Skip to content

Jak robić zrzuty ekranu za pomocą głosu na moim telefonie z Androidem?

26 de luty de 2021

Wtedy zobaczymy jak robić zrzuty ekranu za pomocą głosu na moim telefonie z Androidem. Nie jest wcale skomplikowane skonfigurowanie urządzenia tak, aby za pomocą naszego głosu robić zrzuty ekranu bez konieczności wciskania ani jednego przycisku.

Zrzuty ekranu są niezwykle ważne i prawie wszystkie telefony komórkowe natywnie mają kombinację klawiszy, dzięki czemu można to zrobić.

Ale istnieje również możliwość użycia głosu tylko do przechwycenia tego, co widzimy na ekranie naszego telefonu komórkowego. Aby wykonać to zadanie, będziemy musieli skorzystać z aplikacji Google, która nie tylko będzie służyła temu celowi, ale także posiada inne bardzo ciekawe narzędzia.

Dzięki tej potężnej aplikacji możesz odczytywać kody QR, przetłumacz tekst w różnych językach, skopiuj tekst, wyszukaj między innymi nazwy potraw, których nie rozpoznajesz.

Jest to więc aplikacja, którą naprawdę warto zainstalować na swoim urządzeniu. Jeśli jeszcze go nie zainstalowałeś, na co czekasz? Ponieważ sam w sobie musimy być w stanie kontynuować ten samouczek i wreszcie aby móc przechwycić ekran naszego telefonu komórkowego za pomocą naszego głosu.

Samouczek jest niezwykle prosty iw kilku krokach będziesz w stanie wykonać dowolne ujęcia bez żadnych ograniczeń.

Zrób zrzut ekranu głosem na Androida

Praktycznie wszystkie urządzenia mobilne są wyposażone w jakąś kombinację klawiszy, aby można było zrobić zrzut ekranu. Ale teraz chcemy zrobić zrzut ekranu używając głosu, nie trzeba niczego naciskać na telefon.

To jest możliwe? W tym celu użyjemy Asystenta Google, aplikacji Google, która jest naprawdę bardzo przydatna nie tylko do tego.

Prawdopodobnie to, co teraz przychodzi ci do głowy, to „OK Google, zrób zrzut ekranu”. Musimy jednak skonfigurować kilka rzeczy, zanim Asystent będzie mógł wykonać tę czynność po jej zamówieniu.

Zobaczymy więc krok po kroku wszystko, co musimy zrobić, aby przygotować Asystenta Google i tak jest zrób zrzut ekranu, gdy ci to powiedzie.

przechwytywanie Androida

Jak robić zrzuty ekranu za pomocą mojego głosu

  • Pierwszą rzeczą, którą zrobimy, jest otwarcie aplikacji Google, musisz być zalogowany na swoje konto.
  • Jeśli spojrzysz na prawy dolny róg, możesz kliknąć „Plus„Aby znaleźć”Ustawienia”I wejdź do sekcji konfiguracji Asystenta Google.
  • Gdy będziemy już w konfiguracji lub dostosowaniach, będziemy musieli przejść do „Asystent”.
  • W tym miejscu będziemy szukać „Telefonu”, w którym po naciśnięciu zobaczysz szeroką gamę opcji.
  • To, co musimy zachować, to oczywiście asystent Google. Ale także używaj kontekstu ekranu i przekazuj zrzuty ekranu.
  • Do czego one służą? Korzystanie z kontekstu ekranu służy do nakładania innych aplikacji, podczas gdy przekazywanie zrzutów ekranu jest właśnie po to, aby aplikacja mogła robić zrzuty ekranu.
  • Więc kiedy mamy aktywowane te opcje. Teraz możemy użyć Asystenta Google, wskazując:OK Google, zrób zrzut ekranu„A asystent zrobi to natychmiast.

Należy pamiętać, że wykonując polecenie, należy wypowiedzieć je głośno, wyraźnie i szybko, tak aby przechwycenie zostało wykonane w używanej przez nas aplikacji i aby dany kreator nie nakładał się.

Jeśli masz inne pytania dotyczące jak używać Asystenta Google do robienia zrzutów ekranu z głosem na Androida, możesz zostawić to w polu komentarza, które znajdziesz nieco dalej.