Saltar al contenido

Jak skonfigurować i wyszukać pobliskie urządzenie za pomocą Ok Google na Androidzie

19 de junio de 2021

Android to jeden z mobilnych systemów operacyjnych Najważniejsze na świecie. Przynajmniej nie ma wątpliwości, że jest najczęściej używany i dlatego tym razem chcieliśmy zrobić jeden z głównych samouczków na jego temat.

Rzeczywiście, zamierzamy odnieść się do procedury, która zwykle jest powodować problemy dla użytkowników w tym środowisku. Ten, który polega na krok po kroku, aby znaleźć, a następnie skonfigurować wszelkiego rodzaju urządzenia w pobliżu telefonu z Androidem.

Okazuje się, że funkcja w pobliżu urządzenia Androida jest jeden z najciekawszych, jakie mamy pod ręką. Umożliwi sparowanie smartfona z prawie każdym innym urządzeniem. Jeśli chcesz poprawić wrażenia użytkownika, zalecamy zapoznanie się z poleceniami głosowymi OK Google.

Jak skonfigurować urządzenia w pobliżu na Androidzie za pomocą OK Google

Teraz szczegółem, który musimy wziąć pod uwagę w poniższym samouczku, jest to, że jest on używany tylko dla tych urządzenia, które mogą zsynchronizuj z Androidem. Dokładniej z Marshmallow i kolejnymi wersjami.

Z kolei jako naszą rekomendację możemy powiedzieć, że należy sprawdzić oba urządzenia, zarówno telefon, jak i ten, z którym zamierzamy się połączyć. Powinny mieć dobry procent naładowania przed rozpoczęciem procedury.

Jakie są metody synchronizacji urządzenia z Androidem za pomocą OK Google?

Zsynchronizuj Androida z innym urządzeniem:

  • Włącz urządzenie, które chcesz połączyć z systemem Android i włącz połączenie Bluetooth.
  • Weź swój telefon, przejdź do Ustawień, a następnie do Skonfiguruj urządzenie w pobliżu.
  • Twój telefon wyszuka inne urządzenia w pobliżu miejsca, w którym się znajdujesz.
  • Gdy zostanie znaleziony przez Bluetooth, pojawi się komunikat ostrzegający o synchronizacji.
  • W obu terminalach musisz zaakceptować to połączenie.
  • Jeśli chcesz, możesz dodać swoje hasło do Gmaila na smartfonie, aby podłączone jest inne urządzenie.
  • Umożliwi to wykonywanie zadań takich jak tworzenie kopii treści, wysyłanie plików itp.

Inne metody synchronizacji

Poza poprzednią musisz wiedzieć, że istnieją inne metody, które: nie powinieneś też przestać brać pod uwagę w tym przypadku jeden z najciekawszych jest wyświetlany z Google BackUp.

Dzięki tej funkcji mamy możliwość, korzystając z WiFi lub danych mobilnych, wykonać kopię zapasową danych. Będzie to wymagało od nas tylko dodania nasze konto i Twoje hasło, aby zawartość przeniosła się z jednego urządzenia na drugie.

Jeśli masz jakieś terminale konkretne firmy współpracujące z AndroidemNa przykład Samsung, w takich przypadkach będziesz mieć inne możliwości, takie jak korzystanie z aplikacji Samsung Kies, która pozwala zarządzać większością aspektów telefonu komórkowego.

Dzięki temu możesz wybrać inne urządzenia tak, aby łączyły się z Twoim telefonem, dzięki czemu możesz szybko i łatwo uzyskać dostęp do konfiguracji i zarządzania treściami, które masz na nim.

Jak mogę skonfigurować moje urządzenie w pobliżu na Androidzie za pomocą OK Google?

Teraz oczywiście jest wielu użytkowników, którzy wykonując te procedury mogą: wpaść w kłopoty, dlatego chcemy Wam pokazać niektóre z głównych rozwiązań.

śledź urządzenie za pomocą ok google

Po pierwsze, musisz wiedzieć, że jeśli cierpisz na problemy związane z szybkością transferu lub kopii zapasowej między obydwoma urządzeniami, może to być spowodowane na przykład brakiem naszego połączenia zbyt wysoka częstotliwośćlub, że odległość między nimi jest zbyt duża.

Z drugiej strony, biorąc pod uwagę, że przesyłanie danych z jednego urządzenia na drugie nie sprawia żadnych problemów, zalecamy: wypróbuj różne połączenia które możesz ustawić. Ponieważ w wielu przypadkach mamy sieć Bluetooth, oprócz Wifi.

Z kolei niektórzy użytkownicy komentują nam, że w swoich próbach napotykają problem, który przelewy są anulowane podczas gdy są przenoszone. W takim przypadku zalecamy najpierw ponowne uruchomienie urządzenia, ponieważ często rozwiązuje to ten problem.

Wreszcie, jeśli urządzenie, na które chcesz przesłać dane nie pojawia się na telefonie, zalecamy zabranie obu komputerów, rozłączenie ich połączeń i ponowne ich nawiązanie oraz próbę synchronizacji.

Czy ta informacja była pomocna? Jeśli tak, zostaw komentarz. Chcemy to przeczytać!

dołącz do naszego kanału telegram