisz poszukać frazy Karty sieciowe.

Po naciśnięciu tej alternatywy kliknij, aby rozwinąć listę rozwijaną. Jeśli znajdziesz go na tej liście, na pewno Twój komputer Posiada Bluetooth. W przeciwnym razie laptop, który posiadasz, nie ma tego typu technologii.

Jest bardzo ważna sztuczka, którą powinieneś znać, jeśli masz Bluetooth na swoim komputerze, a mianowicie wiesz, jak przenosić aplikacje na telefon komórkowy przez Bluetooth, Jeśli jesteś jednym z tych, którzy lubią znajdować aplikacje apk, które zapisałeś na swoim komputerze, możesz teraz przenieść je na swój telefon komórkowy.

Możesz więc wiedzieć, czy Twój laptop ma Bluetooth i jak możesz go aktywować

przycisk wł

W przypadku systemu OS X

1.- Jeśli masz laptopa Mac, ten krok po kroku jest dla Ciebie idealny. Te laptopy mają pasek, który jest widoczny u góry ekranu. na pewno zobaczysz ikona reprezentująca tę technologię.

2.- Jeśli nie możesz zwizualizować reprezentatywnego rysunku Bluetooth, musisz wykonać następującą procedurę. Musisz znaleźć zdanie, które mówi O tym Macu. Na miejscu zobaczysz reprezentacyjną postać nadgryzionego jabłka. Musisz na to kliknąć.

3.- Ten symbol znajduje się u góry, a konkretnie po lewej stronie. Następnie pojawi się lista rozwijana. Pierwsza opcja tego (Informacje o tym komputerze Mac) jest tym, które wybierzesz. Otworzy się okno i zobaczysz klucz, który mówi więcej informacji.

4.- Naciśnij go natychmiast. Kiedy otworzy się to nowe okno, zobaczysz plik kategoria sprzętu. Upewnij się, że jest wyświetlany i rozpocznij wyszukiwanie słowa Bluetooth. Jeśli się pojawi, Twój Mac ma tę technologię.

Jeśli Twój Mac ma Bluetooth, powinieneś wiedzieć coś bardzo ważnego i w ten sposób możesz podłączyć urządzenie do swojego laptopa przez Bluetooth W prawidłowy sposób jest to całkiem przydatne, ponieważ można przesyłać dane bez podłączania kabla.

Teraz, gdy wiesz, jak stwierdzić, czy laptop ma Bluetooth, nie przestawaj udostępniać tę lekcję dydaktyczną krok po kroku ze swoimi przyjaciółmi.

Jeśli masz inne pytanie i chcesz, abyśmy rozwiązali je za pomocą samouczka, możesz to zrobić zostaw to w komentarzach a my chętnie odpowiemy na nie w najlepszy sposób.

dołącz do naszego kanału telegram