Skip to content

Jak skompresować i zoptymalizować dźwięk wav i muzykę do Mp3 online za darmo bez utraty jakości, aby wysłać je przez WhatsApp

31 de sierpień de 2022

Jednym z głównych czynników wpływających na rozmiar pliku audio jest szybkość transmisji. Pliki o wyższej szybkości transmisji bitów brzmią lepiej, ale wymagają więcej pamięci. Niższy bitrate audio skutkuje mniejszymi plikami, ale jakość dźwięku jest często poświęcana. Dlatego nauczymy Cię jak skompresuj dźwięk wav, aby przekonwertować go na MP3.

Jeśli zastanawiałeś się, dlaczego Twoje pliki audio lub wideo nie są wysyłane przez WhatsApp, dostarczamy Ci najbardziej niezawodne kompresory w Internecie, abyś mógł wykonać tę akcję. Te optymalizatory możemy znajdź za darmoa najlepsze jest to, że nie wpłynie to negatywnie na nasze pliki.

Tutaj jest cztery narzędzia, które pomogą Ci zredukować duże pliki audio do łatwiejszego w zarządzaniu rozmiaru i możesz je wysyłać przez WhatsApp lub gdziekolwiek chcesz. Pierwszym krokiem do zmniejszenia rozmiaru plików audio jest rozpoznanie, czy dźwięk jest „bezstratny” czy „stratny”.

Istnieją również narzędzia umożliwiające kompresowanie filmów, które chcemy wysłać przez WhatsApp. Od czasu tej wiadomości internetowej Nie pozwala nam na przesyłanie audio lub wideo znacznie mniej, które przekraczają limit wagi.

Kompresory audio Wav do MP3, które zachowają dobrą jakość

zostanie wyświetlony 4 najlepsze i najbardziej wydajne kompresory audio, co zwiększy jakość dźwięku, zmniejszając jego wagę:

Kompresuj i optymalizuj dźwięk wav i muzykę do formatu MP3 za pomocą iTunes

Jeśli nie mamy iTunes, możemy utworzyć konto bez Apple ID, aby wykonać następujące kroki. W środku kliknij „Preferencje” w Menu rozwijane iTunes i przewiń w dół, aż znajdziesz „Importuj ustawienia”.

Pojawi się nowe okno, w którym możesz zmienić sposób ich importowania pliki, wybierając inną opcję z menu rozwijanego „Importuj za pomocą”. Dla większości ludzi preferowany będzie format MP3.

Możesz zdecydować się na jakość jest nieco niższa aby zaoszczędzić dodatkowe miejsce, klikając Ustawienia > Dostosuj. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy plik, który chcesz skompresować i wybierz „Utwórz wersję MP3”. iTunes skompresuje następnie plik audio w oparciu o wybrane ustawienia jakości i umieści nowy plik bezpośrednio w Twojej muzyce.

Dźwięk Małpy

Większość ludzi nie słyszą dużej różnicy między stratnym MP3 320kbps a bezstratnym plikiem 1,411kbps, więc jeśli jesteś zwykłym słuchaczem, solidny format stratny powinien działać. Z drugiej strony maniacy dźwięku mogą być bardzo specyficzną grupą i nie lubią bałaganu w jakości dźwięku.

Jeśli absolutnie potrzebujesz swojej muzyki w bezstratnym formacie, kompresor audio, taki jak Monkey’s Audio, powinien załatwić sprawę. Usługa kompresuje pliki bezstratnie i bez uszczerbku dla jakości dźwięku, oferuje kod open source, dzięki czemu programiści mogą go używać we własnych programach.

Kompresuj z Audacity

Korzystanie z iTunes to łatwy sposób na konwersję plików audio, ale nie wszyscy są użytkownikami Apple lub iTunes. Innym narzędziem dostępu używanym do kompresji dźwięku jest Audacity. Oprogramowanie jest dostępne dla większości systemów operacyjnych.

Śmiałość ma wiele funkcji do nagrywania i edycji dźwięku, ale także kompresuje pliki audio. Interfejs użytkownika może być onieśmielający, szczególnie dla tych, którzy nigdy nie korzystali z oprogramowania do edycji dźwięku, ale używanie go do zmniejszania rozmiaru pliku jest dość proste.

ręka trzymająca telefon komórkowy z odtwarzaczem muzyki

Użyj kompresora internetowego, aby zoptymalizować dźwięk wav i muzykę do formatu MP3

Jeśli nie chcesz pobierać i instalować oprogramowania, możesz spróbuj skorzystać z usługi online. Większość z tych narzędzi oferuje wiele takich samych funkcji, jak narzędzia offline. Świetną opcją jest konwerter audio online „123apps”.

Z tym optymalizatorem możesz skompresuj plik audio wav do formatu mp3 bardzo łatwo. Możesz przeprowadzić cały ten proces z komputera lub usług przechowywania online, takich jak Dysk Google i Dropbox.

Posiada łatwy w obsłudze interfejs, który pozwala wybrać żądany format. Dostępne są typowe formaty, takie jak MP3, WAV, M4A i FLAC, ale są też bardziej nietypowe oferty, takie jak format dzwonka iPhone’a.

dołącz do naszego kanału telegram