Skip to content

Jak skalibrować baterię dowolnego telefonu z systemem Android bez rootowania?

13 de marzec de 2021

Bateria Twojego urządzenia mobilnego nie działa jak wcześniej? powinieneś przeczytać poniższe informacje, o których będziemy mówić Jak skalibrować baterię dowolnego telefonu komórkowego z Androidem, nie będąc rootem?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy bateria telefonu komórkowego może eksplodować podczas ładowania? Prawda jest taka, że ​​nie jest to tak powszechny problem, ale konieczne jest podjęcie pewnych działań, aby chronić nasze akumulatory.

Niewątpliwie kalibracja baterii telefonu komórkowego jest niezbędna, jeśli wykazuje ona awarie, w ten sposób informacje wyświetlane na ekranie będą zgodnie z baterią. Ten proces można wykonać bardzo łatwo, jak widać poniżej.

Co to jest skalibrować baterię telefonu komórkowego?

Gdy korzystamy z naszych urządzeń mobilnych, baterie zaczynają się zużywać, jest to naturalny proces, który zachodzi w przypadku praktycznie każdej baterii. Zużycie baterii można pokazać na różne sposoby, jednym z najczęstszych jest tzw. Dekalibracja w stosunku do urządzenia mobilnego.

Mówimy, że bateria nie jest skalibrowana, gdy informacje na ekranie nie są związane z czasem użytkowania. Na przykład, jeśli Twój telefon wskazuje, że pozostało 20% baterii, a mimo to urządzenie się wyłącza, najprawdopodobniej bateria nie jest skalibrowana.

Jak wskazaliśmy, jest to coś zupełnie powszechnego, w każdym razie można wrócić do skalibruj baterię w naszym telefonie komórkowym bez potrzeby korzystania z jakiegokolwiek programu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak skalibrować baterię telefonu komórkowego z systemem Android, przeczytaj poniższy przewodnik. Z drugiej strony, jeśli masz telefon komórkowy Apple, możesz również bez problemu skalibrować baterię iPhone’a.

Jak skalibrować baterię dowolnego telefonu komórkowego z Androidem, nie będąc rootem?

Kalibracja baterii jest stosunkowo prosta, w każdym razie, jeśli masz wątpliwości w związku z tym procesem, zalecamy przeczytaj poniższe informacje bardzo ostrożnie.

Sprawdź stan baterii

Pierwszą rzeczą, którą zalecamy, jest sprawdzenie, czy bateria nie jest skalibrowana, w tym celu musisz aktywować procent baterii w telefonie z Androidem, na wypadek, gdyby się nie pojawił. W ten sposób upewniasz się, że jest to problem, który przedstawia Twoje urządzenie mobilne z Androidem. Aby przeprowadzić ten proces, wykonaj następujące kroki:

  1. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to podłączyć ładowarkę do ładowania telefonu komórkowego, zalecamy użycie oryginalnej, ponieważ jest to ta zaprojektowana, aby zapewnić odpowiednie ładowanie telefonu komórkowego.
  2. Pozwól sobie naładowanie telefonu do 100% bateriiZrobimy to, aby sprawdzić, czy rzeczywiście bateria urządzenia nie jest skalibrowana. Poczekaj, aż urządzenie naładuje się do maksymalnego procentu.
  3. Gdy Twój telefon osiągnie 100% naładowania, musisz go wyłączyć, pamiętaj, że możesz to zrobić tylko wtedy, gdy bateria jest w pełni naładowana. W rzeczywistości zalecamy pozostawienie go na kilka minut po osiągnięciu 100%. Jeśli chodzi o wyłączenie, ważne jest, aby było to całkowite wyłączenie.
  4. Po wyłączeniu urządzenia powinieneś włącz go ponownie, Tutaj należy sprawdzić, czy bateria jest rzeczywiście skalibrowana. Możesz to łatwo sprawdzić, czy liczba wyświetlana na ekranie jest zgodna z obciążeniem, czyli jeśli telefon był wyłączony przy 100% baterii, to co jest wyświetlane na ekranie powinno wynosić około 99 lub 100%.
  5. Jeśli Twój telefon pokazuje inny procent, to znaczy niższy, na przykład 80, 70 lub nawet 60%, najprawdopodobniej bateria nie jest skalibrowana.

Bateria telefonu komórkowego

Skalibruj baterię

Jeśli okaże się, że bateria telefonu komórkowego nie jest skalibrowana, nadszedł czas, aby ją ponownie skalibrować, bardzo prosty proces, który można wykonać bez potrzeby korzystania z dodatkowej aplikacji, po prostu przeczytaj poniższe instrukcje:

  1. Teraz powinieneś używać telefonu komórkowego do całkowitego rozładowania baterii. Oznacza to, że telefon komórkowy powinien wyłączyć się automatycznie.
  2. Zalecamy kilkakrotne uruchomienie go, aż rzeczywiście zobaczysz, że bateria nie jest w ogóle naładowana. Coś, co powinieneś też zrobić, to pozostaw urządzenie na kilka godzin lub tak długo, jak możesz przed kontynuowaniem procedury, w ten sposób upewnisz się, że bateria jest całkowicie rozładowana.
  3. Teraz będziesz musiał naładować baterię, zalecamy to zrobić, gdy urządzenie jest wyłączone. Poczekaj, aż telefon osiągnie 100%, proces, po którym będziesz mógł korzystać z urządzenia, ponieważ bateria powinna być w pełni skalibrowana.

Teraz, gdy w pełni skalibrowałeś baterię, zaleca się rozważenie oszczędzania baterii w systemie Android lub iOS, w ten sposób przedłużysz jej żywotność.

dołącz do naszego kanału telegram