Skip to content

Jak renderować pliki za pomocą kanału alfa w After Effects — efekt przezroczystości

26 de luty de 2022

Adobe After Effects to bez wątpienia najpotężniejsze oprogramowanie do tworzenia i edycji ruchomej grafiki lub innych produkcji audiowizualnych, a jego bogate funkcje i intuicyjna inteligencja to udowadniają.

Wśród różnych opcji oferowanych przez platformę jest interpretacja i eksport kanałów alfa w ramach kompozycji. Coś, co z pewnością przyda się w różnych projektach, poniżej dowiesz się, jak to osiągnąć

Jak wygląda procedura renderowania pliku z kanałem alfa w programie After Effects?

Poprzednio próbowałeś tworzyć animowane aureole w programie After Effects, co przy odrobinie praktyki można osiągnąć w bardzo krótkim czasie, ale co się dzieje, gdy chcesz zrobić przezroczyste tło? Po jest w stanie rozpoznać kanał alfa plików zakodowane w różnych formatach, w tym EPS, FLV, TGA, PDF itp., z charakterystyką RGBA.

Aby to zrobić, zdefiniuj różne warstwy z różnymi przezroczystościami w każdej kompozycji. Po zakończeniu tworzenia animowanej kompozycji zadasz sobie pytanie, jak wyeksportować ją bez tła, aby można było używać jej w różnych aplikacjach. Musisz się upewnić wykonujesz następujące kroki:

  • Jeśli masz solidną kompozycję w tle, upewnij się, że jest niewidoczna, wyłączając ikonę oka na panelu osi czasu.
  • Zobaczysz, że czarny kolor jest aktywowany jako nowe tło, aby go zneutralizować, musisz z panelu kompozycji na dolnej wstążce kliknąć przycisk „Przełącz siatkę przezroczystości”.
  • Następnie kliknij „Kompozycja” i wybierz „Dodaj do kolejki renderowania”.
  • W dolnej zakładce kliknij „Lossless”, w nowym oknie ustaw format na „QuickTime” a w kanałach ustaw „RGB + Alpha”.
  • Przypisz mu lokalizację i naciśnij „Renderuj”, pod koniec procesu zobaczysz animację bez tła.

Od czego skutecznie zmienić przezroczystość „h264” na „h265”?

Jak dotąd wiemy, że zdjęcia i filmy z kluczowaniem chromatycznym w programie After Effects wymagają modyfikacji przezroczystości warstwy, ale różnica w odniesieniu do renderowania pliku bez tła jest ogromna. Być może dla Ciebie poprzednia opcja nie jest najlepsza, być może wolisz renderować przez Media Encoder.

używanie po efektach do renderowania

Do tej pory kodek H264 był uważany za najlepszy pod względem rozmiaru, współczynnika jakości, ale ostatnio H265 rozpoczęło wdrażanie, który był ulepszoną wersją pierwszego. Jednak w tym przypadku żaden z tych dwóch elementów nie zadziała w przypadku renderowania bez tła, gdzie parametry muszą być następujące:

  • Po dodaniu kanału alfa do wideo kliknij opcję Kompozycja > Dodaj do kolejki Adobe Media Encoder.
  • W panelu Kolejka programu Encoder zmień format projektu z H264 (lub innego) na „QuickTime”.
  • Musisz także kliknąć łącze Preset, aby zmodyfikować „Kodek wideo” w „Ustawieniach eksportu”, upewnij się, że wybrałeś „Apple ProRes 4444”.
  • W „Podstawowych ustawieniach wideo” dostosuj rozdzielczość wideo, naciskając przycisk „Dopasuj źródło”
  • Następnie w obszarze Głębokość wybierz „8-bpc + alfa”, kliknij OK i rozpocznij renderowanie.

Jakie są polecenia do uwzględnienia kanału alfa w renderowaniu?

Jeśli chcesz tylko nauczyć się tworzyć różne efekty w tym programie, ale nadal nie zdecydowałeś się na Pobieranie po efektach, zachęcamy Cię do zrobienia tego teraz, dzięki temu oprogramowaniu uzyskasz imponujące animacje w najlepszej jakości. Chociaż z pewnością zajmuje to trochę czasu, ale polecenia znacznie ułatwiają ten proces.

Na przykład, jeśli naciśniesz literę „Q”, masz możliwość zmodyfikowania narzędzia maski, jeśli naciśniesz „T” modyfikować przezroczystość lub krycie warstwyz „Ctrl+M” Wysyłasz swoją kompozycję do kolejki renderowania, a po naciśnięciu „Ctrl+Alt+M” otwierasz panel Adobe Media Encoder do renderowania.

Dlaczego nie możesz renderować lub modyfikować przezroczystości pliku i co robić?

Niezależnie od tego, czy chcesz utworzyć „Wideo w pętli” TikTok w programie After Effects, czy jakąś prezentację do profesjonalnego projektu, opcja kanału alfa jest niezwykle przydatna, o ile masz jasne pojęcie o efekcie, który chcesz nadać swojemu ostatecznemu filmowi . Jeśli zastosujesz się do opisanych powyżej procesów, nie powinieneś mieć problemu z wykonaniem animacji bez tła.

Teraz powinieneś pamiętać, że After Effects to oprogramowanie o dużym zapotrzebowaniu na zasoby dla twojego komputera, szczególnie w procesie renderowania lub eksportu. Na przykład, możesz doświadczyć niskiej jakości w końcowym filmiespowolnienie na wyświetlaczu kamery, lagi audio lub wideo, jeśli tak jest, powiemy Ci, dlaczego tak się dzieje.

praca z po efektami

Komputer z wolnym procesorem

Adobe After Effects, musisz zakodować informacje o kompozycji w pakiecie instrukcji wideo, ponieważ zawiera on pewne minimalne wymagania dotyczące zasobów takich jak pamięć RAM co najmniej 4 GB i wydajna karta graficzna, najlepiej „Tesla” lub „Quadro”. Jeśli spełniasz te warunki, a nawet renderowanie jest uciążliwe, wybierz dysk SSD lub dwa dyski twarde.

uruchom ponownie renderowanie

Jeśli renderowanie na pewno się zawiesiło, możesz spróbować całkowicie ponownie uruchomić urządzenie, zrób to z pewnością, jeśli wszystkie zmiany zostały zapisane przed rozpoczęciem eksportu, dzięki czemu możesz bez problemu wznowić renderowanie od poprzedniego punktu.

Z drugiej strony, jeśli uda Ci się wyeksportować wideo, ale pokazuje błędy, spróbuj nacisnąć i przytrzymać klawisz „SHIFT” podczas przechodzenia do Edycja> Preferencje i otwórz dowolną opcję. W nowym panelu przejdź do ostatnia zakładka o nazwie „Sekret”, i przypisz wartość od 30 do 60 dla „Debuguj co _ klatek podczas tworzenia filmu”, za pomocą tej prostej sztuczki rozwiążesz wiele błędów renderowania.

dołącz do naszego kanału telegram