Skip to content
iOS

Jak skonfigurować i używać iCloud dla Windows 10 — kompletny samouczek

17 de lipiec de 2021

Przechowywanie w chmurze jest jedną z najlepszych alternatyw, które zostały wdrożone w celu zaoszczędzenia miejsca na komputerach. Dzięki temu dyski twarde nie są nasycone informacjami i mogą być odpowiednio dystrybuowane, jest ich kilka, takich jak Dropbox czy Google Drive. Jednak w tym przypadku porozmawiamy o tej należącej do urządzeń Apple. Dlatego wyjaśniamy jak poprawnie skonfigurować i używać iCloud.

Jak skonfigurować i korzystać z iCloud?

Wykonując te kroki, które szczegółowo opisaliśmy poniżej, będziesz mógł szybko i bez strat skonfigurować i korzystać z iCloud. Możemy wykonać tę procedurę tworzenia i konfigurowania iCloud również w Windows 7/8/10.

Krok 1: Wybierz pliki

Jednym z pierwszych kroków, które powinieneś zrobić, jest wybierz wszystkie pliki, które chcesz przechowywać w iCloud. Wśród opcji do zrobienia są:

 • Przypomnienia
 • Poczta
 • Zapisz na moim Macu
 • Kontakty (edytuj)
 • Zdjęcia
 • Znajdź mój Mac lub Znajdź mój iPhone
 • Kalendarz
 • Safari
 • Uwagi

Aby móc to wszystko skonfigurować, wystarczy wykonać następujące czynności:

 1. Przejdź do Ustawienia z Twojego urządzenia
 2. Wybierz opcję, która mówi iCloud na iOS
 3. Następnie musisz kliknąć „Preferencje systemu
 4. I na koniec klikasz na „iCloud na Macu„Lub”iCloud na iPhonie

Krok 2: Uzyskaj dostęp do dokumentów

Po wybraniu wszystkich tych plików i skonfigurowaniu ich, korzystanie z iCloud jest znacznie łatwiejsze ponieważ wszystko to będzie automatycznie przechowywane w chmurze. Jeśli jednak nadal nie wiesz, jak uzyskać do nich dostęp po przesłaniu, wystarczy przejść do oficjalnej strony iCloud. Zaleca się robienie tego z komputera.

Krok 3: Użyj iCloud

Teraz możesz również uzyskać dostęp do portalu za pomocą urządzenia mobilnego. Kiedy już jesteś w środku, musisz wprowadź swój identyfikator i hasło skonfigurowane podczas tworzenia konta. W tym momencie na ekranie powinny pojawić się wszystkie dokumenty i pliki powiązane z tym kontem. Jeśli chcesz uzyskać do niego dostęp, wystarczy kliknąć dokument, a informacje zostaną automatycznie otwarte.

Informacje dla użytkowników komputerów Mac

Coś, co powinieneś wiedzieć, jeśli masz komputer Mac z systemem operacyjnym iOS 8 i Yosemite, to to, że zamierzasz wymagają najnowszej wersji iCloud Jedź, aby korzystać z iCloud. W ten sposób możesz mieć dostęp do przechowywania między innymi dokumentów PDF, obrazów, prezentacji, przypomnień. Możesz nawet użyć konta iCloud, takiego jak Dropbox

Po wykonaniu wszystkich kroków, które wcześniej wskażemy, będziesz mógł korzystaj z iCloud szybko i łatwo. Wszyscy, od studentów po pracowników, muszą być w stałym kontakcie ze swoimi kolegami lub osobami podległymi im, aby kontynuować swoją karierę zawodową. Robią to, zgadzając się osobiście lub z niewielką pomocą cyfrową.

Wiele aplikacji zostało stworzonych do zapisywania plików i które wybrane osoby mogą je przeglądać, a nawet zmieniać lub udostępniać, jedną z najpopularniejszych od jakiegoś czasu jest Dropbox. Jest to jeden z najbardziej wszechstronnych sposobów udostępniania plików wybranym osobom. Możesz mieć tylko jedno konto przechowywać dużą liczbę plików A jeśli chcesz, możesz udostępnić to konto swoim znajomym, aby zobaczyli Twoje informacje i je pobrali.

Inną aplikacją, która robi coś podobnego, jest iCloud. Ma to również system przechowywania, ale nieco bardziej prywatny i wyłącznie dla Apple. Wielu użytkowników Apple, którzy nie są w pełni zadowoleni z Dropbox lub uważają, że korzystanie z iCloud jest wygodniejsze. Należy zauważyć, że ta rada będzie działać tylko wtedy, gdy masz urządzenie Apple jak iPhone, Mac czy iPad. Jeśli spróbujesz połączyć telefon z innym systemem operacyjnym, nie będzie to możliwe.

Połącz się ze wszystkimi za pomocą iCloud

Wiele osób skorzysta z tej porady, aby udostępnić wszelkiego rodzaju pliki, takie jak dokumenty lub zdjęcia wszelkiego rodzaju kinds musimy mieć już wcześniej zapisane pliki na urządzeniu, którego będziemy używać.Coś jeszcze, co musimy podkreślić, to to, że jeśli zdecydujesz się zastosować to, czego uczymy Cię w tym artykule, zgadzasz się, aby więcej niż jedno urządzenie Apple odbierało Twoje pliki iCloud.

iCloud jest uważany za osobisty system pamięci masowej, możesz zapisać dużo informacji aplikacji i telefonu, a następnie przejrzyj je z innego telefonu lub komputera Apple zsynchronizowanego z Twoim kontem. Problem może pojawić się, jeśli zapiszesz informacje w iCloud, których nie chcesz, aby wiele osób widziało, i przemykają przez różne urządzenia, na których masz zarejestrowane konto.

ilustracja przedstawiająca dłoń używającą Dropbox na telefonie komórkowym

Dlatego musisz uważaj, komu udostępniasz swoje informacje i jakimi informacjami się zajmujesz. Powiedziawszy to wszystko, zaczniemy od zabrania naszego telefonu lub komputera Apple i upewnimy się, że ma połączenie z Internetem i że mamy informacje, którymi chcemy się podzielić.

Folder użytkownika i dokumenty mobilne

W wyszukiwarce zespołu musisz wpisać „~ / Library”, za pomocą tego możesz uzyskać dostęp do swojego folderu użytkownika, miejsce, w którym powinna być przechowywana duża część Twoich informacji. Wewnątrz folderu użytkownika będziesz musiał znaleźć folder o nazwie „Dokumenty mobilne” lub „Dokumenty mobilne”, ten folder będzie tym, którego będziemy używać jako Dropbox.

Zmiany dla komfortu

Najwygodniejszą rzeczą dla innych osób, które widzą Twoje konto iCloud, będzie zmiana nazwy folderu, w ten sposób będą wiedziały, jak szybciej go zlokalizować i będziesz mógł dostosować go do swojego stylu. Każdy z plików, które znajdziesz w tym folderze, automatycznie pojawi się na każdym innym urządzeniu, do którego podałeś informacje niezbędne do zsynchronizowania konta iCloud z ich komputerami.

I tak po prostu użytkownicy iPhone’a mają dodatkowy sposób dzielić akta gdziekolwiek się znajdują i z interfejsem, który jest już dla nich całkowicie znajomy i wygodny, a nawet przywracamy kopie zapasowe z iCloud na Twoim iPhonie.

Wygodna opcja dla każdego

Jeśli masz zaufaną grupę przyjaciół lub współpracowników, ta metoda zastąpienia mobilnego systemu pamięci masowej może być całkiem przydatna, o ile między wami panuje zaufanie. Jako wskazówkę można zalecić przypisanie jednego konta iCloud, aby wszyscy musieli być zsynchronizowani z tym samym. i nie ma potrzeby wprowadzania zmian nagłe rachunki.

Pamiętaj też, że wszystko, co jest wgrane do folderu, może zobaczyć i pobrać każdy, kto ma do niego dostęp, dlatego musimy uważać z tym, co tam publikujemy. A teraz, gdy wiemy, jak korzystać z iCloud, tak jak Dropbox, możemy pokaż im wszelkiego rodzaju treści naszym bliskim z dowolnego urządzenia iPhone i mając pewność, że nasze informacje są z nimi bezpieczne.