Skip to content

Jak rozpoznać gatunki roślin za pomocą mojego telefonu komórkowego z Androidem?

27 de luty de 2021

W przeszłości jedynym sposobem na poznanie nazwy nieznana roślina robił to z pomocą eksperta lub porównując go z ilustracjami w książce. Dzięki postępowi technologicznemu dzisiaj wszyscy nosimy w kieszeni wielofunkcyjne narzędzie, które można wykorzystać do tej pracy, zmniejszając tym samym nasz wysiłek. Z tego powodu w tym artykule pokażemy jak zidentyfikować gatunki roślin za pomocą telefonu komórkowego z systemem Android.

Jak rozpoznać gatunki roślin za pomocą telefonu komórkowego z Androidem i Google Lens

Google Lens to aplikacja zaprojektowana w celu rozpoznawać przedmioty obrazu. Został uruchomiony w 2017 roku i od tego czasu pomógł milionom ludzi rozpoznać rzeczy za pomocą tylko jednego obrazu.

Jeśli Twój telefon komórkowy ma Androida 6.0 lub nowszego, możesz użyć tej aplikacji do zidentyfikuj roślinę, której nie znasz. A najlepsze jest to, że jest fabrycznie zainstalowany na obecnych telefonach, więc nie musisz go szukać w Google Play. Jeśli jednak Twój telefon komórkowy nie pochodzi z fabryki, możesz go bardzo łatwo pobrać i zainstalować na swoim telefonie komórkowym.

Aby go użyć, wykonaj następujące kroki:

  1. Uruchom Asystenta Google. Możesz to zrobić, wypowiadając polecenie głosowe „Ok google”, przesuwając palcem w górę na ekranie głównym lub wyszukując aplikację w szufladzie aplikacji.
  2. Kliknij ikonę Google Lens. Ma postać kwadratu z przeciętych linii z okręgiem w środku. Znajduje się po lewej stronie ikony mikrofonu.
  3. Otwierając aplikację, zrób zdjęcie nieznanej rośliny klikając lupę. Możesz także wybrać obraz z galerii, naciskając ikonę zdjęcia znajdującą się w prawym górnym rogu. Możesz nawet używać Obiektywu Google do zdjęć, które masz w Zdjęciach Google.
  4. Poczekaj kilka sekund, aż zakończy analizę zdjęcia. Po zakończeniu pokaże wyniki wyszukiwania, informując, która roślina jest konkretna.

Szczególnie Dzięki tej aplikacji możesz nie tylko zidentyfikować rośliny. Jeśli widzisz buty, które Ci się podobają lub coś innego i nie wiesz, jaki to model, po prostu zrób im zdjęcie i przeanalizuj obraz za pomocą Obiektywu Google.

Możesz także skanować potrawy, dodawać obiekty do listy zakupów i natychmiast tłumaczyć teksty, przechwytując je na zdjęciu. Możliwości są nieskończone. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, czym jest Obiektyw Google i jak go używać, aby w pełni wykorzystać możliwości tej aplikacji.

Najlepsze aplikacje do identyfikacji roślin na telefonie komórkowym

Jeśli nie jesteś zadowolony z wyników poprzedniej aplikacji, z przyjemnością dowiesz się, że w Sklepie Play jest wiele aplikacji zaprojektowanych specjalnie do rozpoznawania roślin z obrazu. Porównają zdjęcie ze swoją bazą danych i dostarczą wyniki najbardziej zbliżone do oryginalnego obrazu. Następnie pokażemy Ci, które są najlepsze.

[email protected]

Dzięki bazie danych zawierającej ponad 4000 zarejestrowanych gatunków będziesz w stanie zidentyfikować szybko i łatwo wszelkiego rodzaju rośliny. Aby uzyskać najlepsze wyniki, możesz przesłać maksymalnie 4 obrazy.

Zidentyfikuj rośliny za pomocą telefonu komórkowego

Następnie wskaż, czy jest to drzewo, liść, owoc czy kwiat i naciśnij „Szukaj”. Pod koniec analizy pokaże Ci wyniki z największym zbiegiem okoliczności, a także ich nazwisko, rodzinę i obszar geograficzny. Ta aplikacja jest dostępna dla Android i iOS w języku hiszpańskim, angielskim i francuskim.

Wyobraź sobie to

Jego działanie jest podobne do poprzednich. Zrób zdjęcie rośliny i porównaj zdjęcie z tysiącami gatunków zarejestrowanych w jego bazie danych. W ciągu kilku sekund poznasz szczegóły każdego gatunku roślin, które staną Ci na drodze.

GardenGeek Green Fingers

Podobnie jak poprzednie, ta aplikacja pozwala zidentyfikować nieznaną roślinę w ciągu kilku sekund za pomocą jednego zdjęcia. Jednak dodaje również fajne funkcje dla tych, którzy go kochają. utrzymuj swój ogród w dobrym stanie.

Podczas rejestracji rośliny ta aplikacja pokaże Ci, jakiej opieki potrzebuje, a także przypomni o podlewaniu, dostosowywaniu temperatury, światła i innych zmiennych. Także pozwala prowadzić dziennik w celu monitorowania jego wzrostu. I wreszcie, dostarcza innych przydatnych informacji o roślinie, takich jak między innymi jej pochodzenie, zastosowania lecznicze.

Mamy nadzieję, że te opcje będą przydatne do identyfikacji gatunków roślin w telefonie komórkowym. A jeśli lubisz ekologię i dbasz o planetę, zapraszamy również do wypróbowania Ecosia, przeglądarki z funkcją ekologiczną, będącej alternatywą dla wyszukiwarki Google.