Skip to content

Jak sprawdzić, czy mój komputer obsługuje dysk SSD?

30 de maj de 2023

Kiedy kupimy dysk mechaniczny lub klasyczny z dyskiem półprzewodnikowym lub dyskiem SSD różnica jest zauważalna i to bardzo. Szybkość dysku SSD jest znacznie wyższa niż dowolnego dysku mechanicznego.

Nawet każdy komputer, który ma już kilka lat i chcesz go „odzyskać” zamiast zmieniać procesor, pamięć RAM itp. Najlepszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest zamontowanie na nim dysku SSD. Takie komputery zaczną działać znacznie szybciej.

Jak sprawdzić, czy mój komputer obsługuje dysk SSD

Jest wiele osób, które chcą wymienić swój stary dysk na dysk SSD, widząc szereg zalet tego rodzaju dysku twardego. Nie tylko pod względem szybkości, ale także tego, że są mniejsze i nie niszczą się tak łatwo jak dyski mechaniczne.

Pojawia się wielkie pytanieMój komputer jest kompatybilny z dyskiem SSD? Odpowiedź brzmi: tak, nie trzeba niczego przestrzegać, ponieważ dyski SSD mają to samo połączenie itp. Jedyną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że dyski mechaniczne są większe, więc powinieneś zobaczyć, jak dostosować je do komputera stacjonarnego, ponieważ dyski SSD są mniejsze.

Do tego można dokupić tacki specyficzne dla tej klasy płyt, dzięki czemu można ją bez problemu umieścić w szafce i bez jej przesuwania.

Jak sprawdzić, czy mój komputer jest zgodny z dyskiem SSD

Jest też program pt.Crusial Skaner systemu”, dzięki któremu dowiesz się, czy Twój komputer jest w pełni zgodny z dyskiem SSD. Możesz pobrać taki program ze strony crusial.com.

Po pobraniu tego programu wystarczy go uruchomić, aby rozpocząć skanowanie. Po zakończeniu będziesz mógł zobaczyć pełny raport, w którym znajdziesz istotne informacje o swoim komputerze.

W tym raporcie możesz sprawdź, czy twój komputer jest zgodny z dyskiem SSD W przypadku bycia czymś starym, a przede wszystkim, ile GB można zainstalować.

Zmiana na dysk SSD w komputerze jest zauważalna i to bardzo, możesz poprawić szybkość absolutnie wszystkiego, co robisz na komputerze. W ten sposób udaje się zaoszczędzić sporo czasu na koniec dnia, zwłaszcza jeśli pracujesz z komputerem i spędzasz przed nim wiele godzin, co jest jedną z niewielu rzeczy, które naprawdę warto zmienić tak szybko, jak to możliwe.

dołącz do naszego kanału telegram