Skip to content

Jak się dowiedzieć, czy moje konto na Instagramie zostało ograniczone? – Unikaj blokowania

9 de październik de 2021

Możliwości rozwoju technologicznego ludzkości osiągnęły nowy poziom, dzięki czemu jesteśmy teraz w stanie komunikować się z dowolnego miejsca na świecie nie ograniczając się wyłącznie do przekazywania wiadomości, ale możemy też dzielić się doświadczeniami za pomocą obrazów, filmów lub gier.

Jedną z najważniejszych form komunikacji są dziś sieci społecznościowe, które stały się nieodzowną częścią naszego życia, będąc głównym silnikiem, który pozwala nam się komunikować z tymi ludźmi, którzy są daleko od nas lub dają nam możliwość opublikowania ekscytującego doświadczenia, które mogliśmy przeżyć w egzotycznym miejscu.

Jednak, aby ta interakcja była przyjemna Musimy przestrzegać pewnych zasad, aby uniknąć popadania w złe praktyki, które omówimy w tym artykule.

Z jakich powodów Instagram ogranicza konto?

Instagram jest jedną z sieci społecznościowych o największym wpływie w ostatnich latach, ponieważ jest dość dobrze zoptymalizowany do publikowania, edycji i wyświetlania obrazów.

Mimo że zapewniają nam wystarczającą swobodę w tworzeniu naszych publikacji, należy wiedzieć, że platforma nakłada pewne regulacje, których musimy przestrzegać, aby korzystanie z niej nie było ograniczone do nas.

Ktoś zgłosił Cię z jakiegoś powodu

Jeśli prezentujemy nieodpowiednie zachowanie lub publikowane przez nas treści zawierają ciągłe i obraźliwe aluzje do grupy w dyskryminujący sposób, inni użytkownicy mogą nas zgłosić lub zablokować dostęp do Instagrama zostać nałożona kara w tym zakresie.

Prześlij nieodpowiednie treści

W przypadku przesyłania treści wizualnych, które są sprzeczne z regulaminem Instagrama również dostaniemy z tego tytułu karę co może prowadzić do wyłączenia naszego konta.

Porozmawiaj o drażliwych tematach z grupą osób

Musimy wiedzieć, że platforma promuje zasady dobrego współistnienia i wzajemnego szacunku, więc jeśli poważnie obraziliśmy osobę lub podmiot i otrzymamy na to skargę, możemy zostać ograniczeni w korzystaniu z platformy.

Co mogę zrobić z ograniczonym kontem na Instagramie?

Może się zdarzyć, że za drobne wykroczenie lub za treści, których nie uważamy za nieodpowiednie, ale platforma zabrania, otrzymaliśmy od Instagrama karę za użytkowanie

Wysyłaj wiadomości do kontaktów

Pomimo zablokowania jakiejkolwiek aktywności w celu publikowania zdjęć lub komentarzy na platformie, nadal możemy korzystać z czatu, aby rozmawiać z naszymi przyjaciółmi lub znajomymi.

Przejrzyj treści z innych profili

Co więcej, możemy nadal otrzymywać publikacje przeprowadzane przez inne konta na Instagramie, a także przeglądanie w tym procesie aktywności innych profili.

W jaki sposób mogę się dowiedzieć, że mój Instagram został ograniczony?

Wiele razy ograniczenia te mogą nie zostać zastosowane natychmiast, więc użytkownik zazwyczaj nie zdaje sobie sprawy, że mógł ponieść karę za działanie niezgodne z zasadami współistnienia i publikacji na Instagramie, więc może uzyskać dostęp do niektórych z nich opcje do weryfikacji:

jak się dowiedzieć, że mój instagram był ograniczony

Sprawdź, czy możesz wgrać treści do profilu

Jedną z konsekwencji tych kar jest możliwość umieszczania zdjęć lub filmów na naszym profilu, dlatego w przypadku braku możliwości aktualizacji naszych treści, poniesiemy karę.

Nie możesz reagować na żadną treść

Jeśli nie możemy nawiązać kontaktu, polub lub zostaw komentarze W publikacjach innych profili na Instagramie, które pojawiają się na naszym starcie, oznacza to, że została na nas nałożona kara.

Sprawdź skrzynkę wiadomości na Instagramie

W oknie wiadomości zwykle pojawia się powiadomienie, że platforma do nas wysyła o statusie naszego konta, w którym określisz czas i rodzaj ograniczenia.

Jak długo trwa konto z ograniczeniami na tej platformie?

Czas trwania ograniczenia za naruszenie zasad Instagrama jest różny w zależności od popełnionego naruszenia i poprzedniej liczby ograniczeń, które mieliśmy, więc może wynieść od 2 tygodni do trwałego zawieszenia naszego konta na Instagramie.