Skip to content

Jak trwale odinstalować PlayOnLinux z terminala?

3 de luty de 2022

Dla nas wszystkich, którzy znają i mają do czynienia z różnymi systemami operacyjnymi, niektóre narzędzia niektórychnie możemy ich używać natywnie u innych, ze względu na sposób ich zaprogramowania. Kiedy przeglądamy systemy operacyjne, które oferuje nam Linux, mamy narzędzia, dzięki którym możemy bez problemu uruchamiać programy Windows lub MacOS na tym systemie, tak jak możemy to zrobić z PlayOnLinux.

Ten emulator jest oparty na niektórych aspektach rozwoju Wine, w tym przypadku możemy zainstalować i uruchom iTunes w systemie Linux. Chodzi o to, że czasami możemy mieć szczegóły w Wydajna wydajność i wykonanie niektórych programówdlatego zdecydowaliśmy się go odinstalować, ale musi to być zrobione poprawnie, w tym artykule pokażemy Ci metody wykonania tego zadania, zobaczmy

Jakie są zalety zainstalowania PlayOnLinux?

Dzięki pełnej gamie programów, które możemy nabyć, w środowisku, które oferują nam systemy operacyjne Linux, otrzymujemy to, czego potrzebujemy korzystać z programów z innych systemów operacyjny. Aby rozwiązać ten problem, mamy pod ręką możliwość zainstalowania programu PlayOnLinux, co może nam bardzo pomóc w tej potrzebie.

Zaletą tego jest to, że istnieje bardzo duża liczba zewnętrznych programów, z których możemy korzystać i korzystać z ich zalet. Co korzystać ze wszystkich funkcjonalności Wine, ale bez skomplikowanego zarządzania jest to bardzo dobre, ponieważ interakcja staje się łatwiejsza, ale musimy wziąć pod uwagę to, że zawsze musimy aktualizować jądro Linuksa, aby móc w pełni z niego korzystać.

Czy można skonfigurować PlayOnLinux, aby uniknąć odinstalowania?

Jeśli chodzi o sposób instalacji programu, musimy zawsze brać pod uwagę, że jedyną rzeczą, która składa się na system operacyjny, jest to, czego potrzebuje, aby móc funkcjonować, a jeśli którakolwiek z tych części zawiedzie, system ulegnie awarii. Ale program, który jest zainstalowany i skonfigurowany a niemożność jej późniejszego odinstalowania jest niespójnościąponieważ jeśli program stał się częścią systemu po utworzeniu, można go usunąć.

wchodzenie do odinstalowywania za pomocą terminala playonlinux

Jeśli istnieje możliwość, że pozostaną pozostałości, które były częścią programu, które należy usunąć w inny sposób, ale program w nim nie pozostanie; należy wyjaśnić, że nie mówimy o złośliwym oprogramowaniuktóry również można wyczyścić.

Jak łatwo odinstalować PlayOnLinux z terminala?

kiedy potrzebujemy odinstaluj program z systemu linux, najlepszą opcją, jaką możemy to zrobić, jest zrobienie tego z Terminala. Dzięki tej metodzie dobrze zaczniemy przeprowadzać proces deinstalacji PlayOnLinux w tym przypadku. W tym celu musimy mieć pewne przemyślenia na temat tego programu.

Pierwszą rzeczą, którą musimy wiedzieć, jest to, że aby go całkowicie wyeliminować, musimy wykonać kilka kroków, aby to osiągnąć, ponieważ jego systematyczna architektura jest wykonana w taki sposób, aby można było w nią wszczepić zewnętrzne programy, jakby były w systemie, dla którego zostały stworzone. W każdym razie musimy zrozumieć, że Linux i Mac są szybsze i bezpieczniejsze niż Windows; z tego powodu stara się naśladować ich programy.

Wymagane polecenia

Aby rozpocząć deinstalację z terminala systemowego, przystępujemy do sprawdzenia wersji tego programu, w tym celu musimy wpisać „playonlinux – wersja” po poznaniu wersji kontynuujemy proces, wpisz „sudo apt purge playonlinux” następnie „S”, aby potwierdzić tę akcję.

Czyli w ten sposób program zostanie częściowo wyeliminowany, czyli jest odinstalowany i nie można go wykonać; ale nadal istnieją pewne części systemu, które mogą się unosić lub luźne, ale można je również zdemontować. Jest to normalne w przypadku programów podczas pobierania systemu operacyjnego Ubuntu, najczęściej używanej odmiany Linuksa.

usuwanie ukrytych plików plyonlinux

Dlaczego nie można poprawnie odinstalować PlayOnLinux?

Powodem jest to, że ciągle się pojawia, a nie powinno tak być, cóż, powodem jest to, że istnieją luźne pakiety, które tworzą strukturę PlayOnLinux. to też zostawiłem trochę pozostałych plików które też trzeba usunąć z systemu, zobaczmy, jak to się robi. Aby usunąć pakiety, wpisujemy w Terminalu następujące polecenia: „sudo apt auto remove”, „S” dla pakietów i „sudo apt autoclean”, „S” dla plików.

Ale to nie wszystko, musimy usunąć ukryte pliki, w tym celu przejdziemy do następującej ścieżki Pliki> aktywuj pole Pokaż ukryte pliki, wybierz foldery „PlayOnLinux Virtual Drives” i „PlayOnLinux” i wysyłamy je do kosza, teraz tak, w ten sposób zostanie całkowicie wyeliminowany z naszego komputera.