Skip to content

Jak sprawdzić, czy mój komputer jest zgodny z wirtualną rzeczywistością VR

26 de luty de 2021

Sposób, w jaki ludzie wchodzą w interakcje z otoczeniem, bardzo się zmienił na przestrzeni lat. Doświadczanie każdego nowego sposobu, który pozwala nam zmienić nasze postrzeganie tego, jak widzimy i czujemy, jest fascynujące.

Potrzeby są różne, a wraz z rozwojem technologii zabawianie lub robienie czegokolwiek staje się łatwiejsze. Istnieją artefakty, które sprawiają, że jesteś w stanie przeżyć chwile, których nigdy nie wyobrażałeś sobie, zakładając specjalne okulary.

Z pewnością wiesz, co mamy na myśli, tak, mówimy o Wirtualna rzeczywistość i wspaniała okazja, aby zobaczyć świat z innej perspektywy. Pamiętaj, że istnieje różnica między rzeczywistością rozszerzoną a rzeczywistością wirtualną.

Zostało to wykorzystane w edukacji, aby zapewnić uczniom interesującą formę ćwiczeń i utrzymać ich motywację.

Jego zastosowanie jest również zawarte w takich dziedzinach jak medycyna, psychoterapia, gry wideo lub rozrywka ogólnie oprogramowanie, między innymi.

Alternatywa, która umożliwia teleportację w dowolne miejsce, po prostu konfigurując ją według własnych upodobań. Ważne jest, aby sprawdzić, czy Twój komputer jest kompatybilny, a ten artykuł pomoże Ci dowiedzieć się, jak to zrobić.

Co to jest wirtualna rzeczywistość?

Plik wirtualna rzeczywistość czy VR reprezentuje środowisko z dowolnymi scenami i obiektami o realistycznym wyglądzie w oczach użytkownika, może być używany na różne sposoby, dzięki awatarowi lub symulatorowi, projekcji obrazu, komputerowi lub technologii jaskiniowej.

Termin ten stał się popularny w 1980 roku dzięki wynalezieniu amerykańskiego informatyka Jarona Laniera, który otworzył drzwi do świata wirtualnej symulacji.

Wszystko odbywa się za pomocą technologia komputerowa który otacza użytkownika fikcyjnym środowiskiem w takim stopniu, w jakim uważa, że ​​jest ono prawdziwe.

Zaskakujące jest poczucie realizmu i można się nim cieszyć z kask lub gogle zaprojektowany dla rzeczywistości wirtualnej.

Oczywiście, mimo że są to główne elementy, możesz dołączyć do swojego ekwipunku rękawiczki lub kombinezon, które ożywią wrażenia. Dzieje się tak, ponieważ percepcja tego, co widzisz, dodana do odtwarzania wrażeń i bodźców sprawia, że ​​interakcja jest bardziej intensywna.

Każdy z wyświetlanych obrazów pochodzi z komputera lub urządzenia interaktywnego zdolnego do generowania niezbędnych informacji.

W grę wchodzi zarówno środowisko, które otacza użytkownika, jak i środowisko generowane wirtualnie. Wszystko musi ze sobą współgrać, aby percepcja była jak najlepsza.

Ważna jest interakcja pełna modalności, które są w stanie stymulować użytkownika, a dźwięk, zapach i dotyk będą dobrym nałogiem. Obecnie najbardziej rozpoznawalnymi markami na świecie zajmującymi się produkcją artefaktów dla wirtualnej rzeczywistości są HTC i Oculus VR.

Jak sprawdzić, czy mój komputer PC jest zgodny z wirtualną rzeczywistością VR?

Wirtualna rzeczywistość na laptopie osoba siedząca w okularach

Jasne, że to wszystko przykuło twoją uwagę i jesteś bardzo zainteresowany doświadczeniem korzystania z wirtualna rzeczywistość vr z komputera. Może z powodów sprzętowych twój komputer nie jest z tym kompatybilny, ale jak to sprawdzić? Co należy zrobić?

Sprawdź ręcznie, czy plik sprzęt komputerowy Jest kompatybilny, sprawdzając, czy Twój komputer spełnia wymagania ustawione fabrycznie. Z drugiej strony istnieje możliwość wykonania automatycznego testu na komputerze w celu sprawdzenia kompatybilności, jakiej aplikacji używa się?

Istnieje oficjalna aplikacja, z której możesz korzystać Windows ponieważ korporacja Valve (https://www.valvesoftware.com/es/) uznała to za ogólną potrzebę wśród użytkowników. Sprawdź wydajność swojego komputera za pomocą testu wydajności SteamVR. Będzie to twoje przyjazne narzędzie na początek tej przygody.

Wykorzystuje test wydajności, który najpierw mierzy moc komputera. Zbierz swoje dane i na ich podstawie określ, czy system jest w stanie wykonać Wirtualna rzeczywistość 90 kl./s. Zostanie sprawdzone, czy wirtualna rzeczywistość może zostać przeprowadzona na Twoim komputerze z najwyższą możliwą wiernością wizualną i na zalecanym poziomie.

A jeśli Twój komputer nie jest przystosowany do VR, ta aplikacja pomoże Ci sprawdzić, czy możliwości są powiązane z procesorem, kartą graficzną lub obydwoma. Co pozwoli ci dowiedzieć się, czego brakuje w twoim komputerze, aby wprowadzić ulepszenia, które dostosowują się i będą w stanie wykorzystać w nim wirtualną rzeczywistość.

Dowiedz się, jak oglądać filmy w wirtualnej rzeczywistości 360 na YouTube w okularach VR.