Skip to content

Jak skopiować tabelę z programu Excel do programu Word bez jej przemieszczania?

29 de czerwiec de 2021

Tabele Excela są obecnie szeroko stosowane, ponieważ umożliwiają one wykonywanie i usprawnianie wielu zadań lub codziennych zadań. Ponadto ten program biurowy Microsoft jest wszechstronny, co pozwoli szybko i łatwo uzyskać ogólną średnią w programie Excel. Czasami jednak konieczne jest przeniesienie lub przeniesienie tabel wykonanych w Excelu do formatu tekstowego, takiego jak Word, ponieważ służą one do uzupełnienia informacji, które znajdują odzwierciedlenie w tych formatach.

Podobnie, jeśli myślisz o stworzeniu tabeli w Excelu i musisz przenieść ją do Worda, ważne jest, aby mieć najnowszą wersję pakietu biurowego, którą znajdziesz na oficjalnej stronie Microsoft-Office; także unikniesz problemów ze zgodnością między programami i będziesz mógł bez problemu przenieść tabelę do Worda.

Kroki kopiowania tabeli Excela do programu Word bez jej przenoszenia

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że wstawianie tabeli z Excela do Worda nie jest jednak skomplikowaną procedurą trudność skopiowania go w innym formacie wzrośnie, jeśli tabela będzie bardzo długa. Jeśli tak się stanie, tabela może zostać zmieniona, a zatem informacje, które się w niej znajdują. Aby temu zapobiec, musisz wykonać następujące czynności.

Wklej jako tabelę

Aby móc na początku zaimportować tabelę do Worda, należy sprawdzić, czy informacje można dostosować na stronie formatu. W takim przypadku musisz wykonać następujące czynności; Musisz przejść do Excela, gdzie masz tabelę i zlokalizować w dolnej prawej części, tam zauważysz, że jest kilka pól, zlokalizuj ten, który mówi podgląd podziału strony. Wybierając tę ​​opcję zobaczysz, że tabela będzie wyświetlana w tej samej sekcji.

Później zobaczysz, że są linie, które pojawią się pionowo i poziomo na niebiesko. W ten sam sposób zauważysz, że w znaku wodnym pojawią się niektóre litery ze słowem „Strona”, są to wskazujące na ilość stron, w których tabela zostanie doceniona.

Oznacza to, że jeśli widzisz, że plik mówi strona 1, strona 2 i strona 3, to dlatego, że program Excel skonfigurował tabelę tak, aby pojawiała się w 3 arkuszach, będzie to oznaczać, że twoja tabela będzie zniekształcona, aby uniknąć tego, że wykonasz następujący.

Zaznaczysz niebieskie linie i przeciągniesz je na koniec arkusza, zapewniając w ten sposób, że cała tabela jest wyświetlana na tym samym arkuszu lub stronie. Aby to sprawdzić, możesz przejść do sekcja drukowania, a zauważysz, że tabela pojawi się na jednym arkuszu.

Wklej jako obiekt Excel

W tym przypadku ideałem jest to, że Format Word jest ustawiony na poziomy, to znaczy, że arkusz ma orientację poziomą, dzięki czemu tabela jest wyświetlana w lepszy sposób. Aby wstawić tabelę, wykonaj następujące czynności, przejdź do formatu Excel i wybierz tabelę i skopiuj ją w taki sam sposób, jak w przypadku obrazu w dokumencie Word.

Innym sposobem wstawienia tabeli jest następująca, będziesz szukać a opcja o nazwie wklej znaleziona w lewym górnym rogu, zaznaczysz go i klikniesz na specjalną sekcję wklejania; Tam zobaczysz okno dialogowe, w którym zlokalizujesz sekcję „Arkusz obiektu Microsoft Excel” i voila, po kliknięciu tabela zostanie wklejona automatycznie.

Wklej jako obrazek

Istnieje kilka sposobów przekazywania tabeli z programu Excel do programu Word, upewniając się, że nie jest ona zmieniana i wyświetlana w ten sam sposób, jednym z najprostszych i najczęściej używanych sposobów jest poprzez obraz. Pierwszym sposobem, którego możesz użyć, jest zacienienie i zaznaczenie całej tabeli, możesz to zrobić naciskając lewy przycisk myszy, aby wybrać opcję kopiowania lub możesz to zrobić za pomocą klawiatury, naciskając 'Ctrl + E’ aby wybrać wszystkie kwadraty, do których należy tabela. Gdy to zrobisz, przejdź do Worda, u góry na początku zobaczysz pole z napisem „Wklej”, po naciśnięciu go zobaczysz kilka małych opcji, wybierz tę, która mówi „Obraz” lub po prostu naciśnij „Ctrl + V ’ na klawiaturze, teraz możesz spojrzeć na tabelę w programie Word jako obraz.

Drugim sposobem, aby to zrobić, jest udanie się na początek lub menu twojego komputera i wpisz w wyszukiwarce „Narzędzie do wycinania”, jest to aplikacja dostarczana ze wszystkimi urządzeniami. Aby uzyskać do niego dostęp, musisz nacisnąć opcję „Nowy”, a następnie pociąć stół. Po zakończeniu zobaczysz, że przejdzie do innej karty, z której możesz zapisać go jako obraz. Teraz wprowadź Word i przejdź do opcji „Wstaw”, a następnie „Obraz”, aby móc znaleźć zapisany obraz i dołączyć go do arkusza. Należy wspomnieć, że po dodaniu do Worda nie będzie można wprowadzać w nim żadnych modyfikacji.

obraz, na którym pokazana jest konfiguracja tabeli w programie Excel

Jak połączyć tabelę Excela z dokumentem Word

W przypadku wstawiania tabeli Excel do formatu Word zauważ, że nie jest to poprawnie docenianeNie martw się, po prostu przejdź do szarych zacienionych krawędzi, które znajdują się na granicach stołu. Zobaczysz, że możesz zmniejszyć lub zwiększyć rozmiar tabeli bez utraty jej cech, a nawet aby wyglądała lepiej, możesz skonfigurować marginesy tak, aby arkusz miał więcej miejsca.

Jeśli udało Ci się już skopiować tabelę programu Excel do programu Word bez jej modyfikacji i chcesz ją wydrukować, zaleca się przekonwertowanie tego pliku na format PDF; także możesz wydrukować lub wysłać dokument pełny bez ryzyka zmiany lub modyfikacji.

Skopiuj dane z Excela do dokumentu Worda bez tabeli

Excel i Word Są to bardzo ważne narzędzia, aby móc jak najwłaściwiej wykonywać nasze działania, ale są pewne funkcje, których nie znamy, ao których powinniśmy wiedzieć. Z drugiej strony może się zdarzyć, że będziesz musiał przekazać niektóre informacje do programu Word, aby móc je zmodyfikować, ale zwykle są one przekazywane w formacie tabeli. Istnieją dwa sposoby przekazywania do programu Word tylko zawartości tabel.

Korzystanie z opcji wklejania

Otwórz program Excel i skopiuj wszystkie informacje, które chcesz przekazać, a następnie przejdź do programu Word; ustaw kursor myszy nad arkuszem i naciśnij prawy przycisk, dzięki temu zobaczysz jak będzie wyświetlane menu, przejdź do sekcji ’Opcje wklejania„i wybierz ten, który mówi „Zachowaj tylko tekst”. Gdy to zrobisz, zobaczysz, jak wszystkie uporządkowane dane zostaną znalezione bez tabel.

Korzystanie z opcji „konwertuj na tekst”

W tym celu wystarczy powtórzyć pierwszy krok, czyli skopiować informacje z Excela, a następnie wkleić je do Worda. Po wybraniu tabeli kliknij „Układ”, który znajduje się na górze. Następnie naciśnij „pudełko”Konwertuj na tekst’, zobaczysz, że pojawi się okno i wybierz opcję, którą wolisz oddzielić tekst, na koniec kliknij ok i zobaczysz, jak zmienia się zakres danych.