Skip to content

Jak rozmawiać z innymi graczami w Robloxie? – Czatuj i baw się dobrze

11 de luty de 2022

Roblox to świetna platforma, która w ostatnich latach stała się bardzo popularna. ten ma wiele gier i funkcji, ale można dodać więcej, aby cieszyć się doświadczeniem, na przykład aktywować czat. Aby dowiedzieć się, jak można to aktywować, temat zostanie szczegółowo wyjaśniony poniżej.

Jak wysłać wiadomość do innych graczy w Robloxie?

Czat na platformie Roblox jest bardzo przydatny, ponieważ pozwala nam rozmawiać ze znajomymi podczas gry. Aby wysłać wiadomość za jego pomocą, musisz otworzyć platformę Roblox i zalogować się; to musisz wybierz okno czatu który znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu i wybierz jednego z naszych znajomych.

Następnie wystarczy napisać wiadomość w polu pisania i kliknąć „Wyślij”. Jest to dość prosty proces i każdy może to zrobić. Dodatkowo warto powiedzieć, że możesz również wybrać konkretną grupę czatu lub nawet samodzielnie utworzyć grupę. Przy tak wielu opcjach musisz wiedzieć, jak wysłać prywatną wiadomość, co zostanie wyjaśnione poniżej.

Jak wysłać prywatny czat do konkretnego użytkownika?

Aby wysłać prywatną wiadomość do jednego z naszych znajomych w Roblox, wystarczy przejść do okna czatu w prawym dolnym rogu, otwórz zakładkę „Znajomi”, a następnie wybierz opcję „Wiadomość”, która otworzy się na nowej stronie. Wystarczy napisać wiadomość i wybrać „Wyślij”.

Teraz ważne jest, aby powiedzieć, że będzie to możliwe tylko w przypadku użytkowników, którzy są naszymi przyjaciółmi w Roblox, ale nie zawsze będzie możliwe wysyłanie wiadomości do nieznajomych. Abyśmy mogli dodać kogoś jako przyjaciela i móc z nim porozmawiać, ta osoba musi: zaprogramować ustawienia prywatności aby inni mogli się z Tobą skontaktować.

Jakie kroki należy wykonać, aby utworzyć czat grupowy w Roblox i rozmawiać ze znajomymi?

Jeśli prywatny czat ze znajomym jest fajny w niektórych grach, to czat grupowy będzie znacznie lepszy. Aby go utworzyć, najpierw wybierz okno czatu, utwórz nową grupę w nowym oknie, które się otworzyło, nadaj grupie nazwę i uwzględnij znajomych, których chcemy. Po tym możemy pisać do kogo chcemy.

Możliwość korzystania z czatów grupowych jest bardzo przydatna, jeśli organizujesz serię gier ze znajomymi lub po prostu chcesz spędzić trochę czasu na graniu. Ale w niektórych przypadkach może się zdarzyć, że z różnych powodów nie będziemy mogli uzyskać dostępu do czatu. Co można zrobić w takich przypadkach zostanie wyjaśnione poniżej.

Co zrobić, jeśli nie możesz uzyskać dostępu do czatu na Roblox ze swojego komputera?

kobieta grająca w gry wideo

W niektórych przypadkach może się zdarzyć, że bez względu na to, jak bardzo się staramy, nie będziemy mogli uzyskać dostępu do czatu. W takich przypadkach można zrobić dwie rzeczy: pierwszą jest próba otwarcia go za pomocą naszej klawiatury. Aby to zrobić, będziemy musieli po prostu nacisnąć klawisz Shift + 7, aby otworzyć „/”. Powinno automatycznie otworzyć czat.

Teraz, jeśli tak się nie stanie, inną metodą, którą możemy zastosować, jest zamknięcie naszej sesji i ponowne jej otwarcie; Moglibyśmy nawet spróbować zamknąć używaną przez nas przeglądarkę i ponownie ją otworzyć. Wykonanie tych dwóch kroków rozwiąże problem.

Jak skonfigurować czat Roblox, jeśli nie chcesz już otrzymywać wiadomości?

Jedną z zalet korzystania z czatu Roblox jest to, że możemy wybrać, kto do nas pisze, a kto nie. Domyślnie te ustawienia będą działać w trybie awaryjnym, jeśli użytkownik jest młody. Jednak każdy, kto jest powyżej 13 lat możesz skonfigurować czat po swojemu, jeśli nie chcesz już otrzymywać wiadomości.

Aby móc to zastosować, istnieją dwie metody, które zostaną wyjaśnione poniżej. Ponieważ są one dość proste w zastosowaniu, możesz otworzyć witrynę Roblox podczas stosowania tych wskazówek.

Od Kto może ze mną rozmawiać?

komputer wyłączony

Pierwszą opcją, którą możemy zastosować, jest wyłączenie czatu. Aby to zrobić, będziemy musieli przejść do naszych ustawień konta lub „Ustawienia konta”. Można to zrobić w prawym górnym rogu ekranu, z ikony koła zębatego. Następnie będziemy musieli kliknij w zakładkę „Prywatność”lub „Prywatność”.

Tam zobaczymy opcję „Kto może ze mną rozmawiać?”. Będziemy musieli po prostu wybrać tę sekcję, zaznaczyć pole „Nikt” i to wszystko: czat zostanie wyłączony. Teraz ważne jest, aby powiedzieć, że nie we wszystkich przypadkach jest to takie przyjemne, ponieważ tak naprawdę nikt nie będzie mógł do nas napisać, a my nie będziemy mogli napisać do nikogo.

jak na czacie zostanie całkowicie wyłączony wielu użytkowników nie preferuje tej opcji. W takich przypadkach najlepiej jest zablokować konkretnego użytkownika, do którego nie chcemy pisać.

Blokowanie określonego użytkownika

Aby wykonać tę drugą metodę, będziemy musieli przejść do strony profilu danego użytkownika. Następnie musisz kliknąć na trzy punkty znajdujące się w prawej górnej części ekranu użytkownika, co spowoduje wyświetlenie małego menu, w którym zobaczymy opcję zablokowania tego użytkownika.

kontrola gier wideo

Ważne jest, aby powiedzieć, że blokując użytkownika w Robloxie, nie przeszkodzi mu to w przebywaniu w tym samym pokoju, którego używamy do gry, jeśli jest on publiczny. Co może zapobiec czy to ta osoba pisze do nas bezpośrednio przez prywatną wiadomość. Cóż, jeśli chcemy uniknąć otrzymywania wiadomości, ta opcja będzie więcej niż wystarczająca.

Cóż, widać, że otwarcie czatu z innymi graczami Roblex jest dość łatwe. Oprócz tego, że ciekawie jest wiedzieć, jak to zrobić mieć grupę z naszymi przyjaciółmi i jak zablokować użytkownika lub wyłączyć czat, jeśli nie chcemy otrzymywać wiadomości. Dla ludzi, którzy lubią grać na Robloxie, jest to świetne.

dołącz do naszego kanału telegram