Skip to content

Jak się dowiedzieć, kiedy utworzę konto Gmail? – Poznaj dokładną datę

24 de styczeń de 2022

Wszystko w tym życiu ma swój początek, jak platformy cyfrowe, mieć zapis dnia, miesiąca, roku, w niektórych przypadkach do czasu rejestracji lub utworzenia konta na wspomnianej platformie cyfrowej. Wszystkie platformy mają ten zapis, ale nie wszystkie pokazują te informacje.

Kiedy otwierasz konto na dowolnej platformie cyfrowej, czy to w sieciach społecznościowych, czy za pośrednictwem poczty e-mail, w pewnym momencie akceptujesz zasady bezpieczeństwa, za pomocą których dajesz dostęp do tych platform i ich firm energetycznych dostępu do swoich danych osobowych. Ale czasami nie byłeś ciekawy od tej konkretnej daty, czy dałeś dostęp do platformy, aby mieć dostęp do swoich danych osobowych? Tym razem dowiesz się, jak poznać datę utworzenia lub rejestracji swojego konta Gmail.

Jakich metod możesz użyć, aby poznać datę rejestracji w Gmailu?

W świecie komputerów wszystko ma zapis, wszystko jest przechowywane w określonym miejscu, niewiadomą jest, jak znaleźć miejsce, w którym się znajduje Wszystkie te informacje są przechowywane. Wiadomo, że gdy coś jest przesyłane do sieci, informacji tych nie można usunąć, ponieważ wszystko jest zarejestrowane w sieci. Z jednego punktu widzenia może to być korzystne, ale z innego punktu widzenia może być negatywne.

Szukasz powitalnego e-maila

Jest to dość prosta opcja, aby dowiedzieć się, o której godzinie zarejestrowałeś swoje konto w Gmailu. Gdy po raz pierwszy otworzysz konto w Gmailu, platforma lub zespół Gmaila wysyła do Ciebie niektóre e-maile, za pomocą którego witają Cię na platformie, a także udzielają wskazówek, jak najlepiej wykorzystać platformę.

Jeśli uda Ci się znaleźć te pierwsze e-maile, będziesz mógł poznać dokładną datę i godzinę rejestracji konta, ponieważ w tym konkretnym momencie otrzymasz e-mail powitalny oraz e-maile zawierające wskazówki dotyczące maksymalnego funkcjonowania Platforma.

Należy zauważyć, że aby znaleźć te e-maile, musisz przejdź na dół skrzynki odbiorczej e-mail. Aby trochę ułatwić to zadanie, przejdź do skrzynki pocztowej, w lewym górnym rogu pojawi się informacja o tym, ile e-maili i stron zawiera zasobnik.

Po kliknięciu na liczbę tac pojawi się lista z dwiema opcjami, należy kliknąć kliknij na „starszą” opcję Natychmiast przeniesie Cię do strony numer 1 zasobnika, pojawi się pierwszy e-mail od zespołu Gmaila, wpisz ten e-mail i sprawdź datę i godzinę otrzymania e-maila, to będzie data i przybliżona godzina rejestracji konta w Gmailu.

Korzystanie z ustawień POP

Wiele osób podejmuje decyzję usuń powitalne e-maile na platformie, usuwając te informacje, nie będziesz mógł poznać daty rejestracji konta Gmail w ten sposób, musisz użyć innej alternatywy, aby znaleźć te informacje rejestracyjne.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to włączyć opcję POP dla swojego konta. Musisz otworzyć Gmaila na swoim komputerze, tam kliknij ikonę koła zębatego, która pojawi się w prawym górnym rogu ekranu, pojawi się lista opcji, musisz kliknąć „zobacz wszystkie ustawienia”

zrób to przez pop config

W ustawieniach poszukaj zakładki „POP/IMAP mail and forwarding”, w sekcji pobierania poczty POP, w statusie POP, Data pojawi się od momentu włączenia usługi. Jest to data, która odpowiada utworzeniu lub rejestracji Twojego konta Gmail.

Jak za pomocą Google Takeout sprawdzić datę utworzenia e-maila?

W porządku, Google Takeout to usługa Google, której możesz używać do eksportowania informacji lub danych z Google do różnych formatów. Ta usługa spełnia funkcję podobną do tej, jaką spełnia Google+, dzięki której można wyeksportować określone dane, aby sprawdzić datę rejestracji konta Gmail. Jednak nie jest to już możliwe, ponieważ Google+ nie jest dostępny.

Należy zauważyć, że korzystając z tej usługi Google, nie poda dokładnej daty powstania konta Gmail, ale poda przybliżoną datę, jest to dobra opcja w przypadku, gdy nie potrzebujesz pewności co do daty utworzenia otwartego konta Gmail.

Aby znaleźć dziennik dostępności, możesz wyeksportować część lub całość swoich danych z platform Google, takich jak YouTube, Chrome czy Dysk, a zobaczysz najwcześniejszą sygnaturę czasową swojej aktywności.

Jak powiązać go z kontem bieżącym?

Aby wyeksportować dane z Gmaila do Takeout, musisz otworzyć usługę Google Takeout w swojej przeglądarce internetowej, tam zobaczysz zakładkę ze wszystkimi usługami, które chcesz wyeksportować, w tym przypadku wybierz tylko usługa Gmail, a następnie nacisnąć opcję zarządzania eksportem i potwierdzić zakończenie procedury.

zrób to za pomocą usługi google takeout

Gdzie zobaczyć datę rejestracji?

W tym momencie nie będziesz mógł zobaczyć rekordu eksportu, ponieważ proces ten może potrwać nawet kilka dni, więc będziesz musiał trochę poczekać, aż proces eksportu danych się zakończy. Po zakończeniu procesu eksportu otrzymasz e-mail z informacją o całej procedurze, tam zobaczysz początkową datę eksportu, czyli datę utworzenia e-maila Gmail.

Z drugiej strony, najlepszym sposobem na poznanie daty utworzenia konta Gmail jest konfiguracja POP, na wypadek, gdyby nigdy wcześniej, Ustawienia POP zostały zmienione Twojego konta, jest to najprostsza i najskuteczniejsza metoda.

dołącz do naszego kanału telegram