Skip to content

Jak sparować zegarek Apple z telefonem komórkowym z Androidem? – Instruktaż

27 de grudzień de 2021

Apple jest znane jako fabryka wysokiej klasy urządzenia technologicznem.in. telefony komórkowe, tablety, komputery, systemy inteligentnego domu, zegarki i wiele innych. Urządzenia te mają dość wysoki koszt, ale mają bardzo wymagającą jakość produktu, co pozycjonuje je jako jedną z marek o największym popycie i której ludzie chcą być częścią.

Czy inteligentne zegarki Apple są fabrycznie zgodne z systemem Android?

Oficjalnie nie można sparować ani połączyć inteligentnego zegarka Apple z urządzeniem mobilnym z systemem operacyjnym Android, ponieważ Marka Apple jest bardzo ograniczona swoimi urządzeniami i jego system operacyjny, tak bardzo, że nie możesz nawet udostępniać informacji innemu urządzeniu, które nie ma systemu operacyjnego Apple.

Nie ma oficjalnej aplikacji, która pozwalałaby na podłączenie smartwatcha Apple lub Apple Watch, możesz tylko sparuj go z urządzeniami z systemem operacyjnym iOS, jak iPhone i iPad, które są urządzeniami marki Apple, a te zegarki są bardzo dbające o ekran.

Czego potrzebujesz, aby korzystać z zegarka Apple Watch na Androidzie?

Jeśli jednak jest możliwe, że zegarek Apple Watch można połączyć z urządzeniem mobilnym z systemem Android, jak już wspomnieliśmy, nie można tego zrobić za pomocą w pełni licencjonowane aplikacje, co oznacza, że ​​łącząc Apple Watch z telefonem z systemem operacyjnym Android, zegarek ograniczy wiele jego funkcji.

To daje nam do zrozumienia, że ​​zegarek może być mniej więcej używany z systemem Android, ty pozwoli Ci się połączyć i korzystać z niej, ale wiele funkcji będzie ograniczonych.

Ustaw zegar z iPhone’a

Ten krok jest absolutnie konieczny, jeśli nie masz możliwości: dostać iPhone’a, aby ustawić zegar, nie będzie można go używać z telefonem z systemem Android. Gdy włączysz Apple Watch po raz pierwszy, na ekranie pojawią się informacje, które powiedzą Ci, że aby dokonać pierwszej konfiguracji zegarka, musisz sparować go z iPhonem.

W ten sam sposób musisz zalogować się za pomocą konta Apple i dodać jakieś informacje, aby korzystać z zegarka, o to chodzi niezbędne kroki, których nie można pominąć, w przeciwnym razie nie będziesz mógł korzystać z zegarka.

Mieć połączenie z telefonem komórkowym LTE

Aby móc sparować Smartwatch z telefonem z systemem operacyjnym Android, zegarek musisz mieć połączenie mobilne 4G LTE, Jeśli zegarek ma system łączności GPS, nie będzie mógł połączyć się z urządzeniem z systemem Android, ponieważ zegarek nie będzie miał połączenia z internetem.

Teraz mamy serię kroków, które musisz wykonać, aby połączyć zegarek z urządzeniem z Androidem, Krok numer jeden, musisz sprawdzić, czy zegarek Apple może odbierać połączenia i SMS-y, Zweryfikujesz to za pomocą iPhone’a.

Następnie wyłącz iPhone’a, zegarek i telefon komórkowy z Androidem, a następnie wyjmij kartę SIM z iPhone’a i włóż ją do telefonu komórkowego z systemem operacyjnym Android. Włącz telefon z Androidem, a gdy jest w pełni połączony z siecią komórkową operatora, włącz Apple Watch, pod koniec tych kroków, możesz teraz odbierać wiadomości i połączenia na swoim Apple Watch, niezależnie od tego, czy masz telefon z systemem operacyjnym Android.

skonfiguruj połączenie swojego zegarka Apple Watch

Jeśli Twój zegarek Apple Watch korzysta z technologii GPS, nie będzie można połączyć go z systemem Android

Niestety nie będzie można połączyć się z urządzeniem z systemem Android, ponieważ zegar nie będziesz mieć połączenia z internetem, więc nie będzie możliwości podłączenia go do urządzenia, które nie ma systemu operacyjnego iOS.

Jak poprawnie sparować zegarek Apple Watch z systemem Android?

Należy zauważyć, że pomimo możliwości połączenia zegarka Apple Watch z urządzeniem z Androidem, nie będziesz mógł cieszyć się wszystkie pakiety i opcje, które zapewnia to urządzenie. Po wykonaniu wszystkich kroków, o których rozmawialiśmy wcześniej, będziesz mógł korzystać ze swojego zegarka Apple Watch na urządzeniu z Androidem.

Jednak nawet jeśli wielu opcji zegarka nie można używać w systemie Android, masz możliwość: skorzystaj z wbudowanego sklepu z aplikacjami na zegarku, wielu z nich można używać na zegarku, bez konieczności synchronizacji z urządzeniem z systemem operacyjnym iOS.

Za pomocą aplikacji możesz rozpocząć ćwiczenia, monitorować stan zdrowia, kompletować pierścienie aktywności, słuchać muzyki i korzystać z map. Jeśli zegarek jest podłączony do sieci WIFI, możesz użyj WhatsApp Messenger lub zaktualizować zegar.

Jaki jest najlepszy sposób na skalibrowanie zegarka Apple Watch z systemu Android?

Jak już wspomnieliśmy, jedyny sposób na wykonanie pierwszej konfiguracji Apple Watch jest przez telefon iPhone, Nie będziesz mógł skalibrować ani skonfigurować zegarka za pomocą urządzenia z systemem Android, ponieważ zegarek prosi o podanie konta Apple i można to osiągnąć tylko za pomocą urządzenia iPhone.

użyj smartwatcha na Androidzie

Czego nie możesz zrobić z Apple Watch na smartfonie z Androidem?

Jak już wspomnieliśmy, istnieje kilka opcji, z których nie będziesz mógł korzystać na swoim Apple Watch, jeśli używasz go z urządzeniem z systemem operacyjnym Android, niektóre z tych funkcji, które nie są dozwolone są– Będziesz mógł wysyłać iMessage, ale możesz mieć problemy z prawidłową synchronizacją z SMS-em.

Druga rzecz, która nie będziesz w stanie zrobić, to uzyskać dane dotyczące ćwiczeń i zdrowia z Apple Watch, Jak już wspomnieliśmy, aplikacje te można pobrać ze sklepu z aplikacjami zegarka, ale informacje o tych aplikacjach można zobaczyć tylko z tego urządzenia.

Trzecią rzeczą, której nie będziesz mógł zrobić, to otrzymywać powiadomienia ze wszystkich aplikacji, będziesz mógł otrzymywać tylko Powiadomienia dla aplikacji, które można zainstalować na Apple Watch.

dołącz do naszego kanału telegram