Skip to content

Który system operacyjny jest lepszy między LibreELEC a OpenELEC?

28 de marzec de 2022

Jeśli masz wątpliwości co do tych systemów operacyjnych, powinieneś wiedzieć, że nie są one przestarzałe, oba są bardzo popularne w tym momencie. Te systemy z Linuksa oferują swoim użytkownikom łatwy i prosty sposób nawigacji.

Jeśli masz wątpliwości, który z nich zainstalować lub chcesz dowiedzieć się o nich trochę więcej, w tym artykule pokażemy Ci, jak to zrobić. Powinieneś to wiedzieć są to bardzo podobne systemy i generalnie powinieneś wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Jaki jest najlepszy interfejs między systemami operacyjnymi LibreELEC i OpenELEC?

Wybór najlepszego interfejsu między LibreELEC a systemem operacyjnym OpenELEC jest zwykle trudnym zadaniem. To jest bardziej powiązane z percepcja, jaką ma każda osoba, gdy z niej korzysta.

Przede wszystkim należy wiedzieć, że oba są oparte na Linuksie i są systemami operacyjnymi pochodzącymi od Kodi, więc będą działać w bardzo podobny sposób.

Zanim zaczniesz z niego korzystać, pamiętaj, że OpenELEC został wydany w 2009 roku. Jest zarządzana przez jedną osobę, dla której będzie ograniczona w kilku aspektach.

Z drugiej strony system operacyjny LibreELEC został wydany w 2016 roku jako inna opcja dla użytkowników Linuksa. Ten system, w przeciwieństwie do OpenELEC, jest kierowany przez grupę osób mu dedykowanych, dzięki czemu będzie miał lepsze wykonanie.

Który system operacyjny jest łatwiejszy w użyciu między LibreELEC i OpenELEC?

Instalacja tych systemów jest dość prosta, musisz wiedzieć, że istnieją różne sprzęty, dlatego musisz znaleźć taki, który odpowiada Twoim potrzebom. Jeśli chodzi o jego użyteczność, instalacja LibreELEC jest znacznie prostsza. Ten ma na swojej stronie jaśniejsze instrukcje, co robić i wymagania.

Oba systemy są bardzo podobne pod względem użyteczności, ponieważ w przypadku OpenELEC współpracują bezpośrednio z Kodi. Będąc bardzo intuicyjnym interfejsem.

Z drugiej strony LibreELEC używa również Kodi, ponieważ jest bardzo łatwy w użyciu, ponieważ jeśli wcześniej korzystałeś z tego interfejsu, korzystanie z niego będzie bardzo wygodne. Zwykle jest to bardzo intuicyjny interfejs.

Jeśli chodzi o jego użyteczność, zaczyna się na stronie głównej, na której można zobaczyć menu i opcje systemowe. Możesz także łatwo nawigować, wybierając różne elementy podczas korzystania z niego.

Jak działa system dostosowywania w tych dwóch systemach operacyjnych?

Systemy dostosowywania obu systemów są zwykle bardzo podobne i bardzo intuicyjne, ponieważ używają tego samego standardowego interfejsu Kodi i Estaury.

system operacyjny openelec

Dostosowania standardowe

Interfejs dostosowywania oba systemy operacyjne pochodzą z dystrybucji Kodi. Aby więc dostosować, musisz przejść do ustawień w interfejsie Kodi i skonfigurować go według własnych upodobań.

Oba systemy są pod tym względem identyczne i mają szeroką gamę dodatków do zainstalowania w obu systemach. Dopóki dodatki z czarnej listy nie są używane. W związku z tym, nie ma nikogo lepszego od drugiego ponieważ obaj używają tego samego interfejsu.

Instalacja „Dodatków”

Instalacja dodatków jest zwykle bardzo prosta w obu systemach operacyjnych, ponieważ działają one bardzo dobrze zarówno w LibreELEC, jak i OpenELEC. Do instalacji tych w systemie Kodi nie powinieneś używać tych na czarnej liście.

Dzieje się tak, ponieważ istnieje około 335 dodatków, które mogą uszkodzić Twoje urządzenie. Powinieneś wiedzieć, że listy są potencjalnie niebezpieczne ponieważ możemy zostać zainfekowani przez złośliwe oprogramowanie.

Jak często są aktualizowane te dwa systemy operacyjne?

W tej sekcji występują różnice między obydwoma systemami operacyjnymi. Z jednej strony OpenELEC miał czasami wady bezpieczeństwa swojego systemu. Także problemy z aktualizacjami i uruchomieniem HTTPS. To może się zmieniać z czasem, więc nie zaszkodzi sprawdzić aktualny stan tego systemu.

Z drugiej strony system libreELEC ma aktualizację co miesiąc, współpracując z Kodi, aby jego interfejs był znacznie bardziej płynny. Tak więc w porównaniu z nimi, ta jest zwykle bardziej skuteczna, ponieważ jest prowadzony przez świetny zespół ekspertóww przeciwieństwie do OpenELEC, w którym zarządza jedną osobą.

dołącz do naszego kanału telegram