Skip to content

Jak skonfigurować pilota uniwersalnego do dowolnego urządzenia? – Szybko i łatwo

15 de luty de 2022

Postęp technologiczny pozwolił nam osiągnąć lepsze warunki życia, warunki te zwiększają się, gdy każdy sprzęt, który posiadamy w naszym domu zapewnia nam większy komfort. Dlatego w naszym domu możemy mieć kilka urządzeń zarządzanych za pomocą pilota. Jeśli chcesz dopasuj uniwersalny pilot do każdego posiadanego sprzętumożesz wykonać kroki, które Ci tutaj podamy.

Jak skonfigurować pilota uniwersalnego bez kodu?

Ogólnie rzecz biorąc, piloty pozwalają nam obsługiwać komputer na odległość, bez konieczności przemieszczania się lub przerywania czynności, które wykonujemy. Zespoły te zazwyczaj mają własną kontrolę, ale z różnych powodów możemy jej zabraknąć.

Z tego powodu na rynku dostępne są obecnie uniwersalne kontrole, które pomagają nam zastąpić pierwotną kontrolę. Szczegóły dotyczące tych elementów sterujących są następujące należy skonfigurować ze sprzętem aby mogli mieć nad nimi kontrolę.

Najprostszym sposobem dokonania tej regulacji jest zlokalizowanie kodu odpowiadającego sprzętowi, który chcemy połączyć z pilotem uniwersalnym. Czasami użytkownikowi trudno jest uzyskać te kody, zwłaszcza gdy ma niewielką wiedzę na temat obsługi sprzętu.

Jednak prosty sposób na skonfiguruj uniwersalny pilot bez kodu! odbywa się poprzez naciśnięcie przycisku SET i jednoczesne czterokrotne naciśnięcie przycisku cyfry zerowej ze sterowania. W ten sposób powiesz pilotowi, aby zlokalizował kod, który może połączyć go z telewizorem.

Możesz nie odnieść sukcesu za pierwszym razem; jednak pilot może przełączać się między innymi kodami. Aby wiedzieć, że dotarłeś do prawidłowego kodu, kontrolka pilota będzie świecić przez długi czas, po czym należy nacisnąć na sekundę i zwolnić podświetlony przycisk.

Musisz wykonać tę operację tyle razy, ile potrzeba, aż telewizor się wyłączy. Teraz, gdy telewizor się wyłączy, będziesz wiedzieć, że znalazłeś potrzebny kod wystarczy nacisnąć przycisk OK aby potwierdzić, że konfiguracja została zakończona.

Jak podłączyć pilota uniwersalnego do urządzenia?

Piloty są dostępne od dłuższego czasu; jak przydatne były te urządzenia, sprawiły, że z biegiem czasu były trwałe. Nawet wiele firm zdecydowało się włączyć je do zarządzania swoim sprzętem. Tak jest w przypadku Apple TV, którego można używać z iPhonem jako pilotem.

użyj uniwersalnego pilota!

To pozwala na dowolne osoba do wygodnego leżenia w łóżku i zmiany programowania telewizji. Teraz telewizory nie są jedynymi urządzeniami, którymi można sterować zdalnie. Komputerami można również sterować za pomocą telefonu komórkowego na odległość, aby wykonywać czynności, takie jak m.in. wyłączanie sprzętu, włączanie go.

Prawda jest taka, że ​​obecnie możesz sterować kilkoma komputerami w zaciszu swojego domu, a jeśli stracisz pierwotną kontrolę, możesz poszukać jednego, który jest uniwersalny, aby zastąpić poprzedni. Jedyne, czego potrzebujesz, to połączenie kontrolera ze sprzętem, aby wszystko było gotowe.

do dekodera

Dekodery to urządzenie należące do usługi telewizji satelitarnej, która wykorzystuje sterowanie do wykonywania podstawowych i złożonych operacji. Jeśli musisz dodać do tej usługi pilota uniwersalnego, będziesz potrzebować kodu do linku, będzie to zależeć od marki dekodera.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to nacisnąć przycisk urządzenia, które chcesz połączyć, w tym przypadku dekodera, na uniwersalnym pilocie. A dioda LED powinna mignąć raz. Następnie należy nacisnąć i przytrzymać przycisk SET, aż lampka mignie dwa razy z rzędu.

skonfiguruj pilota uniwersalnego

Teraz musisz go zwolnić i za pomocą przycisków numerycznych wprowadzić kod odpowiadający używanemu dekoderowi. Jednym z większych problemów jest posiadanie listy kodów. Jednak jesteś można wejść na oficjalne strony w Internecie usługi satelitarnej, z której korzystasz.

Jeśli wpiszesz kod, a dioda LED mignie raz, oznacza to, że nie masz jeszcze prawidłowego kodu, więc próbuj innych. Z drugiej strony, gdy miga dwa razy, to dlatego, że masz już to, czego szukałeś. Teraz musisz nacisnąć przyciski STANDBY + POWER z pilotem skierowanym na dekoder i poczekaj, aż sprzęt się wyłączy i wszystko będzie gotowe.

Do ekranu Smart TV

Podobnie jak w przypadku dekoderów, telewizorami Smart TV można sterować również za pomocą uniwersalnego pilota. Możesz nawet używać telefonu komórkowego jako pilota, w ten sposób na tym samym urządzeniu możesz robić kilka rzeczy jednocześnie.

Do tego trzeba tylko wiedzieć, co trzeba zrobić, aby telefon zamienił się w pilota. Dobrą rzeczą w telefonach jest to, że możesz kontrolować różne urządzenia, w tym telewizor, wentylator, Xbox, klimatyzatory, aparat i wiele innych.

użyj telefonu komórkowego jako uniwersalnego pilota

Aby połączyć pilota uniwersalnego ze Smart TV, musisz najpierw przejrzeć listę kodów z instrukcji obsługi pilota lub online. to musisz włącz Smart TV i naciśnij klawisz DEVICE. Dzięki temu zapalają się wszystkie diody LED zasilania.

Przy wciąż wciśniętym klawiszu należy wprowadzić kod zgodny z marką sprzętu. Jeśli Twoje urządzenie ma więcej niż jeden kod, może być konieczne wypróbowanie kilku, aż uzyskasz właściwy i wyłączysz klawisz zasilania.

Gdzie znaleźć kod linku do pilota uniwersalnego?

W tym celu musisz włączyć telewizor i za pomocą uniwersalnego pilota musisz naciśnij klawisz URZĄDZENIA i zwolnij go, jednocześnie musisz nacisnąć przycisk odpowiadający telewizorowi. Następnie ponownie wciskasz klawisz DEVICE razem z POWER i musisz je puszczać w tym samym czasie.

Następnie należy nacisnąć i zwolnić klawisz PLAY i sprawdzić, czy pilotowi udaje się wyłączyć telewizor. Jeśli tak się stanie, musisz naciskać i zwalniać przycisk RESERVE co dwie sekundy, aż telewizor się włączy, a następnie nacisnąć STOP, aby zakończyć cały automatyczny proces.

dołącz do naszego kanału telegram