Skip to content

Jak odinstalować pakiet WPS Office z komputera z systemem Windows 10 we właściwy sposób?

20 de październik de 2021

Jeśli chodzi o pracę biurową, pisanie dokumentów, tworzenie prezentacji, istnieje wiele różnych narzędzi. Na przykład jeden z kompletny i wszechstronny jest pakiet Microsoft Office. Jedyną wadą tego narzędzia jest to, że wymagane jest opłacenie planu, aby z niego korzystać, a czasami nie masz środków na opłacenie, ale narzędzie WPS Office jest darmowym pakietem.

Ten pakiet zawiera narzędzia, takie jak Writer to edytor tekstu, prezentacje lub slajdy, arkusze kalkulacyjne lub arkusz kalkulacyjny. WPS jest bardzo wszechstronny, obsługuje różne rozszerzenia, takie jak DOC, DOCX, WPS, PPT, XLSX i inne. Jest również kompatybilny z systemami Linux, macOS i Windows, ale zawsze istnieją dobre powody, aby chcieć usunąć to narzędzie, lub możesz być tutaj z ciekawości, bez względu na powód, w tym artykule pokażemy Ci, jak trwale odinstalować aplikację.

Jak odinstalować aktualizacje WPS Office na swoim komputerze?

Jeśli chcesz odinstalować aktualizacje WPS Office z komputera to proces, który wymaga kilku kroków, ponieważ odinstalowanie tylko aktualizacji jest nieco skomplikowane. Kroki nie są takie proste, ale jeśli można to osiągnąć, zobaczmy, jakie są dostępne opcje odinstalowania aktualizacji tego programu:

 • Wyłącz automatyczne aktualizacje programu, możesz to zrobić za pomocą panelu sterowania lub za pomocą narzędzi konfiguracyjnych.
 • Automatyczne wyłączanie aktualizacji systemu.
 • Zdecyduj się na przywrócenie systemu Windows 10, aby przywrócić system do poprzedniego punktu.
 • Przywróć program do poprzedniej wersji, jeśli jest nadal dostępny w aktualnie używanym systemie.

Jakich metod można użyć do trwałego odinstalowania WPS Office z komputera?

Chociaż WPS jest praktyczne narzędzie, które pomaga nam wykonywać pracę wydajnie i z jakością, bez konieczności płacenia za usługi, niektóre osoby z jakiegoś powodu musiały odinstalować tę aplikację ze swoich komputerów, więc tutaj pokażemy Ci, że istnieją dwie praktyczne metody odinstalowania WPS Office z komputera:

Z panelem sterowania

Korzystanie z panelu sterowania masz dostęp do nieskończonych funkcji i narzędzi które umożliwiają wejście do ustawień zaawansowanych, a także z panelu sterowania możesz dostosować swój komputer. To stąd możesz usuwać lub naprawiać programy. Ponadto wiele innych rzeczy możesz zrobić z Panelu sterowania. Aby skorzystać z tej metody, wystarczy użyć tej ścieżki:

 1. Przejdź do panelu sterowania, potem do programów i na koniec Programy i charakterystyka.
 2. Z programów, które się pojawią, zlokalizuj WPS Office.
 3. Już w WPS musisz kliknąć przycisk Odinstaluj lub zmień.
 4. Te kroki spowodują aktywację kreatora WPS Uninstall, wtedy musisz wybrać przyczynę odinstalowania aplikacji.
 5. Po wybraniu przyczyny musisz kliknąć Prześlij i odinstalujW wyświetlonym oknie potwierdzasz, że jeśli chcesz odinstalować, kliknij Odinstaluj, teraz odinstalowanie go jest kwestią minut.

Odinstaluj WPS z Panelu sterowania lub ustawień

Z ustawień

Większość programów ma pliki takie jak Konfiguracja i Unistall. Instalator służy do instalowania programu, a drugi Unistall do przeciwnego, odinstalowywania programów. Odnalezienie tego pliku jest proste, wystarczy przejść do lokalizacji programu na dysku twardym komputera, a stamtąd zlokalizować program, teraz wystarczy postępować zgodnie z krokami wskazanymi przez wirtualnego asystenta, ale widzimy krok po krok:

 1. Musisz skorzystać z następującej ścieżki: przechodzisz do Start, następnie do ustawień, aplikacji i na końcu, Aplikacje i funkcje.
 2. Znajdź WPS Office i kliknij go, kliknij przycisk Odinstaluj i kliknij ponownie, aby potwierdzić.
 3. Te kroki doprowadzą do Kreator dezinstalacji WPS do aktywacji, który zmusza nas do wybrania powodu odinstalowania aplikacji, wybierz jeden.
 4. Kliknij Prześlij i odinstaluj, zobaczysz pole, w którym musisz potwierdzić dezinstalację, więc kliknij Odinstaluj. Za kilka sekund WPS Office zostanie odinstalowany z komputera.

Jeśli nie możesz go odinstalować lub nie możesz go znaleźć, ta informacja może Cię zainteresować, jak całkowicie odinstalować ukryty program z Windows 10?

dołącz do naszego kanału telegram