Skip to content

Jak się dowiedzieć, których sterowników brakuje na moim komputerze z systemem Windows? – Ulepsz swój zespół

24 de styczeń de 2022

Wszystkie komputery są instalowane z czymś, co nazywa się sterownikami, które są również znane jako „Sterowniki”. To są dla ulepszyć wydajność każdej części, którą posiada komputer. Sterowniki pomagają komputerom, aby działały lepiej.

Nie wszystkie sterowniki są takie same, w zależności od marki, roku i modelu komputera sterowniki zmienią się na różne sposoby. W skrócie wyjaśnimy, co należy zrobić, aby dowiedzieć się, jakich sterowników potrzebuje Twój komputer, jakie programy Ci pomagają zaktualizuj sterowniki komputera i kilka innych rzeczy związanych ze sterownikami.

Jakie kroki należy wykonać, aby dowiedzieć się, jakich sterowników potrzebuje Twój komputer?

Komputery z systemem Windows 10 przez większość czasu nie mają każdego z niezbędnych sterowników, mają tylko kilka. Dlaczego to się zdarza? Cóż, ponieważ Windows 10 sam w sobie jest dość nowoczesnym systemem operacyjnym i, cóż, systemem zawiera kilka uniwersalnych sterowników które mogą działać dobrze na każdym komputerze.

Jednak fakt, że komputer działa dobrze z tymi sterownikami systemowymi, nie oznacza, że ​​musisz je opuścić. Jest sposób na poznanie które są brakujących sterowników do komputera z systemem Windows. Zobacz, co musisz zrobić, aby dowiedzieć się czegoś takiego:

 1. Włącz komputer
 2. Otwórz eksplorator plików
 3. Kliknij lewym przyciskiem myszy tam, gdzie jest napisane „Drużyna”
 4. Wybierz opcję „Zarządzaj”
 5. Następnie w kolejnym oknie wybierz opcję „Menedżer urządzeń”
 6. Wybierz tam każdy ze sterowników i spróbuj go zaktualizować

Jeśli podczas próby aktualizacji sterownika system zaczyna pobierać aktualizację, oznacza to, że tego sterownika brakowało. To jeden ze sposobów na poznanie jakich sterowników brakuje na twoim komputerze, ale nie należy do najtrafniejszych.

Należy zauważyć, że istnieje sposób na zainstalowanie na komputerze nieco starych sterowników, aby nie przeciążać komputera.

Jakich programów używasz do aktualizacji sterowników swojego komputera?

Najdokładniejszy sposób, aby dowiedzieć się, co sterowniki, których potrzebuje twój komputer używa programu, który pomaga aktualizować te, które już posiada Twój komputer. Sterowniki można aktualizować zarówno w systemie Windows 10, jak iw innych wersjach systemu.

Istnieje niezliczona ilość programów, które mogą Ci pomóc zaktualizuj sterowniki komputera. Są jednak dwa w szczególności, które dobrze sprawdzają się podczas skanowania i instalowania sterowników. Powiemy Ci, jakie te programy są poniżej.

Sterowniki chmury

Drivers Cloud to program wyłącznie dla wykrywanie konfiguracji na poziomie sprzętu kto jest właścicielem twojego komputera. Pierwszą rzeczą, jaką robi taki program, jest uzyskanie domeny administratora na komputerze. Następnie wykonuje pełne skanowanie komputera i wykrywa brakujące sterowniki.

logo sterowników chmury

Pod koniec skanowania informuje na wyjaśnionej liście, które są wszystkimi sterownikami, których potrzebuje twój komputer i pyta, czy chcesz je wszystkie zainstalować. Jeśli masz połączenie z Internetem musisz tylko zatwierdzić akcję, poczekaj na zakończenie instalacji wszystkiego i to wszystko.

Chmura kierowców to można pobrać czysto ze strony internetowej jej twórcy. Ponadto można go uzyskać w wersji 32-bitowej i 64-bitowej, dla starszych wersji systemu Windows, a także jest dostępny dla systemu Linux.

wzmacniacz kierowcy

Driver Booster to kolejny program, który pomaga instalowanie sterowników że twój komputer potrzebuje. Program ten można pobrać ze strony internetowej jego twórcy oraz z niektórych stron osób trzecich. Instalując go na komputerze musisz mieć Internet, aby móc pobrać sterowniki wskazane przez program.

Jak zaktualizować sterowniki komputera bez instalowania programów innych firm?

Cóż, jeśli nie chcesz używać żadnego z wyżej wymienionych programów do aktualizacji sterowników komputera, możesz wykonuj pracę ręcznie. Czasami jednak ten proces nie aktualizuje niektórych sterowników:

 1. Włącz komputer
 2. Przejdź do systemowego paska wyszukiwania
 3. Umieść tam „Menedżera urządzeń”
 4. Następnie otwórz pierwszy wynik
 5. Teraz rozwiń każdą sekcję kontrolera, którą zobaczysz w oknie, które się pojawi
 6. Aby zakończyć, kliknij lewym przyciskiem zawartość każdej rozwijanej sekcji, zaznacz opcję „Aktualizuj oprogramowanie sterownika” i zaznacz, że chcesz wyszukać sterownik online

dziewczyna używająca komputera

zdecydowana większość czasu sterowniki są dostępne zainstalować za pomocą tego procesu, ale innym razem nie znajdziesz go. Nawiasem mówiąc, istnieje sposób na zobaczenie zaktualizowanych wersji, które otrzymują sterowniki systemu Windows 10.

Dlaczego nie widzisz, których sterowników brakuje na twoim komputerze lub nie aktualizujesz ich poprawnie?

Czasami dzieje się tak, ponieważ jakiś błąd w systemie komputera, w tle mogą być uruchomione programy, które nie pozwalają systemowi Windows na wykonanie aktualizacji. W takich przypadkach najlepiej jest ponownie uruchomić komputer, podłączyć go do Internetu i spróbować ponownie zaktualizować sterowniki.

dołącz do naszego kanału telegram