Skip to content

Jak rozpalić ogień, pochodnie, zapalniczki lub ogniska w Minecrafcie – przewodnik wyjaśniający

8 de Maj de 2021

Pandemia radykalnie zmieniła sposób życia większości ludzi na świecie. Jeśli nie jesteś w jednym z najmniej dotkniętych krajów, takim jak Izrael czy Nowa Zelandia, wiesz, że wszyscy spędzają w domu dwa lub trzy razy więcej czasu niż wcześniej. Wiele osób rozważa przejście do świata graczy, aby bardziej się bawić, dzięki spędzaniu czasu w domu.

Jednym ze sposobów na wejście do tego świata jest Minecraft. To bardzo przyjazna gra o przetrwaniu, z którą prawie wszyscy młodzi ludzie są znani. Jeśli chcesz go pobrać, ważne jest, aby wiedzieć, czy Twój sprzęt lub telefon spełnia minimalne wymagania gry Minecraft, możesz nawet pobrać grę Minecraft na komputer, jeśli chcesz.

Jak zrobić pochodnię w Minecrafcie?

Jest to niezbędne dla każdego, kto chce wejść do tej gry, ponieważ gra oferuje graczowi wiele przydatnych aplikacji, od usuwania chwastów po umiejętności aby móc gotować mięso.

Kiedy mówi się, że Minecraft to gra o przetrwaniu, oznacza to, że masz nawet miernik krwi i że zrobisz sobie krzywdę, jeśli spróbujesz zjeść mięso bez gotowania.

Aby zrobić pochodnię, musisz udać się do lasu, ściąć kilka drzew i zamienić ich kłody na drewniane płyty. Osiąga się to poprzez pozostawienie bloków bagażnika w naszym menu tworzenia. Jeśli ułożysz dwa bloki przetworzonego drewna, zrobisz grupę prętów.

Gdy masz pręty, będziesz potrzebować węgla. Jest to bardzo łatwe do zdobycia, ponieważ jego minerał jest dość rozpoznawalny. Jeśli położysz węgiel na patyku na stole rzemieślniczym, da ci pochodnię.

Jak rozpalić ogień lub zapalniczkę w grze Minecraft?

Aby rozpalić ogień, potrzebujesz zapalniczki. Aby móc to zrobić, musisz mieć łopatę i udać się do najbliższego kamieniołomu żwiru, jaki posiadasz. W tym musisz łopatą bloków żwiru aż dostaniesz krzemień. Gdy już to zdobędziesz, musisz zejść do swojej kopalni i poszukać rudy żelaza, stopić ją i stworzyć sztabkę żelaza.

Gdy masz już tych dwóch, możesz dołączyć do nich na stole rzemieślniczym obok siebie, aby Twoja gra wygenerowała Zapalniczkę, lub Flint And Steel, jeśli twoja gra jest w języku angielskim.

Aby móc rozpalić nową zapalniczkę, wystarczy wskazać blok, który chcesz zapalić, i aktywować mysz lewym przyciskiem myszy. To urządzenie drażnienie znajomych to niezła frajda na wypadek, gdybyś mógł grać w Minecraft Multiplayer.

Minecraft gra zwierząt

Jak rozpalić ognisko w Minecrafcie?

To bardzo ładny blok dekoracyjny, który dodaje ciepła naszym przestrzeniom w grze. Ważne jest, aby wiedzieć, że ognisko wyrzuca również słup dymu, który widać w oddali, aby zlokalizuj swój dom z łatwością.

Kiedy rozpalasz ognisko, tworzysz również źródło światła, które powstrzyma potwory przed domem. To bardzo ważne, bo mogą cię zabić. Jeśli jest to zombie, może spróbować wyważyć drzwi. Creepery będą próbowały cię wykorzystać, a szkielety będą próbowały dawać ci strzały, dopóki nie zobaczysz, jak umierasz.

Aby stworzyć to urządzenie, musisz udać się do lasu i zdobyć 3 drewniane klocki, które będziesz musiał obrać. Zrobione prawym przyciskiem myszy kiedy masz topór i zanim uderzysz w blok.

Będziesz także potrzebował rudy węgla i 3 patyków. Kiedy już wszystko zgromadzisz, będziesz musiał idź do swojego stołu rzemieślniczego. W 3 polach poniżej zlokalizujesz swoje drewno. Na środku pola rzemieślniczego umieścisz węgiel. Towarzyszyć temu będą po bokach dwa patyczki, na które trzeba też położyć jeden. To sprawi, że rozpalisz ognisko.

Ważne jest, abyś wiedział, że możesz użyć dowolnego rodzaju drewna do swoich ognisk i że istnieje również niebieski wariant, który powstaje poprzez wymianę węgla na Soul Earth, który pojawia się w Netherze.