Jak już wiemy Linux jest synonimem wolnego oprogramowania, co oznacza, że open source może mieć jak najwięcej współpracowników, jest to wspólna praca, która pozwala nam mieć możliwość bardzo obiecujących odmian środowisk. Jeśli chodzi o Linuksa, mamy kilka wersji jego systemu, na wszystkie gusta i potrzeby i chociaż nie są one w 100%, są na doskonałej ścieżce.
Jeśli chodzi o prezentację Kali, którą oferuje nam Linux, jest to jedna z najbezpieczniejszych i najbardziej dynamicznych, oferuje nam specjalne zabezpieczenia, niestandardowe jądro, wiele narzędzi do penetracji, drzewo ze stałymi aktualizacjami, pakietami i repozytoriami z sygnaturami GPG i innymi cechami. To bardzo bezpieczne środowisko ma kilka wersji, więc skąd mamy wiedzieć, którą posiadamy? O tym jest ten artykuł; wiesz, jakiej wersji Kali Linux używasz.
Wymagania, aby znaleźć wersję Kali Linux, której używam
Jako wymagania, które muszą być spełnione, aby wiedzieć, która wersja jest używana, zaczyna leżeć po stronie użytkownika, ponieważ musisz mieć wiedzę, jak otworzyć terminal i wykonywać polecenia, znać język angielski i wiedzieć, gdzie ta informacja zostanie wyświetlona. W przeciwnym razie nic nie będzie potrzebne, ponieważ system jest przystosowany do przekazywania tych informacji
System jest kompletny i aby uzyskać dostęp do tego typu informacji, nie trzeba wiele robić, jak zobaczymy później. Warto wspomnieć, że jeśli chcemy, możemy stworzyć maszynę wirtualną z wirtualną skrzynką z Kali, doskonałym narzędziem zabezpieczającym, z którego możemy korzystać w zależności od potrzeb; z powodu jego dużo narzędzi i zabezpieczeńmoże to dać nam wspaniałe wrażenia.
Czy powinienem zainstalować jakieś narzędzie, aby poznać wersję mojego Kali Linux?
Nie, zdecydowanie nie jest to konieczne, pewne jest to, że z tym samym systemem możemy wiedzieć, co jest zintegrowane i jaka wersja jest uruchomiona, że to, co trzeba wiedzieć o zintegrowanym systemie, narzędziach, do których mamy dostęp To i wiele więcej informacji. Jak wspomniano powyżej, jest to kwestia wiedzieć, jakie polecenia wykonać.
Możemy powiedzieć, że wersja 2021.2 została wyposażona w kilka nowych narzędzi bardzo interesujące, jak wyłączone uprzywilejowane porty, narzędzia takie jak Ghidra i Visual Studio Code, obsługa Kali NetHunter dla Androida, Kaboxer do zarządzania aplikacjami kontenerowymi, ulepszenia motywów, nowe tła i wiele więcej. Jest to niewątpliwie jedno ze środowisk, które mają ciekawsze aktualizacje i dodatki.
Jaka jest najlepsza metoda, aby dowiedzieć się, jaką mam wersję Kali Linux?
Dzięki temu samemu systemowi jest to najlepsza metoda, jaką możemy mieć; aby poznać wersję, której używamy, wpis poleceń, takich jak „grep”, które są przydatne do określenia, co zawiera sam plik. W każdym razie możemy powiedzieć, że wszystkie systemy Linux są zoptymalizowane, aby wiedzieć, z czego są zrobione, bez konieczności instalowania oprogramowania firm trzecichmożemy nawet skorzystać z narzędzi przeznaczonych dla innych systemów operacyjnych, bez konieczności wykonywania wielu konfiguracji.
W przypadku tego środowiska możemy mieć możliwość efektywnej instalacji Google Chrome w Kali, tylko biorąc pod uwagę, że musimy zaktualizować pakiety systemowe do najnowszych aby uniknąć problemów z bezpieczeństwem podczas instalacji, musimy też zadbać o to, jak najbezpieczniej go zdobyć. Aby zobaczyć wersję Kali, którą mamy, musimy wykonać następujące czynności.
Użyj kota i grep
W tym przypadku zamierzamy użyć terminala, w tym celu przechodzimy do prawej górnej części i otwieramy go, a następnie w tym miejscu przejdziemy do wpisania polecenia „cat /etc/os-release” i naciśnij „enter”. W ten sposób wersja, którą mamy w użyciu Kali pojawi się szczegółowo, jest to proste polecenie, które możemy użyj, aby uzyskać szczegółowe informacjenie tylko wersję, ale także identyfikator, wsparcie i błąd.
Jakich innych poleceń mogę użyć, aby znaleźć moją wersję Kali Linux?
W każdym razie możemy również wybrać inną opcję poznania wersji Kali, która jest funkcjonalna, jeśli zdecydowaliśmy się również pobrać system Ubuntu.. Aby wykonać to zadanie wchodzimy do terminala, który w przypadku środowisk Linux jest centrum wszystkich tych działań, i w tym możemy wpisać następującą komendę „lsb_release –a” lub możemy też wpisać „hotsnamectl”. Za pomocą dowolnego z tych poleceń możemy poznać wersję systemu.