Skip to content

Jak skalibrować wszystkie czujniki zbliżeniowe na telefonach z Androidem, jeśli nie działają?

11 de sierpień de 2022

Chociaż nie wszyscy o tym wiedzą, prawda jest taka, że ​​absolutnie wszystkie smartfony na świecie mają w środku ogromną liczbę czujników. W rzeczywistości im bardziej są zaawansowane, tym więcej czujników zawierają w swoim sprzęcie.

Wśród tych wielu czujników jednym z najważniejszych jest czujnik zbliżeniowyktóry odgrywa fundamentalną rolę w działaniu niektórych aplikacji, które mogliśmy zainstalować na naszych smartfonach.

Chociaż, jak powiedzieliśmy, wszystko będzie zależeć od tego, jaki mamy telefon komórkowy. W każdym razie samouczek, którego teraz Cię nauczymy, pozwoli Ci w bardzo szybki i prosty sposób poznać jak skalibrować czujnik zbliżeniowy aby działała jak najlepiej.

Z drugiej strony zdarzają się sytuacje, w których urządzenia wykazują określony rodzaj awarii. To nic innego jak przy próbie robienia zdjęć lub filmów, z jakiegoś powodu wychodzi ciemno. Czy wiesz, że ten problem może być spowodowany usterką czujnika mobilnego? Tutaj wyjaśniamy rozwiązania, które możesz wdrożyć, jeśli tak jest w Twoim przypadku. Zwłaszcza jeśli chodzi o Samsunga Galaxy J2 Prime.

Teraz musisz nauczyć się rozpoznawać, jaki rodzaj czujnika ma Twoje urządzenie mobilne. W przypadku mobilnej rodziny Samsung użytkownicy nie wiedzą, czy urządzenie ma czujnik żyroskopowy, czy nie. Dlatego tutaj pokazujemy, jak aktywować czujnik żyroskopowy telefonu Samsung j2.

Jak skalibrować czujnik zbliżeniowy na telefonie z systemem Android?

Jeśli zwykle czytasz nasze artykuły, to przekonasz się, że ostatnimi czasy bardzo dużo mieliśmy do czynienia z czujnikami mobilnymi i jak się dowiedzieć, który z nich ma mój telefon. To wszystkoCzujniki, które są bezpośrednio zintegrowane z naszymi smartfonami. Niektóre z nich są bardzo sławne, a inne oczywiście nie są tak sławne.

Prawda jest taka, że ​​kiedy o nich mówimy, robimy to o szeregu mikrokomponentów umieszczonych specjalnie do prawidłowego funkcjonowania naszych telefonów komórkowych. Teraz, jak wszystko, mogą zawieść.

Dlatego w tym samym artykule, odpowiadając na pytania, które zadają nam wszyscy nasi obserwujący, chcemy pokazać Ci najszybszy i najłatwiejszy sposób skalibruj czujniki mobilne. Biorąc pod uwagę, że jest to seria kroków, które może wykonać każdy użytkownik

The czujniki ruchu są one, jak powiedzieliśmy, niezbędne w wielu najlepszych grach mobilnych na świecie. wśród których oczywiście możemy znaleźć takie jak Asphalt 8 czy Real Racing 3.

Musisz wiedzieć w tym sensie, że czujnik zbliżeniowy również ma swoje znaczenie. Ponieważ pozwoli Ci zaoszczędzić dużo baterii, wyłączając ekran podczas rozmowy przez telefon. Gdyby tego było mało, pomaga również zmierzyć automatycznie dostosować jasność itp.

Prawda jest taka, że ​​bardzo rzadko, z nieznanego powodu, czujniki urządzeń mobilnych mogą zacząć wykazywać wszelkiego rodzaju awarie. Oczywiście dla większości użytkowników jest to dość irytująca sytuacja, która może wywołać w nas oburzenie.

Problem może być trwały i nie możemy go już rozwiązać. Chociaż możemy również mieć pod ręką rozwiązanie, w takim przypadku należy postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami w tym zakresie.

Sprawdź, czy czujnik urządzenia działa, czy nie

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć o tego rodzaju krok po kroku, jest to, że w przypadku kilku aplikacji kroki, które musisz wykonać, są znacznie prostsze. Więc teraz przedstawimy Ci szczegóły dotyczące obu, a także wyjaśnienie procedur, których należy przestrzegać.

Po sprawdzeniu, że czujnik ruchu telefonu komórkowego nie działa w żadnej z aplikacji, z którą teoretycznie powinien być używany, następną rzeczą do rozważenia jest pobranie innej aplikacji z tych opracowanych. W ten sposób będziesz mógł wiedzieć, czy czujnik rzeczywiście działa, czy nie.

Chociaż prawdą jest, że jest ich kilka, w szczególności chcemy polecić dwa spośród pozostałych, w konkretnych przypadkach Sensors Multitool i Sensors test.

Cóż, wtedy musimy szczegółowo przeanalizować, co dzieje się z każdym producentem. Ponieważ jak zobaczysz poniżej, większość z nich jest pod tym względem inna. Zaczynamy więc od rodziny Xperia urządzenia mobilne Sony.

Musimy przejść do Ustawienia, O telefonie, Diagnostyka, gdzie znajdziesz kompletny system, który pozwoli Ci w łatwy sposób uzyskać dostęp do wszystkich szczegółów czujników urządzenia, aby sprawdzić, czy działają tak, jak powinny.

Teraz Sony jest jedną z nielicznych firm, która umożliwia oryginalny dostęp do sensorów. Na większości innych urządzeń widzimy w ciągu sekundy, że nie są one wyposażone w tę funkcję. Więc w takich przypadkach musimy trochę pogrzebać, aby osiągnąć dobrą wydajność.

Wystarczy wejść do dialera aplikacji telefonu i wpisać kombinację cyfr. Android ma tajne kody dostępu do każdej z jego ukrytych opcji, ale są pewne kody, które zmieniają się w zależności od producenta.

W przypadku własnych urządzeń japońskiej firmy musimy powiedzieć, że jest to kod „* # * # 4636 # * # *”, który umożliwi dostęp do informacji o stanie wielu komponentów smartfona takie jak wszystkie statystyki użytkowania.

Na innych urządzeniach Xperia, jeśli powyższy kod nie zadziałał, musisz spróbować szczęścia z następującym kodem „* # * # 7378423 # * # *”. W obu, działającym, powinieneś być w stanie sprawdzić, czy elementy na ekranie działają poprawnie.

Następnie mamy też obudowę urządzeń mobilnych LG, w większości z nich, które pozwalają użytkownikom na kalibrację czujników z Ustawień, zakładki Ogólne, Ruchu. Musisz poczekać kilka sekund, aż terminal spróbuje skalibruj czujnik o. Jednak LG, w przeciwieństwie do Sony, nie pozwoli na kalibrację absolutnie wszystkich czujników.

W każdym razie musisz wiedzieć, że jeśli zresetujesz telefon komórkowy, z Ustawienia, Kopia zapasowa i resetowanie, Przywracanie ustawień fabrycznych, możesz szybko sprawdzić działanie czujników.

Wreszcie, musisz wiedzieć w taki sam sposób, jak wszyscy użytkownicy Zrootowane urządzenia mobilne z Androidem z zainstalowanymi ROM-ami w ich terminalach należy wziąć pod uwagę, że ich możliwości konfiguracji i dostosowywania są znacznie wyższe niż przeciętnego użytkownika.

Rzeczywiście, powinieneś wziąć pod uwagę w tym sensie, że istnieje wiele aplikacji dla zrootowanych urządzeń z Androidem, które zostały opracowane specjalnie do pracy z tego typu czujnikiem.

Oceń czujnik zbliżeniowy

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, jest ocena czujników naszego smartfona, a w szczególności czujnika zbliżeniowego. Musimy zacząć od pobrania aplikacji, która została specjalnie opracowana w celu oceny stanu, w jakim się znajdują.

Do tego polecamy pobierz aplikację taką jak AndroSensor z tego linku, który podaliśmy. Robimy to zalecenie, ponieważ spośród wszystkich, które istnieją, jest to zdecydowanie najlepsze narzędzie, jakie można uzyskać w PlayStore.

Przede wszystkim musisz ocenić stan czujników. Dlatego po pobraniu musisz go uruchomić, a tam będziesz mógł szybko wyświetlić ogromną ilość informacji o swoim urządzeniu.

Oczywiście sekcja, która nas szczególnie interesuje i na której musisz się zatrzymać, to Proximity. Musisz kliknąć znak zapytania po jego prawej stronie, aby zobaczyć stan tego konkretnego czujnika.

Skalibruj czujnik zbliżeniowy na urządzeniu z Androidem

OK, więc przechodzimy do konkretnego punktu, do którego zmierzamy skalibrować czujnik zbliżeniowy. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to pobrać aplikację do niego. W tym przypadku mówimy o Quick TuneUP. Podobnie jak poprzednia, nie musisz mieć wielkiej wiedzy, aby móc z niej korzystać na swoim smartfonie.

Po pobraniu, zainstalowaniu i uruchomieniu musisz umieścić smartfon na zrównoważonym stole, aby samouczek zadziałał. Następnie musisz nacisnąć na górze Opcja kalibracji czujnikaaby ta naprawa czujnika naszego terminala miała miejsce.

Jak zapewne zauważyłeś, naprawdę łatwo jest rozwiązać ten problem problemy związane z czujnikiem zbliżeniowym Twojego Androida. Ponieważ aplikacji jest wystarczająco dużo, aby zapewnić nam wszelkie niezbędne wsparcie w tego typu sprawie.

dołącz do naszego kanału telegram