Skip to content

Jak skonfigurować przedłużacz TP-Link, aby zwiększyć moją sieć bezprzewodową?

23 de marzec de 2022

W domach bardzo ważne jest dobre połączenie internetowe. Zwłaszcza, gdy posiadamy w swoich domach różnorodne urządzenia technologiczne takie jak: Smart TV, tablety, smartfony lub komputery. Z tego powodu niezbędne jest dobre bezprzewodowe połączenie z Internetem, aby móc łączyć się i korzystać z urządzeń w naszych domach.

Co powinienem wziąć pod uwagę przed użyciem TP-Link do zwiększenia zasięgu mojej sieci bezprzewodowej?

Sygnał internetowy może być słaby. Albo z powodu powolnego internetu, albo dlatego, że sygnał jest słaby i nie pozwala na płynne połączenie. Spotykają się różne urządzenia napraw te problemy, aby uzyskać większy zasięg w miejscach, gdzie sygnał jest słaby.

Niektóre z najpopularniejszych urządzeń to repeatery. Mają za zadanie odebrać sygnał nadawany z modemu, a następnie zintensyfikować i rozszerzyć istniejący zasięg. Za pomocą urządzenia TP-LINK możesz zwiększyć zasięg bezprzewodowego połączenia internetowego.

Przed użyciem TP-LINK, aby zwiększyć zasięg w naszej sieci. Niezależnie od tego, czy chodzi o nasze biuro, czy o nasz dom, jest to znajomość typu urządzenia, które posiadamy, ponieważ na rynku jest ich wiele. Każdy z modeli jest zgodny z różnymi mocami, które pokrywają potrzeby. W związku z tym, sygnał ma tendencję do utraty mocy w każdym pomieszczeniu lub przestrzeń, przez którą przechodzi.

prędkość routera internetowego

Należy zauważyć, że szybkość routera internetowego jest bardzo ważna, ponieważ istnieją routery o określonej przepustowości MB na sekundę. W rezultacie ograniczą moc wyjściową naszego internetu. Oznacza to, że jeśli zakontraktowaliśmy naszą usługę internet szerokopasmowy o przepustowości 200 MB na sekundę. Podczas gdy nasz router ma tylko 100 MB, stracimy połowę mocy ze względu na pojemność.

Liczba urządzeń do podłączenia

Innym powodem, dla którego sygnał może zostać zakłócony lub prędkość Internetu, jest liczba urządzeń podłączonych do sieci Wi-Fi. Dzieje się tak, ponieważ potęga Internetu zacznie się rozkładać na liczbę urządzeń. Oznacza to, że im więcej urządzeń jest podłączonych, tym większe prawdopodobieństwo rozpoczęcia mieć spadek potencji sieci.

zasięg zasięgu łącza tp

Jaki jest zasięg repeaterów TP-Link Extender?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli wzmacniaczy sygnału TP-LINK. Jednakże, Będą one oddalone średnio o 900 m. Biorąc to pod uwagę, sygnał będzie zmienny w przypadku, gdy znajduje się w otwartej lokalizacji lub sygnał musi przechodzić przez piętra na boki w górę lub w dół. W tym sensie moc zostanie zmieniona i będzie zależeć bardzo konkretnie od każdego modelu.

Jak połączyć TP-Link Extender z routerem mojego dostawcy Internetu?

Modele ekstenderów TP-LINK specjalizują się w rozbudowie sieci bezprzewodowej. Dlatego mają wielką zaletę współpracować z dowolnym operatorem internetowym. Więc nie będziemy mieć problemów z kompatybilnością. Ponieważ jest to tylko przedłużacz lub repeater sygnału, który mamy w naszych domach lub biurach.

Modele przedłużaczy TP-LINK są obecnie najlepiej sprzedającymi się na rynku ze względu na łatwą obsługę i konfiguracje. Ponadto mamy kilka sposobów na skonfigurowanie go za pomocą przycisku routera WPS lub „rozszerzonego zasięgu”.

Za pomocą przycisku WPS na routerze

Aby skonfigurować nasz przedłużacz TP-LINK za pomocą przycisku WPS, musimy znaleźć przycisk WPS zarówno na routerze, jak i wzmacniaczu. Teraz przejdziemy do jego wciśnięcia, wtedy zacznie szukać sygnału, aby móc się połączyć.

Po zlokalizowaniu przycisku przejdziemy do miejsca, w którym chcemy uzyskać repeater. Pamiętaj, że musimy szukać miejsca, w którym sygnał jest prawie na granicy. Więc możemy rozszerzyć sygnał do sektora, w którym nie ma sygnału Wi-Fi. Dlatego przystąpimy do podłączenia go do złącza zasilania.

skonfiguruj przedłużacz łącza tp

Po odczekaniu na włączenie się przedłużacza TP-LINK, poczekamy kilka sekund po jego włączeniu i przystąpimy do naciskania przycisku WPS na routerze Wi-Fi przez kilka sekund. Po jego zwolnieniu musimy teraz przejść do przycisku przedłużacza zasięgu TP-LINK i też na kilka sekund wciśniemy przycisk.

Dowiemy się, czy przedłużacz Wi-Fi jest podłączony i skonfigurowany, jeśli światła komputera włączają się w kółko. Wtedy będziemy wiedzieć, że instalacja została zakończona.

Korzystanie z funkcji „Przedłużacz zasięgu”

Jeśli nasz router Wi-Fi nie posiada przycisku WPS, musimy przeprowadzić instalację ręcznie. Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to podłączyć nasz motyw internetowy do gniazdka elektrycznego, dopóki nie zaczekamy, aż sprzęt zacznie migać.

Jednakże, Możemy podłączyć go za pomocą kabla Ethernet lub bezprzewodowo. Jeśli zdecydujemy się na użycie kabla, konieczne jest odłączenie komputera od sieci bezprzewodowej, aby można było go podłączyć.

Jeśli zdecydujemy się połączyć go bezprzewodowo, musimy połączyć się kablem z komputerem. Wybieram połączenie z siecią bezprzewodową&quo. Teraz musimy kliknąć ikonę aktualizacji i podłączyć ekstender. W ten sposób możemy zobaczyć nazwę urządzenia, które pojawi się jako przedłużacz TP-LINK oraz numer, który go identyfikuje.

aktywuj repeater tp link

Teraz na naszym komputerze, w dowolnej przeglądarce, wejdziemy na oficjalną stronę TP-LINK i uzyskamy dostęp do odpowiedniej sekcji, aby rozszerzyć zasięg. Wciskamy enter, aby otworzyć stronę z metodami, które możemy wybrać podczas instalacji.

Wybierając jeden z nich, umieścimy nazwę użytkownika i hasło, które w tym przypadku w obu musisz umieścić słowo admin. Wchodząc możemy wybrać sekcję szybkiej konfiguracji. Wybieramy sieć routera i wpisujemy hasło. W ten sposób możemy zobaczyć, czy repeater ma włączone światła sygnalizacyjne.

Tak, sprawdzamy, czy kontrolka zaczyna mrugać, oznacza to, że połączenie jest nawiązane. Teraz możemy podłączyć ekstender w stałym miejscu, aby powtórzyć sygnał i mieć lepszy zasięg.

dołącz do naszego kanału telegram