Skip to content

Jak się dowiedzieć, czy mój telefon komórkowy ma złośliwe oprogramowanie, wirusa lub jest zainfekowany i jak go chronić za pomocą programu antywirusowego?

3 de marzec de 2022

Każde lub prawie każde urządzenie, które łączy się z Internetem, może być po prostu „ofiara” przed wirusami lub złośliwym oprogramowaniem, więc powinieneś dowiedzieć się, jak chronić swoje urządzenie.

Urządzenia mobilne z Androidem są niestety ofiary złośliwego oprogramowania i wirusów częściej niż byśmy chcieli i dlatego w tym artykule chcę Cię nauczyć, jak chronić swój telefon przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem.

Jak krok po kroku chronić moje urządzenie z Androidem przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem.

Pamiętaj, że wiele osób nie poleca korzystanie z antywirusa na telefonie komórkowym ponieważ staje się to nieco powolne, prawda jest taka, że ​​program antywirusowy w dowolnym systemie operacyjnym lub urządzeniu zawsze zużywa zasoby.

W niektórych przypadkach w zależności od możliwości sprzętowych i wagi być antywirus w pytaniu można zauważyć, aw innych praktycznie nic nie widać.

W większości przypadków złośliwe oprogramowanie i wirusy dostają się do naszego systemu, ponieważ instalujemy aplikacje poza Sklepem Play, pobieranie plików apk z różnych stron internetowych.

Co jest oczywiście ogromnym ryzykiem, ponieważ wiele osób korzysta ma to na celu umieszczenie złośliwych kodów we wspomnianym pakiecie APK i w ten sposób zainfekowanie naszego telefonu komórkowego.

Jak łatwo chronić Androida przed złośliwym oprogramowaniem.

Prawda jest taka, że ​​jedyny sposób, aby chronić Androida przed wirusami i złośliwym oprogramowaniemjest to przede wszystkim połączenie dobrego antywirusa, takiego jak Kaspersky, który jest najlepszym, jaki znajdziemy na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym Google, ale jest to także odrobina świadomości z naszej strony, będąc znacznie bardziej ostrożnym i ostrożnym.

Pamiętajmy o czymś, a mianowicie, że antywirusy, czy to na Windows, czy na Androida, nie mogą w żaden sposób wykryć wirusa. 100% zagrożeń, jeśli wysoki odsetek zależy od programu antywirusowego, ale nie 100%. Dlatego właśnie tutaj wchodzisz w grę.

Musimy być realistami i mieć świadomość, że jeśli przeglądamy strony, które dają wszystko za darmo, niektórzy rodzaj pułapki musi byćna szczęście nie we wszystkich z nich, ale w wielu przypadkach iw tym sensie trzeba być trochę bardziej ostrożnym i wiedzieć, czy naprawdę warto ryzykować pobieranie czegokolwiek.

Wszelkie pakiety APK i ryzyko ujawnienia naszego telefonu i danych osobowych w ten sposób. Wszystko zależy od tego, co chcesz robić i jak bardzo jesteś ostrożny możesz nawet nie mieć programu antywirusowego, jeśli będziesz bardzo ostrożny.

Kiedy jesteśmy przyzwyczajeni do surfowania po Internecie z komputerów lub ogólnie z urządzeń mobilnych z systemem Android, pojawia się pomysł, że czasami będziemy musieli radzić sobie z wirusami lub złośliwym oprogramowaniem.

surfować po komputerach internetowych

Są czymś więcej niż internetem, czymś powszechnym, co zawsze będzie istniało i musimy nauczyć się z nimi radzić, aby spróbować nie kończ urządzenia zainfekowany jakimś złośliwym oprogramowaniem lub wirusem w ogóle.

Unikanie infekcji wcale nie jest skomplikowane, trochę antywirusa i trochę świadomości z naszej strony to więcej niż trzeba w celu uniknięcia infekcji w naszym Androidzie.

Ale jeśli podejrzewamy, że jesteśmy już zarażeni? Jak sprawdzić, czy Android jest zainfekowany złośliwym oprogramowaniem? Czy jest jakieś rozwiązanie, aby go usunąć?

Nie martw się, że zadbamy o wyjaśnienie wszystkich Twoich wątpliwości w tym zakresie wspaniały samouczek.

Skąd mam wiedzieć, czy mój telefon ma wirusa?

Idealnie byś zdał antywirus Aby móc wykryć wszelkiego rodzaju wirusy lub złośliwe oprogramowanie, które masz na telefonie, najlepsze jest: Kaspersky Antivirus for Android.

zrobić głębokie skanowanie Twojego urządzenia i czekaj na wyniki, chociaż jak wiesz, pomimo tego, co robimy, nigdy nie będziesz w 100% pewien, że nie masz żadnego wirusa lub że jesteś z nich czysty, więc aby mieć 100% pewność, że jest tylko jeden opcja po lewej: twardy reset.

Jak wyczyścić telefon z wirusów bez uszkadzania go.

To nie jest najpopularniejsza opcja Oczywiście, ponieważ przywrócenie ustawień fabrycznych lub twardy reset eliminuje absolutnie wszystkie dane z naszego telefonu komórkowego, ustawienia, kontakty, zdjęcia, filmy itp.

Ale tak jak eliminuje absolutnie wszystko, tak też robi to ze złośliwym oprogramowaniem lub wirusami Ogólnie rzecz biorąc, w rezultacie powstał czysty telefon komórkowy, jakby właśnie wyszedł z piekarnika.

zresetuj do ustawień fabrycznych

Najbardziej zalecane to od czasu do czasu wykonaj twardy resetwykonaj kopię zapasową wszystkich swoich danych i co kilka miesięcy przywróć ustawienia fabryczne, aby telefon nie tylko był jak najczystszy z zagrożeń.

Ale też, że po tym zaczyna działać bardzo płynnie, jak na początku, sformatuj swój telefon z Androidem Są fundamentalne.

Bardziej niż cokolwiek robią od czasu do czasu na telefonach low-end mobile półtora, jeśli mamy mówić o problemie z wydajnością, jeśli chodzi o problemy z wirusami i złośliwym oprogramowaniem, co dwa lub trzy miesiące w ogóle by nie zaszkodziło.

Chociaż z pewnością jeśli od czasu do czasu nie formatujesz swojego urządzenia, może to wynikać z tego, że tak myślisz stracisz wszystkie dane które masz w środku, ale nie martw się, jest sposób, aby ich nie zgubić.

Oczywiście mówimy o tworzeniu kopii zapasowej na urządzeniu z Androidem, dzięki czemu możesz łatwo wykonać twardy reset i nie będziesz musiał się martwić stracić ważne pliki.

Telefony komórkowe zawładnęły naszym życiem w taki sposób, że praktycznie każdy z nas idziemy ulicą z jednym z nich na wierzchu, jeśli nie dwoma, przez większą część dnia.

Prawda jest taka, że ​​wiele razy odkrywamy również, że w nich nosimy duża ilość informacji ważny.

Wielu użytkowników woli dziś nawet kupować telefony komórkowe i tablety zamiast komputerówi dlatego używają ich do przechowywania wszystkich potrzebnych im transcendentnych danych pod ręką.

Poza tym, o czym do tej pory wspomniano, wiemy również, że z telefonu komórkowego możemy wykonać nieskończoną liczbę zadań, a jeśli nie jesteśmy zbyt wymagający, w rzeczywistości nie ma dużej różnicy między noszeniem smartfon i laptop w tego typu sytuacjach.

Niezależnie od tego, czy używasz smartfona do grania w gry, płacenia rachunków, oglądania filmów, prawda jest taka, że ​​cały czas jesteśmy narażeni na ryzyko hakerzy próbują włamać się do urządzeńwięc musimy być w tym względzie niezwykle czujni.

Właśnie z tego powodu rozważamy niezbędne do zaoferowania im nasi obserwatorzy kilka ciekawych szczegółów związanych z bezpieczeństwem inteligentnych urządzeń mobilnych.

Musisz wiedzieć, w tym sensie, że hakerzy wymyślają nowe drogi infekowania telefonów komórkowych, ze względu na większe ich wykorzystanie w porównaniu z komputerami.

Jeśli chcesz, aby Twój smartfon był jak najbardziej bezpieczny przez większość czasu, nie możemy pomóc, ale zalecamy zakłady, aby kontynuować czytanie to krok po kroku.

czysty smartfon

Chroń telefon komórkowy przed wirusami krok po kroku

Porozmawiamy trochę o tym, jak chronić mój telefon komórkowy, a pierwszą rzeczą, którą musimy powiedzieć, jest to, że chociaż program antywirusowy nie gwarantuje 100% że urządzenie nie zostanie zainfekowane, jest to bardzo przydatna aplikacja w większości przypadków, w których dochodzi do ataków.

Chociaż istnieje wiele opcji w tym segmencie, jest szukaj najlepszych jeśli chodzi o wykrywanie zagrożeń internetowych, zarówno w aplikacjach, jak i na stronach internetowych, dlatego gorąco polecamy Avast.

avast jest jeden z antywirusów o czym na pewno wie wielu użytkowników dzięki temu, że jest on dostępny również na komputery i na terminalach z Androidem.

Poza tym jest to platforma niezwykle kompletna, ponieważ rozpoznaje wszystkie rodzaje wirusy i trojany którzy chcą przejąć zawartość, którą mamy na telefonie komórkowym. Jego twórcy wyjaśniają nawet, że baza wirusów jest aktualizowana codziennie, co jest ogromną zaletą.

Jak powiedzieliśmy wcześniej, w każdym razie, chociaż program antywirusowy bardzo pomaga w ochronie i bezpieczeństwie naszego telefonu komórkowego, nie możemy pomóc, ale rozważymy w żadnym wypadku nie powinniśmy też starać się być czujnym przez cały czas na otrzymywane sygnały o potencjalnych intruzach.

Na przykład, jeśli pobierzemy plik APK z witryny innej firmy, a nie ze Sklepu Google Play, musisz upewnić się, że strona jest całkowicie bezpiecznaponieważ w przeciwnym razie możesz stracić dużą ilość swoich informacji.

Istnieje wiele stron internetowych, które po wejściu na nie informują nas, że nasz telefon komórkowy jest zainfekowany wirusami, coś, co jest całkowicie fałszywe, ale zwodzi wielu użytkowników, którzy klikają oferowane przez nich opcje, aby uwolnić urządzenie od wszystkich tych problemów.

Właśnie z tego powodu zawsze zalecamy zachowanie ostrożności, oprócz zainstalowania Avasta za pomocą linku, który wcześniej wyszliśmy. Jak zawsze, jeśli masz jakieś pytania, wystarczy zapytać nas.

Czy zacząłeś używać tych aplikacji zabezpieczających i sztuczek na swoim smartfonie?

dołącz do naszego kanału telegram