Skip to content

Jak się dowiedzieć, czy inne konto na Facebooku opublikowało moje zdjęcia?

29 de kwiecień de 2022

Niestety musimy to powiedzieć kiedy przesyłamy treści na Facebooka, jakoś przestaje być prywatny, aby stać się publicznymi to wtedy narażamy się na to, że ktoś inny użyje ich w złych intencjach, wykorzysta je, by nas zdenerwować, poprosić o pieniądze itp.

W rzeczywistości w tej sieci społecznościowej jest wiele przypadków użytkowników, którzy tworzą fałszywe profile, używając zdjęć innych prawdziwych, aby nikt ich nie podejrzewał, co, chociaż podlega karze, często nie jest wykrywane przez osoby zarządzające Facebookiem.

Z tego powodu w kolejnych wierszach chcemy Ci pokazać jak wykryć, czy ktoś używa Twoich zdjęć na Facebooku w złych intencjach.

Jak się dowiedzieć, czy ktoś używa moich zdjęć na Facebooku

Ciekawą rzeczą w tej sprawie i na szczęście możemy tak powiedzieć, jest to, że Istnieje kilka aplikacji, które są w stanie rozpoznać, czy ktoś używa naszych zdjęć stworzyć fałszywy profil, narażając nas na ryzyko.

Chociaż istnieje wiele aplikacji, które mogą być przydatne w takich przypadkach, prawda jest taka TinEve wydaje nam się jedną z najlepszych, biorąc pod uwagę, że mówimy o wyszukiwarce opartej na hashu obrazu w celu wykrycia, czy jest on używany przez kogoś innego, zawsze przez Google. Jeśli masz wątpliwości, czy istnieją inne konta na Facebooku z Twoimi zdjęciami, powinieneś zacząć od tego.

Aby skorzystać z ich usług, należy wpisać strona internetowa https://tineye.com/w ramach którego szybko zobaczysz, że pojawia się kilka opcji, które pozwalają najpierw przesłać obraz, którego szukasz, aby zobaczyć, czy ktoś inny z niego korzysta.

Jak tylko wybierzesz obraz, który chcesz zbadać, wszystkie strony, które używają tego zdjęcia, pojawią się na scenie. Jeśli chcesz, możesz najpierw wypróbować zdjęcie celebryty, aby zobaczyć, jak skuteczna jest aplikacja.

Jak się dowiedzieć, kto używa moich zdjęć na Facebooku

Jeśli zrobimy ten test, o którym wspomnieliśmy wcześniej, znajdziemy wielu użytkowników, ponieważ w przypadku celebrytów zwykłą rzeczą jest to, że ogromna liczba osób korzysta z ich zdjęć.

Oczywiście, w przypadku zwykłej osoby, rzadziej zdarza się, że ktoś używa naszych zdjęć zarówno na Facebooku, jak i w jakimkolwiek innym serwisie społecznościowym, ale w każdym razie próba ich weryfikacji nigdy nie jest błędem.

Dla nas, To najlepszy sposób na wykrycie fałszywych profili lub klonów na Facebooku które wykorzystują nasze informacje do generowania oszustw, oszustw lub wszelkiego rodzaju naruszeń prawa.

Czy odkryłeś fałszywy profil, który wykorzystuje Twoje zdjęcia?

dołącz do naszego kanału telegram