Skip to content

Jak skonfigurować i pracować z dwoma ekranami na komputerze lub PC krok po kroku

16 de kwiecień de 2021

Narzędzia technologiczne stale się rozwijają, a komputery nie są wyjątkiem od postęp, który niosą ze sobą nowe ery.

Dlatego nie jest zaskakujące, że tak jak można podłączyć laptopa do ekranu telewizora, można również umieścić i pracować z dwoma ekranami na swoim komputerze, ponieważ obecnie większość systemów operacyjnych ma zintegrowaną funkcję, która umożliwia umieszczenie dwóch ekranów na komputerze.

Abyś mógł cieszyć się dwoma ekranami na swoim komputerze, pokażemy Ci przewodnik krok po kroku, którego możesz się nauczyć jak ustawić i pracować z dwoma ekranami na komputerze lub PC.

Co powinienem wziąć pod uwagę, aby ustawić i pracować z dwoma ekranami na komputerze?

Jednym z cudów, jakie przyniosły ze sobą nowe technologie, jest możliwość pracować z dwoma ekranami jednocześnie. Cóż, tak jak możesz teraz udostępniać ekran swojego komputera przez Internet innym użytkownikom, tak samo jest faktem, że używasz dwóch ekranów na swoim komputerze lub komputerze.

Dlatego, aby to osiągnąć, wystarczy mieć stosunkowo nowoczesny komputerniezależnie od systemu operacyjnego, z którym pracujesz, ponieważ większość z nich, od Windows po Linux, umożliwia użytkownikom wygodną pracę z dwoma ekranami.

Oprócz tego tylko potrzebowałbyś pary monitorów które mają możliwość łączenia się z tym komputerem. W ten sposób nie musisz być ekspertem w dziedzinie technologii, ponieważ możesz łatwo ustawić i pracować z dwoma ekranami na swoim komputerze.

Z drugiej strony, powinieneś rozważyć ustawienie monitora, który ma to, co najlepsze funkcje jako główne. Cóż, to właśnie na to będziesz kierował swoją uwagę przez większość czasu.

Jak ustawić dwa ekrany na komputerze lub PC?

Obecnie większość systemów operacyjnych ma możliwość rozszerz swoją obsługę wizualną w celu jednoczesnej pracy z dwoma monitorami lub ekranami na tym samym komputerze. Aby to zrobić, pierwszym krokiem jest prawidłowe podłączenie odpowiednich kabli dla każdego ekranu komputera.

To znaczy, musisz podłącz monitor dodatkowy do głównego, albo przez złącze HDMI, VGA, DVI lub DisplayPort. Pamiętaj, że będzie to zależało od typu posiadanego monitora, więc jeśli masz wątpliwości podczas podłączania, najlepszą opcją jest przejrzenie instrukcji użytkowania.

Po prawidłowym podłączeniu należy przejść do podłącz drugi wyświetlacz do procesora z komputera, zostanie automatycznie wykryty przez system operacyjny.

komputer z dwoma ekranami

Dlatego nie powinieneś dokonywać konfiguracji poza tą niezbędną do dostosowania trybów ekranu tego samego, ponieważ istniejące systemy operacyjne niosą ze sobą tę funkcję pracy z dwoma ekranami na komputerze.

Jak skonfigurować tryby do pracy z dwoma ekranami na komputerze?

Jeden z najlepszych sposobów jak najlepiej wykorzystaj swój komputer, ma pracować z dwoma ekranami. Tak więc, po zainstalowaniu drugiego ekranu, z dodatkowym monitorem lub przez ekran laptopa ze złączem HDMI lub odpowiednim. Następnym krokiem jest skonfigurowanie trybów przełączania między ekranami.

Aby to zrobić, musisz uzyskać dostęp do ustawień w sekcji trybów wyświetlania ekranu. Tam zauważysz, że masz cztery opcje konfiguracji widoku na monitorach.

Pierwsza z nich to: Tylko ekrany PC, ta funkcja automatycznie odłącza drugi monitor. W przeciwieństwie do trybu tylko drugiego ekranu, który domyślnie wyłącza ekran główny. Podobnie inną funkcją jest funkcja Duplicate, za pomocą której pojawia się drugi ekran działa jak lustro głównegoOznacza to, że na obu ekranach komputera zobaczysz dokładnie to samo.

Innym sposobem pracy z dwoma ekranami na komputerze jest metoda powiększania. Dzięki tej funkcji możesz dostęp do dwóch różnych komputerów stacjonarnych na każdym ekranie, dzięki czemu możesz pracować nad dwoma różnymi aspektami na każdym ekranie komputera, przeciągając pliki i elementy z jednego ekranu na drugi.