Skip to content

Jak się dowiedzieć, jaki zasilacz ma mój komputer? -Odpowiedni rozmiar

31 de styczeń de 2022

Jedną z podstawowych części komputera jest jego zasilacz lub źródło zasilania, ponieważ cała niezbędna energia jest stamtąd rozprowadzana przez kable do płyty głównej, kart graficznych, dysków twardych, wentylatorów, procesorów i czytników CD; ogólnie do wszystko, co potrzebuje mocy do działania.

Stąd ogromne znaczenie posiadania dobrego zasilacza w komputerze, ponieważ od tego będzie zależeć prawidłowe działanie wszystkich akcesoriów komputera, dlatego posiadanie tego narzędzia z niskimi lub słabymi funkcjami nie sprawi, że będziesz poprawnie uruchomić komputer; Otóż ​​nie tylko dostarcza energię, ale także chroni przed przepięciami i zapewnia stabilność systemu.

Jakie są główne wymagania, aby wiedzieć, jakie źródło zasilania ma twój komputer?

Istnieje wiele powodów, dla których warto wiedzieć, z jakiego źródła zasilania lub źródła zasilania aktualnie korzysta Twój komputer, począwszy od błędów wyświetlanych w komputerze, które zmuszają Cię do poznania informacji o tym źródle, cóż, niebieski ekran pokazuje, że coś się psuje system i Windows nie mogą się z niego odzyskać, a jedną z przyczyn może być źródło zasilania, że jest uszkodzony, jego wentylator dużo hałasuje, porusza się itp.

Niezależnie od tego, możesz chcieć mieć tylko te informacje, aby móc porównać ich cechy z innymi lub je zastąpić, w obu przypadkach pokażemy Ci, jak to zrobić dowiedz się, jakie jest źródło zasilania z którego aktualnie korzysta Twój komputer. Wykonaj poniższe kroki:

Twój komputer jest całkowicie odłączony

Przede wszystkim jedynym sposobem poznania informacji o twoim źródle zasilania jest fizyczna inspekcja sprzętu lub faktura za sprzęt, ale za pomocą programów nie jest to możliwe, ponieważ, nie ma żadnego kanału informacyjnego między płytą główną a zasilaczem; tylko przewody elektryczne.

Teraz, aby rozpocząć inspekcję, musisz odłącz wszelkie gniazdka elektryczne od obudowy komputera, aby zapobiec wypadkowi. Następnie gołym okiem zlokalizuj kabel zasilający z komputera, ten, który podłączasz do gniazdka.

Tam odkryjesz pozycję, w której znajdź źródło zasilaniaCóż, to może się różnić w zależności od modelu komputera, no cóż, odkręć śruby i otwórz pokrywę, która umożliwia dostęp do wnętrza pudełka, generalnie jest to ta po lewej stronie; zajrzyj do środka obudowy i poszukaj źródła zasilania, ma kształt czarnej lub srebrnej metalowej skrzynki, wychodzi z niej dużo kabli do podłączenia innych części, więc szukaj tego wspólnego mianownika.

Sprawdź etykietę z numerem modelu

Po zlokalizowaniu źródła zasilania, na jednej z jego stron musi znajdować się etykieta z modelem i jego charakterystyką, chociaż tylko z modelem wystarczy przeszukać internet i znaleźć wszystkie informacje na jego temat, jego Specyfikacja techniczna, recenzja i moc w watach.

widok źródła zasilania

Jak sprawdzić, ile watów zużywa Twój komputer?

Jeśli chcesz wiedzieć ile zużywa energii Używając komputera masz kilka opcji, jedną z nich i bez wątpienia najłatwiejszą jest programy, które dostarczają informacji. Outervision jest jednym z nich, ponieważ gdy wprowadzisz komponenty swojego komputera, ta aplikacja wskaże przybliżone zużycie energii elektrycznej Twojej wagi.

Jest to oparte na danych, takich jak typ posiadanego procesora, pamięć RAM, prędkość wentylatora, temperatura procesora, GPU, dyski twarde, jednostki pamięci i godziny użytkowania, które podajesz komputerowi, oprócz używanych aplikacji, ponieważ ciężkie programy wymagają znacznie większego zużycia; Po zebraniu takich informacji system obliczy średnią tego, ile powinieneś spożywać w watach.

Z drugiej strony istnieje fizyczny sposób przeprowadzenia pomiaru i to za pomocą testera lub Licznik energii elektrycznej, należy umieścić zacisk na kablu zasilającym, który w sposób niezawodny i zwięzły pokazuje aktualne zużycie energii przez komputer. A jeśli masz uruchomiony program, który wymaga większej wydajności, zauważysz, jak wzrasta zużycie.

Jak sprawdzić, jaki zasilacz ma twój komputer bez konieczności otwierania go?

Jak już podkreślono, nie ma sposobu, aby dokładnie wiedzieć, jaki rodzaj zasilania ma twój komputer bez fizycznej kontroli, ponieważ żadne oprogramowanie nie może tego zrobić; więc nie daj się zwieść złośliwemu oprogramowaniu, które podszywa się pod programy próbujące dostarczyć te informacje. Teraz, jeśli masz oryginalny sprzęt fabryczny, możesz znaleźć model procesora na stronie internetowej producenta, wyszukując model procesora. oryginalny zasilacz które twój model zapewnia domyślnie.

zasilacz komputerowy

Lub, jeśli masz fakturę zakupu, nazwa modelu może tam być i możesz poszukaj funkcji w interneciei wreszcie, jeśli kupiłeś zasilacz i zachowałeś jego pudełko, możesz również uzyskać tam informacje, których szukasz. Nie mogło być inaczej.

Jakie zasilacze są zalecane w zależności od modelu komputera?

Cóż, aby wybrać konkretny zasilacz jest wiele zmiennych należy wziąć pod uwagę, na przykład, ile pieniędzy jesteś w stanie zapłacić?, jakiej mocy potrzebujesz?, jakiego GPU używasz?, jego kształt, rozkład natężenia, certyfikaty, zabezpieczenia napięciowe, okablowanie, chłodzenie itp. .

Kiedy masz jasność co do tego, czego chcesz i dlaczego, możesz wybrać pomiędzy urządzeniem o niskim, średnim i wysokim zasięgu, w zależności od potrzeb Twojego komputera. Z drugiej strony jeden z najlepsze zasilacze na światowym poziomie ekonomicznym to Cooler Master MWE White i Bronze, średni zakres to Kolink Enclave i Cooler Master MWE Gold, wreszcie w wysokim zakresie to Corsair RM, NZXT C i Seasonic Focus GX, który kosztuje około 150 dolarów.